Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Televizyon Koltuğu

Günlük hayatın koşuşturmacası ve yoğunluğu sonrasında yaşam alanlarına döndüğünüzde dinlenmek istersiniz. Yemeğinizi yedikten sonra ayaklarınızı uzatıp günün yorgunluğu güzel bir içecek eşliğinde çıkarmanın verdiği keyif iyi hissetmenizi sağlar. Bunu rahat etmeniz için tasarlanan ve bedeninizin gevşeyip rahatlamasını sağlayan televizyon koltuğunda yapmanın keyfi ise bambaşkadır. Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisiyle bedeninizin yeniden enerji toplaması için ideal ortamı sunan televizyon koltuğu, tekli veya çiftli modellerde sunulmaktadır. Masaj özelliği bulunan elektrikli çeşitleri, sallanan modelleri ve kişiye özel tasarlanan modelleri de mevcuttur. En iyi markaların TV koltuğu modellerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilir, hemen sipariş edebilirsiniz.

Konforlu ve Rahat Televizyon Koltuğu Modelleri

Televizyon koltuğu veya diğer ismiyle uzanma koltuğu; dinlenmek için tasarlanan ve genelde bir ayak uzatma mekanizması ile birlikte sunulan koltuk çeşididir. Bu koltuklar, sırt, bel ve boyun bölgesine özel destekler sunduğu için rahatına düşkün olanların favori ürünleri arasında yer alır.

  • Televizyon koltuğu modelleri birçok farklı seçenek sunmaktadır. Tasarım olarak ana amacın ayakların yerden kesilmesi ve sırtın uzanır pozisyonda rahat etmesidir. Bu prensibi göz önünde bulundurarak tasarlanan farklı çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Televizyon koltuğu modelleri arasında en eski ve en bilinen model, Josephine koltuk olarak bilinen koltuk tipidir. Modern, klasik veya avangart modellerde tasarlanan koltuklar, yaşam alanlarında genelde salonda kullanılmaktadır. Klasik görüntüyü sevenler için oldukça ideal bir dekorasyon parçası olarak öne çıkar.
  • Sallanan TV koltuğu, farklı tasarımlarda sunulan ve ayakları sayesinde sallanan bir koltuk çeşididir. Ön kısmında ayak uzatma pufu yer alır. Genelde tekli olarak tasarlanır ve ayaklarından aldığı destekle belli bir açıda sallanabilir. Keyifli ve dinlendirici özelliği olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir.
  • Masajlı TV koltuğu, elektrikli TV koltuğu olarak da bilinen koltuk türüdür. İç kısmında yer alan özel mekanizma sayesinde farklı masaj fonksiyonları sunmaktadır. Bu koltuklarda yer alan kumanda ile istediğiniz derecede ve şiddette masaj yaptırabilirsiniz.
  • Multifonksiyonel TV koltuğu olarak bilinen baba koltukları; sırt kısmı yatabilen, ayak kısmı ayarlanan ve dönebilen pratikliğe sahip koltuk türüdür. Ayarlama seçeneği oldukça fazla olan bu koltuklar sayesinde günün yorgunluğu keyifli bir şekilde atabilirsiniz. Ayrıca bu koltukların bazılarında 360 derece dönebilme özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede yerinizden hiç kalkmadan açınızı değiştirebilir veya başka bir şeylerle ilgilenebilirsiniz.
  • TV koltukları, ikili TV koltuğu ve tekli TV koltuğu olmak üzere iki farklı genişlikte sunulur. Tekli koltukları veya ikili koltukları evdeki kişi sayısına göre seçebilirsiniz.

Televizyon Koltuğu Yararları

Farklı fonksiyonlar ve tasarımlarda sunulan TV koltuğu modelleri, gün içerisinde yorulan bedeninizi rahatlamanız için özel olarak tasarlanmıştır. Her ne kadar ismi televizyon koltuğu olsa da sadece televizyon izlemek için tasarlanmamıştır. Gün içerisinde kısa bir uyku çekmek, müzik dinlemek, kitap okumak veya sadece ayaklarınızı uzatıp dinlenmek için bu koltukları tercih edebilirsiniz. Özel mekanizmaları sayesinde TV koltukları; sırt, bel ve boyun bölgelerinizin rahat etmesini sağlar. Bu sayede oluşan kas gerilmeleri ve ağrıları azalır. Ayrıca masaj özelliği bulunan bir koltuğunuz varsa masaj yaptırarak bu bölgelerde oluşan kas gerilmelerinin hafiflemesini de sağlayabilirsiniz. Ek olarak oyun oynamak içinde uzanma koltukları oldukça iyi bir alternatiftir. Uzun süren oyun sekansları sırasında rahat etmek ve kas ağrısı sorunu yaşamamak adına televizyon koltuğu modellerini tercih edebilirsiniz.

TV koltuğu fiyatları; modelin markası, sunduğu özellikler, malzeme kalitesi, kaç kişilik olduğu gibi kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. En iyi markaların televizyon koltuğu modellerini indirimli fiyatlarla Çiçeksepeti’nden sipariş edebilirsiniz.