Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tenis Raketleri

Tenis raketi, dünya üzerinde en keyifli sporlardan biri olan tenis için önemli malzemelerin başında gelir. Oyunun temel öğelerinden olan tenis raketleri sayesinde spor yaparken vücudunuzu geliştirmeniz mümkün. Farklı model ve renk çeşitliliğiyle beğeni toplayan ürünler, sahip olduğu özelliklerine göre geniş bir çeşitlilik sunar. Farklı yaş gruplarındaki amatör ve profesyonel tenisçilere hitap eden raketler, kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Siz de ÇiçekSepeti’nin uygun fiyat ayrıcalıklarından faydalanarak ihtiyaç duyduğunuz en iyi tenis raketini hemen satın alabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Tenis Raketi Çeşitleri

Kondisyonu yüksek olan bireysel sporlardan biri olan tenis için raketler büyük bir önem taşır. Farklı markaların çeşitli tenis raketi modelleri, hem profesyonel hem de amatör olmak üzere her yaştan kullanıcıya hitap eder. Raketler tekli olan seçeneklerinin yanı sıra set halinde de kullanıcıyla buluşuyor. Sporculara pratik bir deneyim fırsatı sunan setler, çanta, raket ve toptan meydana gelir. Büyük bir avantaj sunan çantalı setler, kullanım sonrası raketlerin hijyenik ve güvenli bir şekilde saklanmasını mümkün kılmakta. Dayanıklı malzemelerden üretilen raketleri tercih ederek uzun ömürlü bir kullanım elde edebilirsiniz. Bütçe dostu fiyat aralığına sahip olan tenis raketleri, modellerinin yanı sıra çeşitli renk seçenekleriyle birçok kullanıcının beğenisini kazanır.

Özellikleri Bakımından Farklılık Gösteren Tenis Raketleri

Tenis raketleri, genel anlamda amatör ve profesyonel olarak birbirinden ayrılır. Birçok modeli ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olan raketler, 3 yaştan 12 yaşa ve daha üzeri yaş grubuna göre farklı boyutlarda üretilir. Yetişkin gruba uygun olarak tasarlanan modeller ise 27 inç olurken, çocuklar için üretilen raketler 19 ila 26 inç arasında değişkenlik gösterir. Orta seviyeli kullanımlar için raketin boyutu ve ağırlığı performansı etkileyen en büyük etkenler arasında yer alır. Bu nedenle ürünler, yaş grubunun yanı sıra ağırlığa, sap kalınlığına, kafa büyüklüğüne ve denge noktasına göre de birçok model sunar. Teniste belli bir aşamaya geldiyseniz orta seviyeli bir raketi konforlu bir şekilde rahatça kullanabilirsiniz. Orta seviye kullanımlar için kafa ağırlığı hem ağır hem de hafif olarak iki ayrı özellikte bulunur. Bu özellikler doğrultusunda kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurarak uygun raket seçimini yapabilirsiniz. Kafa büyüklüğü, 90 ila 95 inç: midsize, 95 ila 105: midplus ve 105 inç ve üzeri de oversize olarak belirlenir.

Tenis sporu ile profesyonel olarak ilgilenen kullanıcılar için kafa büyüklüğünün yanında tel özellikleri ve sap tutuşu da büyük bir öneme sahip. Eğer başarılı bir performans sergilemek istiyorsanız sık telleri ve küçük kafası bulunan raket modellerini tercih edebilirsiniz. Kafa büyüklüğüyle birlikte rakette grip değerinin ölçüsü de kullanıcıların ihtiyacına göre farklılık gösterir. Grip değeri yani raketin sap kalınlığı 1, 2, 3, 4 ve 5 olarak numaralandırılır. İdeal ölçüdeki raketi bulmak için raketi elinize aldığınızda parmaklarınızın arasında boşluk olmamasına ve avucunuzla kavuşmamasına dikkat edebilirsiniz.

Birbirinden Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Tenis Raketleri ÇiçekSepeti’nde!

Tenis oynarken hem yeni başlayan hem de ileri düzey sporcular için gerekli malzemelerin başında gelen raketler, geniş fiyat aralığı ile kullanıcıları memnun eder. Tenis raketi fiyatları, kafa ağırlığına, kordaj sıklığına, grip kalınlığına ve denge değerine göre çeşitlilik gösterir. Kordaj telleri sık olan modellerin fiyatı diğer raketlere nazaran daha yüksek bir aralıkta seyreder. Bununla birlikte çocuk ve yetişkin sporcular için üretilen raketlerin arasında da fiyat farklı gözlenir. Tekli olarak satılan raketlerin fiyatları da set halindeki ürünlere kıyasla daha uygun olur. Siz de alanında lider markaların ürettiği ucuz tenis raketi modellerine ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla hemen ulaşabilir ve tek tıkla sepetinize ekleyebilirsiniz.