Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tarayıcı (Scanner)

Tarayıcı, tarama cihazı ya da scanner resim, yazı, grafik ve belgeleri okuyarak bilgisayar ortamına aktaran elektronik bir aksesuardır. Seri tarama yapan tarayıcılar ile tek tek tarama yapmak yerine hazneye doldurulan dosyalarınızı tarayabilir. Şirketler, önemli irsaliye ve fatura gibi dosyaların sanal ortamda kayıt altında tutulması için tarayıcıları kullanmaktadırlar. Doküman tarama işlemleri çoğunlukla bankalar, muhasebe birimleri ve bankalarda kullanılır, arşivleme işlemlerini hızlandırır.

Birbirinden farklı modellere sahip, kullanışlı ve en pratik tasarımları bir araya getiren tarayıcı (scanner) modelleri, ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, tarayıcı (scanner) sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Tarayıcı (Scanner) Nedir?

Scanner yani tarayıcı, en temel anlamı ile tarayıcı fiziksel dosya kağıdı üzerindeki şekilleri, yazıları, grafikleri, resimleri, harita ve proje gibi pek çok nesneyi elektronik sinyaller yoluyla bilgisayara ileten donanımdır. Genel olarak masaüstünde kullanılan düz yataklı tarayıcılar tercih edilmektedir. Tarayıcıların ayırt edici özelliği çözünürlüğü ve tarama hızıdır. Yüksek çözünürlükle kayıt yapan tarayıcılar belgelerinizin kaliteli olarak kaydedilmesini sağlar. Tarayıcılar hızlı tarayıcı, fotoğraf tarayıcı, belge tarayıcı, masaüstü tarayıcı, telefon tarayıcı gibi tarayıcı çeşitleri ile farklı kullanım alanlarına göre ayrışır.

Tarayıcılar Nasıl Çalışır?

Tarayıcılar yapısal olarak fotokopi makinesi ve faks makinesine benzeyen bir tasarıma sahiptir. En temel anlamı ile tarayıcı fiziksel dosya kağıdı üzerindeki şekilleri, yazıları, grafikleri, resimleri, harita ve proje gibi pek çok nesneyi elektronik sinyaller yoluyla bilgisayara ileten donanımdır. Tarayıcılar konum itibari ile bilgisayarın giriş aygıtları kategorisinde yer alır. Işık hücrelerinden toplanan gerilimin işlemci yolu ile resme dönüştürülmesi işlemini tarayıcılar gerçekleştirir. Işığın miktarına göre görüntüyü algılayan sensörün görev ağırlığı değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, tarayıcıyı kullanırken yeşil, kırmızı ve mavi renkleriyle renk tonu ile yapılan taramalar görebilirsiniz. Tarayıcı seçiminde renk algılama kapasitesi yüksek ürünler tercih etmek alacağınız verimi olumlu yönde etkiler. Günlük hayatta yer alan masaüstü tarayıcılarda işlem yaparken taranacak bölge cam zemin üzerinde yüzü alt tarafa bakacak biçimde yerleştirilir. Bu sayede, cam yüzey üzerinden görüntü taranır ve lense yansır. Bu aşamadan sonra sensör aracılığı ile parlak ve karanlık kalan bölgeler yakalanır. Böylece yakalanan sinyallerle veriler bilgisayara aktarılmış olur.

Scanner Özellikleri

Tarayıcılar birçok çözünürlük ve kalite seçeneği ile kullanıcı karşısına çıkar. Genel olarak, tarayıcılarda yatay ve düşey çözünürlükler bir arada kullanılır. Bu nedenle, yeni bir tarayıcı alırken çözünürlüğün donanım tarafından desteklendiği seçeneklere yönelebilirsiniz. Bu sayede, baskı kalitesinin artmasını sağlayan bir tarayıcıya sahip olabilirsiniz. Genel olarak, tüm tarayıcılar kolay bir şekilde bağlanma ve kullanma desteği ile kullanıcı karşısına çıkar. Tarayıcıyı bilgisayara USB kablosu üzerinden ya da modeline göre Wİ-Fi ile bağlamak mümkündür. Günlük hayatta geniş yer kaplayan tarayıcılar başta iş ortamları olmak üzere, birçok alanda kullanılır. Özellikle ofis, şirket, okul gibi ortamlarda tarayıcılar sıklıkla kullanılan ürünlerin başında yer alır. Tarayıcı fiyatları da kullanım alanına ve ek özelliklerine göre farklılaşır.

Avantajlı Fiyatlara Sahip Tarayıcı (Scanner) Çeşitleri

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız tarayıcı (scanner) modellerini tek tıkla beğeninize sunuyor. Çiçeksepeti tarayıcı (scanner) kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ürünlerden oluşuyor. Tarayıcı (scanner) sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, Çiçeksepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran kullanışlı ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.