Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Taze Çiçek

Her baktığınızda içinize baharı getiren, kokusu ile baş döndüren taze çiçekler, yaşam alanlarınızı süslüyor. Mevsimine uygun çiçekler ile süslenen rengarenk aranjmanlar, taptaze çiçek bahçelerini size sunuyor. Evde veya ofiste bir dekorasyon ürünü olarak karşınıza çıkan taze çiçek seçenekleri, bulunduğu ortama doğallık da katıyor. Taze çiçekler sadece bir dekorasyon ürünü olarak kullanılmıyor, en içten duyguları da yansıtarak sizi ve sevdiklerinizi mutlu ediyor. İlgi ve sevgi ile büyüyen taze çiçekler, bunun karşılığında size rengarenk yapraklarını açarak en güzel duyguları yaşamanızı sağlıyor.

Büyük bir aşk ile bağlı olduğunuz sevgilinize, eşinize, en saf duyguları paylaştığınız dostlarınıza hediye edebileceğiniz taze çiçek çeşitleri, ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. ÇiçekSepeti’nde mevsimin en güzel çiçeklerini bulabilir, kokularını içinize çekebilir, isterseniz yaşam alanlarınızı süsleyebilir isterseniz de sevdiklerinizin en sıradan gününü bile renklendirebilirsiniz.

Taze Çiçek Çeşitleri

Güller, papatyalar, orkideler, laleler… Bazen en romantik, bazen en mutlu anlarınızı taçlandıran bu çiçekleri taptaze bir şekilde sevdiklerinize hediye etmek gibisi yok. Canlı yaprakları ile sevdiklerinize de heyecan veren, yaşam alanlarınızda tüm havayı bir anda değiştiren taze çiçek çeşitleri sadece bunlarla da sınırlı değil. Kaktüsler, sukulentler, aloe veralar gibi birbirinden farklı saksı bitkisini taze çiçek olarak tercih edebilir ve bu bitkilere uzun süre güvenle bakabilirsiniz.

Taze çiçek çeşitleri arasında belki de en çok tercih edilen çiçekler ise güller oluyor. Romantizmin, aşkın ve tutkunun simgesi olan gülleri sevdiğiniz kişiye taptaze bir şekilde hediye edebilir ve onun kalbini kazanabilirsiniz. Özellikle cam vazoda benzersiz bir görünüme kavuşan güller ile aşkınız da taptaze kalacaktır. Taze çiçek dendiğinde aklınıza gelen tüm çiçek çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz.

Taze Çiçek Bakımı Nasıl Olur?

Taze çiçekler, bakım konusunda her ne kadar kolay gibi görünse de özel bakım gerektiren çiçekler arasında yer alıyor. Öncelikle bakım yapacağınız çiçeğinizin saksıda mı yoksa vazoda mı yetişmesi gerektiği oldukça önemli. Eğer çiçeğiniz vazoda yetişecek ise öncelikle çiçeği ambalajından çıkarıp sap boyuna uygun bir vazoya yerleştirmeniz gerekiyor. Vazonun içerisindeki suyun ise ne sıcak ne de soğuk olması gerekiyor. Ilık bir su tercih ettiğinizde çiçeklerinizin uzun süre canlı kaldığını siz de göreceksiniz. Buna ek olarak vazodaki suyunuzu üç günde bir değiştirmeniz gerekmektedir. Çiçeğin yaprak ve renk durumuna göre zaman zaman vitamin gibi takviye gıdalar da verebilirsiniz. Saksıda yetişen bir çiçeğe sahipseniz, öncelikle kök kısmını tamamen içine alacak bir saksı seçmeniz gerekir. Saksının içerisindeki toprağın nemli kalması gerekir. Bunu parmağınızla kontrol edebilir ve toprağın nemi azaldıkça sulama yapabilirsiniz.

Saksıda ya da vazoda yetiştireceğiniz çiçekleriniz için bir önerimiz daha var; güneş ışığı. Bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli enzimleri sağlayan güneş ışınları, çiçeğinizin de uzun süre yaşamasını sağlar. Bitki ve çiçekleri doğrudan güneş ışığı altında konumlandırmamanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Güneş ışığını alabileceği aydınlık bir alanda taze çiçekleriniz oldukça sağlıklı bir şekilde yaşayacaktır. Taze çiçek nasıl korunur? sorusunun cevabını sizin için derledik, şimdi sıra geldi taze çiçekleri sonsuza kadar saklamaya…

Taze Çiçek Nasıl Kurutulur?

Taze çiçekler ne kadar bakım yaparsanız yapın bir süre sonra kuruyabilir. Bu durum sizi ve sevdiklerinizi oldukça üzebilir. İçten gelen bir hediyenin kuruyarak solduğunu görmek can sıkıcı olacaktır. Peki doğru bir yöntemle çiçeklerinizi kurutarak saklayabilmek ister misiniz? Cevabınız evet ise yapacağınız ilk iş çiçekleri vazodan çıkarıp hava yoluyla kurutmaya başlamaktır. Hava alan ancak nemden ve ışıktan izole bir ortamda çiçeklerinizi bekleterek kurumasını sağlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise baskı yöntemi ile kurutmaktır. İki ağır kütlenin arasına çiçekleri yerleştirerek kurumasını sağlayabilirsiniz.

Her iki yöntem sonucunda ise hiç bozulmayacak kuru çiçekleriniz hazır olacaktır. Bu çiçekleri isterseniz vazo isterseniz de çerçeve içerisinde sergileyebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde taptaze çiçekler ve aranjmanlar sizi bekliyor! Taze çiçek kampanya ve indirimlerinden haberdar olmak için uygulamamızı indirebilir ve mevsimin en güzel çiçeklerine ÇiçekSepeti ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.