Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tarih Kitapları

Antik dönemden günümüze insanın düşüncesine, felsefesine ve yaşamına yönelik bilgi edinmek en büyük amaçların başında gelir. Geçmişteki insanlık tecrübelerini detaylarıyla paylaşan tarih kitapları, yarını anlamak isteyenler açısından ilmi bir yolculuk sunar. Kimisi için ise tarih kitaplarını okumak, o dönemin insanıyla tanışmak ve kaynaşmak anlamına gelir. Özellikle tarih kitaplarının roman versiyonları, tarihi bir kurgu içerisinde anlamak isteyenler açısından heyecan vericidir. Bu bakımdan bir seri olarak planlanan tarihi romanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca alternatif olarak akademik araştırma yazılarından derlenen tarih kitapları da mutlaka incelenmesi gerekenler arasında yer alır. Dünya tarihi setleri ile antik dönemden, günümüz Avrupa tarihine kadar insanın ve düşüncenin geçmişine ve şimdisine yönelik bilgi edinebilirsiniz.

Tarihi Biyografi Kitapları

Tarihi kitaplar, geçmişe ışık tutmanın yanı sıra merak ettiğiniz özel kişilerin hayatları hakkında da özel bilgiler edinmenizi sağlar. Bu sayede sizin için özel olan o kişileri daha yakından tanıyabilir, hayatlarına dokunmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  • Tarih kitapları denilince akla ilk gelen eserler arasında biyografiler yer alır. Başarılı bir kurgu ile tarihi kişilikler hakkında yazılan her biyografi sürükleyici ve bilgilendirici bir formatta ilerler. Bu nedenle, tarih kitapları okumayı seven herkesin tarihi biyografileri okumaya önem vermesi gerekir.
  • Özellikle, dünya tarihine önemli ölçüde etki eden kişilerin yolculuklarını okumak, onlarla yüz yüze tanışıyormuş hissini yaşamanızı sağlar. Bu açıdan Mustafa Kemal Atatürk, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Gandhi, Malcolm X gibi kişiler hakkında hazırlanan çalışmalara kütüphanenizde yer verebilirsiniz.
  • Popüler tarihi romanlardan biri olarak gösterilen Orhan Pamuk’un Benim Adım Kırmızı eseri tarih severlerin okuma listesinde bulunması gereken kitaplardan biridir. Farklı alternatif olarak coğrafyamızda en çok konuşulan Alamut kalesi olaylarını başarılı bir kurgu ile işleyen Alamut romanını da okuma listenize ekleyebilirsiniz.
  • Tarihi biyografilere ek olarak dünya tarihinde en çok konuşulan karakterler tarafından yazılan kitapları okumak büyük keyiftir. Bu bakımdan Hitler tarafından yazılan Kavgam, Mevlana’nın Mesnevi eseri, Karl Marx tarafından kapitalizme yöneltilen eleştirilerden oluşan Das Kapital kitapları da tarihi anlamak için önemli argümanlar sunar.
  • Düşünce tarihini üzerinde önemli etkiler bırakan isimler tarafından yazılan önemli kitaplara da kütüphanenizde yer vermeniz oldukça önemlidir. Freud, Einstein, Hegel, Platon ve Adam Smith gibi önemli kişilikler hakkında yazılan eserler tarihi anlamanız için oldukça faydalı olacaktır.

Dünya Tarihi Kitapları

Tarih sahnesinde birçok devlet ve imparatorluklar kuruldu, yıkıldı ve yeniden doğdu. Bu devletlerin geçmişi hakkında yazılan kitaplar sayesinde insanlık tarihinin en önemli bilgilerine ulaşmanız mümkündür.

  • Özellikle siyasi dünya tarihine meraklı olanlar için günümüz devletlerinin kadim kültür ve yaşayışları ilgi çekici bir alan olarak öne çıkar. Osmanlı, Roma, Britanya ve çok daha eski devlet olan Pers İmparatorluğuna kadar dayanan imparatorluklar çağı hakkında yazılan binlerce eseri inceleyerek bilgi deryasında güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
  • İmparatorlukların yıkılışını anlatan, günümüzde imparatorluk olarak devam eden devletlerin sırlarını yazan birçok dünya tarih kitapları da oldukça ilgi çekicidir. Her biri günümüze ışık tutan ve yarını anlamamıza yardımcı olacak bilgilere sahip olan bu eserleri okuyarak hayat ve insanlık hakkında en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Çeviri tarih kitapları, yabancı tarihçilerin gözünden dünya tarihini okumak isteyenler açısından birer alternatif oluşturur. Tarihe daha objektif ve nesnel bakan yabancı tarihçilerin kaleminden çıkan kitap sayısı da oldukça fazladır. Örneğin, bu konuda otorite olarak kabul edilen Arnold Joseph Toynbee kaleminden çıkan kitapları okuyabilirsiniz.

Tarihi anlatan ve tarihten yola çıkarak kurgulanan en güzel eserleri ÇiçekSepeti tarih kitapları sayfasında bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş ederek kütüphanenizi genişletebilirsiniz.