Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Taşınabilir Harici Harddisk

Günümüzde internet ortamında yapılan yeniliklerle birlikte bilgisayarlar için depolama ihtiyacı giderek artmıştır. Bilgisayarın en önemli bileşenleri arasında olan harddiskler ise artan depolama sorunları için en iyi çözümlerden biridir. Harddiskler, kullanım standartlarına göre farklı kapasiteler sunar. Zaman içinde bilgisayardaki dahili harddisklerin kapasitesi dolduğunda ise taşınabilir olanlar ön plana çıkar. Bu ürünleri hem depolama sorunlarını ortadan kaldırmak hem de istediğiniz her bilgisayarda kullanmak için satın alabilirsiniz. Ayrıca her yere götürebileceğiniz taşınabilir bellekler ile bilgisayarınızda hafıza sorununu önleyebilirsiniz. Bilgisayarınızı hafifletmenin yan sıra en önemli işlerinizi taşınabilir harici harddisklerde tutarak yeniden kullanmak üzere kolayca ulaşabilirsiniz. Bir bellek tercih ederken sahip olduğu teknolojiyi de göz önünde bulundurmalısınız. HDD, SSD ve NVMe gibi farklı isimlere sahip olan ürünler, veri transfer hızlarıyla da çeşitlilik gösterir.

Yüksek Kapasiteli Taşınabilir Harici Harddisk Modelleri

ÇiçekSepeti ayrıcalığıyla satın alabileceğiniz taşınabilir harici harddiskler, farklı kapasiteleri ile ön plandadır. Kapasite tercihinizi yaptıktan sonra 2.5” ve 3.5” boyutlarını göz önünde bulundurabilirsiniz. 2.5” boyutundaki bir taşınabilir harddisk modeli size taşıma kolaylığı sunarken 3.5” boyutundaki bir harddisk daha hızlı RPM değerine sahip olduğu için performans avantajı sağlar. Yeni üretilen 2.5” boyutundaki birçok taşınabilir harddisk, teknolojisi bakımından standartların üstünde bir performans ile çalışabilir. Ürünlerin kapasitesi ise 128 GB, 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB boyutundadır. Daha yüksek kapasiteli modelleri de ihtiyaçlarınıza göre seçebilirsiniz. Bu bellekler ile sadece dosyaları değil fotoğraflar, müzikler ve belgeler gibi istediğiniz her şeyi saklayabilirsiniz. Kullanım sıklığına ve depolama yapacağınız boyuta göre bir kapasiteye sahip ürünü seçebilirsiniz.

Taşınabilir Harici Harddisk ile Hızlı Veri Transferi

Hafıza ve boyutun yanı sıra ürünlerin bağlantı seçenekleri de büyük önem taşır. Veri transferi yaparken bu bağlantı seçenekleri sayesinde zamandan tasarruf edebilirsiniz. USB 3.0 teknolojisine sahip bir harici harddiskin dosya aktarım hızı, USB 2.0 teknolojisi kullanan bir harici bellekten daha hızlı olur. Bu sayede özellikle yüksek kapasiteli dosyalarınızı farklı bir dijital ortama aktarırken yüksek hızın yararını görebilirsiniz. Bu belleklerden farklı bir bilgisayara hızlı veri taşımak önemli olduğu kadar bilgisayardan belleğe hızlı veri aktarmak da ihtiyaçlar arasındadır. Bu da belleklerde yer alan yüksek okuma ve yazma hızlarıyla gerçekleşir. Ucuz taşınabilir harici harddisk fiyatları da yüksek okuma ve yazma hızına göre değişiklik gösterir. Çalışmalarınıza hem evden hem de işten devam etmek için hızlı veri transferi sağlayan ürünlere göz atabilirsiniz.

İşlevsel Tasarımlara Sahip Taşınabilir Harici Harddisk Modelleri

Kaliteli birçok harici harddisk aynı zamanda estetik tasarımlarıyla ilgi çeker. Bu tasarımlar, ürünü daha şık gösterdiği gibi fonksiyonel özellikler de katar. Güçlendirilmiş dış yüzeye sahip bu ürünleri, dayanıklı yapısıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz. Düşmeye ve çarpmaya karşı direnç göstermesi sayesinde bellek içerisindeki tüm verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz. Renk yelpazesi açısından da zengin alternatife sahip ürünleri zevkinize göre seçebilirsiniz. Oldukça hafif olan ürünler çantanızda ve cebinizde taşımaya uygun olduğu için her an kullanıma hazırdır. Kolay kullanımı ve tak çalıştır özelliğine sahiptir. Depolama ihtiyaçlarınız için ideal ürünlerdir. Bu ürünler; masaüstü, laptop bilgisayarlar ve farklı işletim sistemleri için de uyumludur. Depoladığınız içerikleri sadece bilgisayarda değil farklı dijital cihazlar üzerinde de görüntüleyebilmeniz mümkün olur. Siz de onlarca özellik, şık tasarım ve yüksek veri hızına sahip ürünler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu sayede dosyalarınız için depolama alanınızı genişletebilir ve transfer ihtiyaçlarınızı her alanda kolaylıkla yürüterek zaman kazanabilirsiniz.