Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tenis Giyim Ürünleri

Kendine özgü raket ve toplarla oynanan tenis, iki kişiyle ya da iki takım olarak olarak oynana bir spor türüdür. Tenis sporu ile ilgilenenlerin de bazı özel kıyafetlere sahip olması gerekir. Tenis kıyafetleri genel olarak; tenis ayakkabıları, tenis tişörtü, şortu, eteği, elbisesi gibi parçalardan oluşur. Tenis için uygun olan kıyafetleri Çiçeksepeti’nde keşfedebilirsiniz!

Tenis Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Tenis kıyafetleri, özel kıyafetlerdir. Bu kıyafetlerin sahip olması gereken bazı temel özellikler vardır. Tenis kıyafetlerinin temel özellikleri arasında şunlar vardır:

 • Kıyafetler son derece rahat olmalıdır. Hareketli bir spor olan tenis esnasında kıyafetler yeterince rahat olmazsa tenis oynanan süre boyunca rahatsızlık hissedilebilir.
 • Tenis kıyafetlerinin nefes alabilen kumaşlardan üretilmiş olması da son derece önemlidir. Kimi tenis kıyafetleri, Dri-fit ya da Climate gibi özel dokulardaki kumaşlardan üretilir. Bu tarz kumaşlar nefes alabilen, teri hızlıca dışarı atabilen kumaşlardır.
 • Tenis ayakkabıları da bu spor için üretilen özel ayakkabılardır. Tenis ayakkabılarının sizi desteklemesi ve aynı zamanda yere sağlam basması gerekir. Güçlü zemin tutuşu ve manevra yapma kabiliyetini arttıran tenis ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu ayakkabıların yüksek yastıklama sunması ve ayak parmak desteğinin olması da ayak güvenliğiniz için önemlidir.
 • Tenis oynamak için seçeceğiniz kıyafetlerin hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması da oldukça önemlidir. Kollarınızın rahat hareket edebileceği, yarım kollu ya da kolsuz üstleri tercih edebilirsiniz.
 • Tenis oynamak için seçeceğiniz çoraplar da önemlidir. Spor yapmak için pamuklu spor çoraplarını tercih edebilirsiniz.
 • Tenis kıyafetleri arasında yer alan yumuşak bandanaları da spor yaparken kullanabilirsiniz. Bu tarz bandanalar teri silmenize yardımcı olur.
 • Kıyafetlerde olması gereken özelliklerden biri de dayanıklılıktır. Dikişleri dayanıklı olan, hemen bozulmayacak parçaları seçerek daha uzun süre bu kıyafetleri kullanabilirsiniz.
 • Özellikle tenis eteği ve şortu modellerinde mini yırtmaçlar ya da delikler olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu tarz ayrıntılar, kıyafetlerin daha kolay nefes almasını sağladığı için daha kullanışlı olur.
 • Tenis eteği ve elbisesi modellerini incelerken birçok kıyafetin içinde şort ya da taytın da olduğunu görebilirsiniz. Bu şort ya da tayt, tenis oynarken rahat hareket etmenizi sağlar. Hareket özgürlüğünüzü kısıtlamayan giyim ürünlerini seçmelisiniz.

Çiçeksepeti’nde çeşitli tarzlarda tenis giyim ürünlerini, çeşitli aksesuarları ve ayakkabıları bulabilirsiniz!

Tenis Tutkunları için Tenis Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Tenis kıyafetlerinin özelliklerine dikkat etmenizin yanı sıra bu ürünleri seçerken de bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir.

 • İlk olarak tenis kıyafetlerinin tamamen pamuklu kumaşlardan olmaması gerektiğini bilmeniz önemli. Normal şartlarda her şeyin pamuklusu en iyi gibi görünse de tenis oynarken pamuklu kumaşlar terden dolayı ağırlık yapabilir. Bu da tenis esnasında istenmeyen bir şeydir. Nemi vücudunuzdan uzaklaştıracak kıyafetler seçmeniz önemlidir.
 • Tenis genellikle açık havada oynanan bir spordur. Açık havada tenis oynuyorsanız UV korumalı kıyafetleri tercih ederek cildinizi koruyabilirsiniz.
 • Mevsimsel olarak da tenis kıyafeti seçimi yapabilirsiniz. Soğuk kış günleri için tercih edeceğiniz tenis kıyafetlerinin sizi ısıtıyor olması oldukça önemlidir. İç kısmı yumuşak olan, sizi ısıtacağından emin olduğunuz tenis kıyafetlerini seçebilirsiniz.
 • Tenis kıyafetlerinin ağırlığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Sizi yavaşlatacak, hareketlerinizi kısıtlayacak kıyafetleri seçmemelisiniz.

Tüm bunları göz önünde bulundurduktan sonra Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde farklı fiyat seçeneklerine sahip olan, herkese uygun tenis kıyafetlerini bulabilirsiniz. Ayrıca sezonun en yeni trendlerini kampanyalar ve farklı ödeme seçenekleriyle uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Mevsimine uygun, spora uygun ve bütçenize uygun çeşitli tenis giyim ürünleri ve aksesuarlar sizi bekliyor!