İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Terazi Şakül

Yapı sektöründe ölçü işlemlerinizi keyifle yapmanıza olanak tanıyan ürünler ÇiçekSepeti'nde sizleri bekliyor. İnşaat, marangozluk ve bunlarla birlikte yapı sektörünün birçok alanında su terazileri kullanılıyor. Su terazileri isminden de anlaşılacağı üzere ölçüm işlemini suyu kullanarak yapar. El işi zanaatkârlıklarda veya oldukça hassas ölçüm gerektiren alanlarda kullanılmak üzere üretilen hassas teraziler de ölçüm yapabileceğiniz ürünler içerisinde bulunuyor. Hassas teraziler kadar küçük bir boyuta sahip olmasına karşın büyük ağırlıkları tartabilmek adına üretilen el terazilerini ise her an her yerde ağırlık ölçmek için kullanabilirsiniz.

Kusursuz Ölçümler İçin Su Terazileri

Oldukça eski bir tarihi olan su terazileri elektronik aksam içermeksizin yapı malzemelerinde istenen düzgünlüğü tam doğrulukta sağlıyor. Teraziler içerisinde yer alan su tüplerindeki baloncuk ile ölçümünüzün doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Su terazileri üzerindeki tüplerin farklı konumlara yerleştirilmesi sayesinde 180°, 90° ve 45° açılarda ölçümler gerçekleştirebilirsiniz. Su terazisi çeşitleri içerisinde bu değerlerin hepsinin ölçülebildiği ürünler bulunabildiği gibi bir veya iki ölçüm değerine sahip ürünler de bulunur.

İnce ayrıntılı yapı işlerinde kullanılabilecek açısı ayarlanabilir su terazileri de ÇiçekSepeti'nin geniş ürün yalpazesi içinde yerini alıyor. Bu terazilerle 180° içerisindeki tüm açılarda ölçüm yapabilirsiniz. İnşaat sektöründe kullanımı yaygın olan köşe su terazileri de sorunsuz köşeler yapabilmek adına seçenekleriniz arasında yerini alıyor. İnşalarda doğru açıyı yakalamak adına kullanılan şakül ise su terazisiyle benzer bir işlevi yerine getirir. İpin bir ucuna bağlanan koni şeklindeki ağırlık ile düz bir yapı inşa edilip edilmediği kontrol edebilirsiniz.

Tam Doğruluk İçin Hassas Teraziler

Bir gramdan dahi daha küçük ağırlıkları kolaylıkla tartmak ister misiniz? Hassas terazilerin 0,01 g değerindeki ağırlıkları tartabilmesi sayesinde en küçük ayrıntılar dahi gözünüzden kaçmaz. Genellikle kuyumcular tarafından tercih edilen hassas teraziler, bir gramdan daha küçük değerlerin önem taşıdığı altın ve mücevher gibi ürünlerin tartımında kullanılıyor. Hassas ölçüm yapabilmelerinden kaynaklı olarak büyük ağırlıklar için kullanılamazlar. Mutfakta kahve veya pasta yaparken gramajın önemli olduğu malzemelerin ölçümünde hassas terazileri kullanabilirsiniz. Laboratuvarlarda 0,01 g hassasiyetin yeterli olduğu madde ölçümlerinde de hassas teraziler sizlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Üstelik küçük yapıları sayesinde yer kaplamazlar ve küçük bir çekmeyeceye dahi kolaylıkla sığabilirler.

Her An Her Yerde Ağırlık Ölçebilen El Terazileri

Küçük boyutlarına karşın 40 kg ağırlığa değin ölçebilen el terazilerini dilediğiniz her ölçümde kullanabilirsiniz. Ölçülecek olan ürünü kancaya takılarak terazi üzerinde kaç kg ağırlığa sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Özellikle işiniz gereği sabit bir yerde değilseniz ve dış mekanda ağırlık ölçmeniz gerekiyorsa, el terazileri sizlere büyük kolaylık sağlıyor. Ev içerisinde de birçok durumda kullanılabilecek olan el terazileri özellikle bavul ağırlığını ölçmek için ideal bir kullanım sunuyor. Kışlık hazırlıklarında domates ve biber gibi ürünlerin tartılmasında kullanılabilecek el terazileri evlerde ölçüm yapmak için kullanışlı bir ürün olarak sizleri karşılıyor. Üstelik küçük yapıları sayesinde dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Mekanik aksamlı el terazileri ölçü miktarını terazi üzerindeki ibre ile gösterirken, dijital el terazileri üzerlerindeki ekran ile ağırlık miktarını sizlere gösteriyor. Dijital el terazileri içerisinde bulunan LED ışıklar sayesinde karanlık ortamlarda yaptığınız ölçümleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Ölçü işlerinde kullanabileceğiniz ve farklı işlevlere sahip birçok terazi modeli ÇiçekSepeti'nde sizleri bekliyor! Yapı sektöründe kusursuz açılar yakalamak için kullanılan su terazileri ile aradığınız her açıyı yakalayabilirsiniz. 0,01 g hassasiyetle ölçüm yapabilen hassas teraziler ile yüksek doğrulukta ölçümler yapabilirsiniz. Her alanda kusursuz ölçümler için birbirinden farklı terazi modellerini ÇiçekSepeti'nden tek tıkla sipariş edebilirsiniz. Siz de uygun fiyatlı alışveriş seçenekleriyle hemen siparişinizi oluşturabilir ve hızlı teslimatla birlikte dilediğiniz gibi ölçümlerinizi almaya başlayabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.