Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Tavan Pervaneleri

Elektrikli motoru sayesinde çalışan tavan pervaneleri ile sıcaktan bunaldığınız her an tek bir dokunuşla aradığınız ferahlığı yakalayabilirsiniz. Modeline bağlı olarak ikili, üçlü, dörtlü ve altılı olarak tasarlanan geniş kanatları ile doğal yoldan serinlik sunan bu pervaneler, iklim kontrolünün daha ekonomik bir şekilde yapılmasını sağlar. Serinletme ve soğutma özelliğinin yanı sıra aydınlatma ihtiyacını da karşılayan ucuz tavan pervanesi modellerine ÇiçekSepeti sayesinde tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Konfor Arttıran Tavan Pervanesi Modelleri

Sanayi tipi, ev tipi ve dekoratif olmak üzere kullanım amacına göre üretilen tavan pervaneleri hem aydınlatma hem de havalandırma özellikleri ile öne çıkar. Geniş ürün çeşitliliği içerisinde küçük kanatlılar, asimetrik kanatlılar, double fanlılar ve 4-5-6 pervaneli fanlı modeller gibi birçok tavan pervanesi bulabilirsiniz. Metal, cam, kompozit ve ahşap gibi farklı materyallerden üretilen ürünler, farklı tarzlara ve kullanım amaçlarına hitap eder. Tavan pervanesi modelleri, serinletme özelliğinin yanı sıra bulunduğu mekana estetik ve şık bir hava katar. Ev, otel ve ofis gibi alanlarda kullanılan bu pervaneler ile daha ekonomik ve sessiz bir kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.

Ev kullanımına uygun olan tavan pervane çeşitleri, yaşam alanını serinletme özelliğinin yanında mekanı aydınlatmanıza da yardımcı olur. Dekorasyonla uyumlu olan en iyi tavan pervanesi modeli ile evinizde şık bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Ev tipi modellere göre daha büyük kanatlara ve motorlara sahip olan sanayi tipi tavan pervaneleri ise geniş alanlarda daha verimli bir hava sirkülasyonunun oluşmasını sağlar. Boyutları 16 inç ila 56 inç arasında değişen bu vantilatörlerde alüminyum pervane bulunur.

Fonksiyonel Tavan Pervaneleri

Klimalardan farklı olarak sıcaklığın miktarını ve yönünü değiştirerek hava akımları oluşturan tavan pervaneleri, bulunduğunuz mekanın daha doğal bir serinliğe ulaşmasını sağlar. Farklı kademelerde çalışan pervanelerde çift yönlü dönme ve ayarlanabilir kanat gibi birçok özellik bulunur. Bu sayede havanın sıcaklığını ve esintiyi dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Saat yönünün tersine doğru hızlı bir şekilde çalıştıracağınız tavan pervaneleri sayesinde sıcak yaz aylarında rahatça uyuyabilirsiniz. Cihazları düşük kademede ve saat yönünde çalıştırdığınızda ise odadaki sıcaklığın eşit ve daha geniş bir alana yayılmasını sağlayabilirsiniz. Tavan pervaneleri, serinlik hissi ile odanın içerisindeki nemin azalmasına da yardımcı olur.

Tavan pervaneleri, serinletme ve nemi azaltma özelliğinin yanı sıra kanatların altına yerleştirilen lambalarıyla da fonksiyonelliğini arttırır. Hem aydınlatma hem de havalandırma işlevine sahip olan ürünler, tavan lambasına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak bütçenize de katkı sağlar. Başta geleneksel tip olmak üzere tavan pervaneleri, damla ve tek soketli gibi farklı birçok ampul ile uyumludur. LED, sarı ve floresanlı ampul çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve tercihinize en uygun ürünü seçerek odanızı dilediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz.

İndirimli Tavan Pervaneleri ÇiçekSepeti’nde!

Modelleri bakımından farklılık gösteren tavan pervaneleri, genel olarak bir motor ve motora bağlı olan kanatların bir araya gelmesinden oluşur. İhtiyaca göre farklı özelliklerle donatılan bu ürünler arasından seçim yaparken ilk olarak kullanma amacınızı dikkate alabilirsiniz. Modeller arasında bazı ürünlerin pervaneleri çift yönlü çalışırken bazılarında sadece tek yönlü dönme seçeneği bulunur. Çift yönlü dönme özelliğine sahip olan tavan pervanelerini hem soğutma hem de ısıtma amaçlı kullanabilirsiniz. Kanatlı tek bir yöne doğru dönen modeller ise ya ısıtma ya da sadece soğutma sistemi olarak kullanıma uygundur.

Klimalara nazaran ekonomik olmasıyla dikkatleri üzerine tavan pervaneleri, fiyatları bakımından geniş bir aralığa sahiptir. Tavan pervanesi fiyatları, ürünün markasına, tasarımına, motor gücüne ve malzemesi gibi çeşitli kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Özellikle kanatlarda kullanılan malzemenin türü ve kalitesi fiyatlar üzerinde önemli bir role sahip olur. Fiyata etki eden güçlü motor yapısı bulunan cihazlar, ferahlık hissinin artmasını sağladığından daha verimli kullanmanıza olanak tanır. Siz de şık dokunuşlarıyla göze hitap eden en iyi tavan pervanesi modelini ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla hemen satın alabilirsiniz.