Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Temizlik Malzemeleri

Sağlıklı bir yaşam için ev, ofis ve okul gibi alanlarda hijyenin sağlanması büyük önem taşır. Temizlik malzemeleri sayesinde istediğiniz her ortamda hijyen sağlayabilirsiniz. Temizlik malzemeleri, kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Temizleyeceğiniz alana uygun ürünü seçerek temiz ve hijyenik bir ortam yaratabilirsiniz.

Banyonuzda Temizliği Yakalayın

Banyolar mikropların en fazla bulunduğu yerler arasında yer alır. Bu yüzden banyo temizliğine dikkat etmek sağlık açısından oldukça önemlidir. Çamaşır suyu, banyo temizliğinde sıklıkla kullanılan etkili bir üründür. Çamaşır suyunu kullanarak lavabo ve klozet temizliğini yapabilirsiniz. Eğer çamaşır suyunun kokusu sizi rahatsız ediyorsa, kokusuz olan çeşitlerine yönelebilirsiniz. Banyo spreyleri de banyo temizliğinde kullanılan ürünler arasında yer alır. Banyo spreylerinin sıvı ve köpük olmak üzere iki farklı çeşidi bulunur. Köpük formda olanları klozete veya lavaboya sıkıp bir süre beklettikten sonra temizlerseniz banyonuzu daha hijyenik bir hale getirebilirsiniz. Sıvı formunda olan spreylerle ise banyo fayanslarını kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Fayansların daha temiz görünmesini istiyorsanız derz temizleyici ürünler de kullanabilirsiniz. Ya da bir derz kalemi yardımıyla derz aralarını eski, beyaz rengine döndürebilirsiniz. Banyo kokuları ve klozet bloklarıyla da banyo temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Pırıl Pırıl Mutfaklar

Mutfak temizliğinde en uğraştırıcı kısım yağ lekesi olmuş yüzeylerdir. Yağ çözücü spreyler, yağ lekelerinden hızlı ve pratik bir şekilde kurtulmanıza olanak sağlar. Yağ lekelerinden kurtulmak için yağ çözücüyü lekeli yüzeye sıkıp bir süre beklettikten sonra temizlemeniz gerekir. Eğer yağ lekesi çok inatçı ise bulaşık süngeri veya teli ile ovarak lekeyi çıkartabilirsiniz. Ocak temizliği yaparken de yağ çözücü spreylerden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra temizleyici krem ürünlerle de ocak temizliğinizi yapabilirsiniz. Ocak temizliği yaptığınız süngerin ocağınızı çizmeyecek dokuda olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfak masanızı ve mutfak dolaplarınızı ise mutfakta kullanılmak için özel olarak formülize edilmiş temizleyicileri kullanarak temizleyebilirsiniz. Silikon bazlı temizleyiciler kullanmanız temizlediğiniz yüzeyin daha parlak görünmesine olanak sağlar. Eğer mutfağınızdaki çöp zaman zaman mutfağınızın kötü kokmasına neden oluyorsa koku giderici spreyleri kullanabilirsiniz. 

Ayna Gibi Camlar

Cam temizliği oldukça uğraştırıcı bir iş gibi görünse de doğru ürünler kullanıldığı zaman rahatlıkla yapılabilir hale gelir. Cam silmek için cam temizleyici spreylerden veya köpüklerden yardım alabilirsiniz. Cam temizleyici spreyi, cama sıkıp silerek temiz camlara sahip olabilirsiniz. Ancak camınızın temiz olması için mutlaka cam silmeye uygun bir bez kullanmanız gerekir. Mikrofiber bezler cam temizliğine uygundur ve camınızda leke kalmasına engel olur. Bezin yanı sıra çekpas kullanarak da camınızı temizleyebilirsiniz. Bir tarafı çekpas bir tarafı fırça olan ürünler pratik bir şekilde cam silmenize olanak sağlar. Cam temizleyici köpükler ile temizlik yapmak için ise köpüğü 10-15 cm uzaklıktan cama sıkıp bir süre bekledikten sonra silmelisiniz. Spreyleri hem camlarda hem de aynların temizliğinde kullanabilirsiniz.

Işıldayan Mobilyalar

Mobilya temizliği yaparken mobilyanın dokusuna uygun ürünler kullanmak gerekir. Örneğin, ahşap mobilyalarınız için ahşap temizleyici ürünler veya arap sabunu kullanmalısınız. Ahşap yüzeyleri temizledikten sonra vernikleme işlemi yaparsanız, yüzey hem daha temiz görünür hem de temizliğini daha uzun süre boyunca korur. Temizlediğiniz yüzeyin daha parlak görünmesini istiyorsanız parlatıcı özelliğe sahip yüzey temizleyicileri kullanabilirsiniz Sirke içeren yüzey temizleyiciler, yüzeyi temizlerken aynı zamanda da parlak görünmesine olanak sağlar. Yüzey temizliğinin ardından yüzeyi iyice kurulamanız gerekir. Aksi taktirde ıslak yüzeye havadaki toz parçacıkları yapışabilir.

Evinizi tertemiz hale getirecek temizlik malzemeleri ÇiçekSepeti'nde sizleri bekliyor. İhtiyacınız olan ürünleri satın alarak hemen temizliğe başlayabilirsiniz.