Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tenis Topu Çeşitleri

Profesyonel veya amatör bir tenis oyuncusu, doğru tenis topu ile oyundaki performansını arttırabilir. Böyle önemli bir etkiye sahip olan tenis toplarını özenle seçerek oyunun kurallarını yeniden yazabilirsiniz. ÇiçekSepeti, dünyaca ünlü ve yerli markaların kaliteli tenis topu seçeneklerini her bütçeye uygun fiyat teklifleri ve ayrıcalıklı alışveriş fırsatlarıyla sunuyor. Siz de hemen şimdi, en iyi tenis topu seçeneklerini keşfederek bir sonraki maçınıza hazırlanabilirsiniz.

Doğru Tenis Topu Seçimiyle Kıyasıya Bir Maç

Herhangi bir deneyimli tenisçinin size söyleyeceği gibi ucuz toplar ile profesyonel müsabakalarda kullanılan türler arasında çok büyük farklar bulunuyor. Ancak yüksek kaliteli markalar, sadece profesyonellerin kullanımı için üretilmiyor. Amatör anlamda tenisle ilgileniyorsanız da bütçenizi aşmayan tenis topu fiyatları ile alışveriş yaparak daha keyifli bir performans sergileyebilirsiniz. Tenis topları genellikle tekli veya farklı adetlerden oluşan paketlerde sunulur. Pratik yapmak veya tekniğinizi geliştirmek için daha büyük partilerde sunulan tenis topu paketlerini de tercih edebilirsiniz. Yarışma veya profesyonel maçlar için satın alıyorsanız ITF onaylı ekipmanları seçmeniz gerekir. Wilson ve Head gibi dünyaca ünlü markaların ürünleri, haftalar sonra bile ilk günkü performanslarını koruduğu için birçok profesyonelin favorileri arasında yer alıyor. Siz de tenisteki deneyiminize ve bütçenize bağlı olarak farklı tenis topu seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlara Uygun Tenis Topları

Tenis topları dünyasına henüz yabancıysanız, sunulan çeşitliliği görünce biraz şaşırabilirsiniz. Ancak satın alırken daha doğru karar verebilmek için bazı önemli teknik bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

  • Tenis topları arasında bulacağınız en büyük farklardan biri, bazılarının basınçlı, bazılarının ise basınçsız olarak sunulmasından kaynaklanıyor.
  • Basınçlı tenis topları, toplara iç hava basıncı ekleyen ve oldukça yüksek zıplamalarına neden olan bir işlemle üretiliyor.
  • Basınçsız tenis toplarında ise basınçlı hava bulunmadığı için basınçlı olanlar kadar yükseğe zıplamıyor ve daha yavaş performans gösteriyor.
  • Tenis toplarında bulacağınız bir diğer önemli fark ise normal ve duty tenis topları olarak sınıflandırılıyor.
  • Duty tenis topları daha fazla naylondan yapılırken normal tenis topları ise daha çok yünden üretiliyor.
  • Tenis topları için farkında olmanız gereken son ayrım, profesyonel tenis topları ile şampiyonluk tenis topları farkı olarak ifade ediliyor.
  • Profesyonel tenis topu çeşitleri, sporculara daha iyi bir his vermesine karşın uzun ömürlü olmuyor.
  • Şampiyonluk tenis topları ise dayanıklı olduğu için daha çok müsabakalarda kullanılıyor.

En İyi Tenis Topları ÇiçekSepeti’nde!

Oyundaki en iyi performansınızı sergilemek veya becerilerinizi geliştirmek için kaliteli tenis toplarına yatırım yapmak önem arz ediyor. Bu yüzden, aradığınız tenis topu türünde sevdiğiniz ve kalitesi profesyoneller tarafından kanıtlanmış markaların ürünlerini bütçenize uygun fiyat teklifleriyle satın alabilirsiniz. Dunlop, Head, Wilson ve Yonex gibi markaların tenis topu çeşitleri, tenis müsabakalarında profesyoneller gibi performans sergilemek için harika fırsatlar sunuyor. Pratik yapmak ve tekniğini geliştirmek isteyenler için 24’lü vakumlu kutularda 72 adet şeklinde sunulan tenis topları da bulunmakta. Delta, Selex ve Avessa gibi markalar daha ulaşılabilir fiyatlara çeşitli tenis topu paketleri de sunar. Tenisteki deneyiminiz ne olursa olsun, oyununuzu başka bir seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan tüm donanımlara yatırım yaparak fark yaratabilirsiniz. ÇiçekSepeti, her koşulda harika bir performans sergilemek isteyen tüm tenis oyuncularına uygun en kaliteli ürünleri ulaşılabilir fiyat ve kampanya ayrıcalıklarıyla sağlıyor. Siz de hemen şimdi ucuz tenis topu fiyatları ile dünyaca ünlü markaları keşfederek her türlü müsabakada rakiplerinize fark atmanın keyfini çıkarabilirsiniz.