Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Temizlik Bezi Süngeri

Temizlik yaparken kullanabileceğiniz çeşitli ürünler vardır. Güvenli, kolay ve en iyi şekilde temizlik yapabilmek için kullanabileceğiniz temizlik ürünlerinin başında da temizlik bezleri gelir. Farklı yüzeyler ve alanlar için farklı türlerde temizlik bezi kullanmanız gerekir. Cam bezi, mikrofiber bez, el bezi, kurulama bezi, sihirli bez, toz bezi, mikrofiber cam bezi… Birçok farklı türü bulunan temizlik bezlerini Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Hem temizlikten daha iyi sonuç almak için hem de daha az efor harcayarak temizlik yapmak için temizlik bezlerini inceleyebilirsiniz!

Hangi Temizlik Bezi Hangi İşe Yarar?

İç mekanları temizlemek için en sık kullanılan temizlik ürünü, temizlik bezleridir. Deterjanlar ile temizlik losyonları ile temizlik yaparken bezleri kullanmanız önemlidir. Farklı özelliklere sahip olan çeşitli temizlik bezleri vardır. Mutfakta, banyoda, salonda, cam silerken, bulaşık yıkarken, yer silerken kullanabileceğiniz çeşitli temizlik bezlerini ihtiyaçlarınıza göre satın alabilirsiniz.

  • Temizlik bezleri arasında en sık kullanabileceğiniz bezlerden biri yer temizlik bezleridir. Yüzeyleri temizlemenizde size yardımcı olan bu bezler, diğer bezlere göre daha kalın yapılara sahiptir. Kısa sürede deforme olmaması gereken bezler, diğer temizlik bezlerine göre daha büyüktür. Yer temizliği için seçeceğiniz bezler; tırtıklı, düz, mikrofiber ya da peluş olabilir. Evinizin zeminine uygun olan bir yer temizlik bezi seçebilirsiniz.
  • Ev ve ofislerde en çok kullanılan bir diğer temizlik beiz, cam bezidir. Cam bezleri genellikle leke bırakmayan kumaş olan mikrofiber kumaştan üretilir. Mikrofiber bezler, kendi kumaş ağırlığının beş katı kadar su emebilen bezlerdir. Bu sayede cam silerken camı çizmeden, camda leke bırakmadan temizlik yapmanıza yardımcı olur. Mikrofiber cam bezi kullanıyorsanız cam sildikten sonra camı kurulamak için de ekstra bir bez kullanmanıza gerek yoktur.
  • Banyo ve seramik yüzeyleri temizlerken yine mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz. Banyo aynaları, fayanslar ve duşakabini mikrofiber bezler ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca kullan at bezleri banyoda kullanarak hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz.
  • Mutfakta kullanacağınız farklı temizlik bezleri ve süngerleri vardır. Bulaşık yıkarken bezler yerine süngerleri kullanmanız gerekir. Mutfakta kullandığınız ürünleri temizlerken biraz deterjan ve temizlik süngeri kullanabilirsiniz. Böylece kolay ve zahmetsiz şekilde bulaşıkları yıkayabilirsiniz. Yıkadığınız bulaşıkları ise kurulama bezi kullanarak kurulayabilirsiniz. Böylece bulaşıklar üzerinde su lekeleri oluşmasını engelleyebilirsiniz.Mutfakların vazgeçilmez bezlerinden biri de sarı bezdir. Sarı bez çeşitleri, mutfak tezgahını ya da ocağı, fırını temizlemek için kullanabileceğiniz bezlerdir. Farklı renk alternatifleri bulunan sarı bezler, yumuşak yapıda oldukları için ürünlerinize zarar vermeden temizlik yapmanızı sağlar.

Temizlik için en çok kullanılan bezler arasında mikrofiber bezler vardır. Mikrofiber ürünlerin tercih edilmesinin bazı sebepleri vardır:

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde farklı alanları temizlemek için kullanabileceğiniz çeşitli temizlik bezlerini satın alabilirsiniz!

Temizlik Yaparken Kullanabileceğiniz Tüm Bezler Çiçeksepeti’nde!

Daha az eforlar en iyi temizliği yapmak için doğru şekilde temizlik bezi seçmeniz gerekir. Cam yüzeyler, ahşap yüzeyler, metal yüzeyler… Her yüzey için kullanabileceğiniz temizlik bezleri vardır. Tüm bu bezleri Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip uygun fiyatlara satın alabilirsiniz!

  • Mikrofiber bezlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Hem camlar için hem mutfakta hem banyoda mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz.
  • Leke bırakmayan bir yapıya sahip olduğu için mükemmel sonuç verir.
  • Farklı yüzeylerde kullanıma uygundur. Ahşap, metal, cam gibi farklı yüzeyleri mikrofiber bez ile temizleyebilirsiniz.
  • Çok fazla deterjan kullanmadan temizlik yapmak için mikrofiber bezler idealdir.
  • Mikrofiber bezlerin kumaşları kalitelidir. Bu bezleri uzun süre kullanabilirsiniz.