İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Teraryumlar

Cam kavanozun içerisindeki çiçek aranjmanları ile oluşturulan minik yeşil dünyalar, yani Teraryumlar (Terrarium) artık Çiçek Sepeti'nde! Renkli, dayanıklı teraryum bitkileri ve hayal gücüyle dekore edilmiş bu sanatsal hediyeler ile sevdiklerinize evlerinde veya ofislerinde uzun süre saklayabilecekleri eşsiz bir bitki/hediye verebilirsiniz.Kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek için Çiçek Sepeti'nin birbirinden şık ve göz alıcı hediye teraryum aranjmanları sizi bekliyor. Teraryumların masalsı dünyasını keşfe çıkabilir, O'na kalıcı ve hikayesi olan bir teraryum çiçek hediye edebilirsiniz. Özenle tasarlanmış teraryum seçeneklerini aynı gün adrese teslim avantajıyla hemen online sipariş verebilirsiniz.

Teraryum Aranjmanları ve Fiyatları

Ev ve iş yeri ortamınızı hoş gösterecek teraryum aranjmanları küçük boyutları ve birbirinden farklı tasarıma sahip teraryum çeşitleri ile hem göze hem kalbe hitap ediyor. Minyatür görünümleriyle en sevdiğiniz köşeye ya da istediğiniz her yere kolaylıkla konumlandırabileceğiniz dekoratif çiçekler, bulunduğunuz her ortamda mutluluğunuza mutluluk katıyor. Sukulent, kaktüs, yosun gibi bakımı kolay teraryum bitkileri ile hazırlanan aranjmanlar özel saksılarda ve cam fanuslarda sofistike görünümüyle fark yaratıyor. Ayrıca cam fanusta teraryum çeşitleri içerisinde canlı ve kurutulmuş bitkiler ile buluşan minyatür objelerden yaratılan masalsı tasarımlarıyla duygularınızı ifade etmeniz için anlamlı bir yol oluşturuyor. Küçük ebatları ile her yerde kullanılabilecek uygun teraryum seçenekleri, fiyatlarıyla da her bütçeye hitap ediyor. ÇiçekSepeti, teraryum satışı için sipariş sonrası dilediğiniz tarihte ve saat aralığında teslim imkanı sunuyor.

Cam fanus teraryumlar; masa üstü kullanılan seçeneklerin yanında ferforje askılıklarla sunulan aranjmanlardan ve abajur olarak tasarlanan farklı ve çarpıcı ev aksesuarlarından oluşuyor. Teraryum fiyatları seçtiğiniz aranjmanda kullanılan detaylara göre değişen her bütçeye uygun alternatifler sunuyor. Birlikte yaşlanacağınız eşiniz ile sizi tasvir eden ya da sonbahar mevsiminin güzelliğini görebileceğiniz tasarımlara sahip teraryumları özel günlerde sevgilinize ya da eşinize hediye ederek mutluluğunuzu taçlandırabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Teraryum Sitesi

ÇiçekSepeti Türkiye’nin en büyük teraryum sitesi olarak sayısız alternatifi ile herkesi mutlu etmeyi hedefliyor. Her durum için düşünülmüş birbirinden farklı konseptler ÇiçekSepeti farkı ile sizlere sunuluyor. Canlı çiçeklerden yapay ve kurutulmuş çiçeklere kadar geniş bir yelpazeden oluşan teraryum setleri, tasarımlarında en ince ayrıntısına kadar özenle düşünülerek tasarlanıyor. Ofis ya da ev dekorasyonu için ayrı ayrı hazırlanan tasarımların yanı sıra içten duyguları en sıcak şekilde yansıtan temalar ile de ÇiçekSepeti hediye çiçek alternatifi olarak teraryum çeşitleri ile fark yaratıyor. Teraryum siparişlerinize ekleyebileceğiniz sevdiklerinizi gülümsetecek ufak notlar teraryum aranjmanınızdaki şirin tabelalara yazılıyor.

Sevdiklerinize yeni iş başlangıçlarında, iş terfilerinde, doğum günlerinde, Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi anlamlı günlerde hediye çiçek alternatifi olarak ÇiçekSepeti’nin teraryum aranjmanlarından birini gönderebilirsiniz. Sadece sevdikleriniz için değil, kendinizi mutlu etmek ve yaşam alanınıza farklı bir enerji katmak için de zevkinize göre bir teraryum sipariş edebilirsiniz. Kolay bakımı ve hoş dekoratif görünümleri ile her bütçe için uygun fiyatlara sahip teraryumları tek tıkla sepete ekleyerek kolaylıkla satın alabilir, dilediğiniz adrese aynı gün ya da farklı tarihlerde siparişinizin teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

  • Teraryum farklı bitki türlerinin çeşitli dekor ürünleri ile bir araya getirilip şeffaf malzemelerden yapılan kaplan içerisinde yetiştirilmesi ile hazırlanan minyatür bir yaşam alanıdır. Bir başka anlatımla kara ortamının akvaryumudur denilebilir. Genellikle kaktüs ve sukulent türlerinin kullanıldığı teraryumlar, fanus ve benzeri platformlar içerisinde hazırlanır. Usta ellerden çıkan yüzlerce teraryum tasarımı için Teraryum kategorimize göz atabilirsiniz.
  • Kaktüs ve sukulent türlerinin sıklıkla tercih edildiği teraryumların en popüler bitkileri; Acanthaceae, Arapsaçı, Caladium bicolor, Dracaena sanderiana, Ficus pumiladır. Bunların dışında küçük eğrelti otları, etobur bitkilerin bazı türleri ve su içerisinde yaşamaktan hoşlanmayan ama nemi ve suyu seven Peperomia, Selaginella ve Pilea gibi bitkilerdir. Sukulentler ile hazırlanan farklı teraryum modellerinin bulunduğu Sukulentler sayfamızı incemeleyi unutmayın!
  • Teraryum içerisinde nemi seven bitkiler kullanılır ancak bu bitkiler çok fazla sulanmaz. Çünkü teraryumun yapısı gereği içeride nem uzun süre tutulur ve sık sulama yapılırsa bitkiler çürüyebilir. Teraryum sulamasının fısfıs ile yapılması gerekir. Sulama zamanı geldiğinde bir miktar sulanmalıdır. Sulama zamanının geldiğini toprağın nemini kontrol ederek karar verebilirsiniz. Butik Teraryumlar kategorimizden birbirinden güzel teraryumları inceleyebilir, sevdikleriniz ya da kendiniz için en güzel teraryum tasarımlarını sipariş edebilirsiniz.
  • Teraryum yapımı aslında çok pratiktir. Bunun için öncelikli ihtiyacınız tasarımınızı oluşturacağınız bir platform bulmaktır. Cam veya kalın plastik bir kap kullanabilirsiniz. Bu kapın en altına drenaj ve nem sağlaması adına çakıl taşları yerleştirip üst kısmına küçük aktif kömür parçaları serpebilirsiniz. Bir üst yüzeye torf ilave edip açtığınız minik çukurlara bitkinizi gömebilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz dekor ürünleri ile tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin Uygun Fiyatlı Teraryumlar sayfasından en güzel teraryum çeşitlerini en uygun fiyatlar ile sipariş edebilirsiniz.
KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.