Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Testere

Tasarım ve tadilat işlerinin vazgeçilmezi testerelerle, başta ahşap olmak üzere birçok malzemeyi düzgün şekilde kesebilmek oldukça kolay. Testereler arasında iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun, farklı büyüklükte malzemelerin kesimi için özel olarak tasarlanan çeşitli modeller yer alıyor. ÇiçekSepeti sayesinde sizler de onlarca farklı testere çeşidi arasından özgürce seçim yapabilir ve ihtiyaç duyduğunuz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Pratik ve Kullanışlı Testere Modelleri

Bahçe ve marangozluk işlerinde en büyük yardımcılardan olan testereler, zor görünen birçok işi rahatlıkla yapabilmenize imkan tanıyor. Testereler sayesinde odun kesmek gibi yorucu ve zahmetli işleri çok daha kısa bir süre içinde bitirebilirsiniz. Testere çeşitleri arasında bulunan uzunluğu, diş derinliği, keskinliği, sap ve uç şekli bakımından birbirinden farklı özelliklere sahip ürünler ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor.

Keseceğiniz malzemeye ve gerçekleştireceğiniz işlemlerin türüne uygun birçok farklı testere modeli ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde yer alıyor. İstediğiniz derinlikte ve uzunlukta kesimler yapabileceğiniz testereleri tercih ederek işlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, testere kullanarak kesim sonrası pürüzlü yüzeylerin ortaya çıkmasını önleyebilmeniz de mümkün. Eğer hatalı kesimler yapmak istemiyorsanız gönyeden yardım alabilirsiniz.

Kesim yaparken harcanan gücü en aza indirmek, zorlu kesimleri kolaylaştırmak ve kesim sürelerini kısaltmak için tasarlanan özel testereler arasında kavisli modeller oldukça kullanışlı. Tasarımları gereği çalışma şekilleri standart testerelere göre farklılık gösteren bu ürünleri pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu model ile normal testerelerle yapılan işlemlerin tamamını yapabilmek son derece kolay. Kavisli testereyi kesim yönüne doğru dikkatli bir şekilde tutarak işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Portatif ve İşlevsel Testereler

Sığaça testereleri genellikle düz kesimler için ideal bir seçim. Farklı açılarla kesim yapmak istiyorsanız diğer testere çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Derin kesim imkanı sunan testere modelleri sayesinde büyük boyutlara sahip malzemeleri kesmek oldukça pratik. Özgün tasarımlı mobilyaların üretiminde ve ahşap işlerinde ise detaylı kesimleri rahatlıkla yapabileceğiniz testere çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekiyor.

Ağaç ya da çalı budama işlemlerinde kesilen yüzeyin pürüzsüz olması gerekmediğinden, bu işler için kullanacağınız testerelerle dilediğiniz kesim tekniğinden yararlanabilirsiniz. Budama işlemi yapacağınız testerenin yeterli uzunluğa ve keskinliğe sahip olduğundan emin olmanız gerekiyor. Budama testereleriyle budamakta zorlandığınız ağaç dallarını budayabilmeniz ve ulaşılması zor yerlere erişebilmeniz mümkün. Bu ürünlerle bahçenizi yabani çalılardan arındırabilir ve ağaçlarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz.

Bahçenizin budama işlemini pratik bir şekilde tamamlamak isterseniz bu özel testerelerden yardım alabilirsiniz. Portatif yapısı ile dikkat çeken testereler, bahçe bakımı işlerinizi eksiksiz bir şekilde yapabilmenizi sağlıyor. Hobi amaçlı çalışmalarda da yararlanabileceğiniz testerelerle ahşap malzemelere özgün şekiller verebilirsiniz. Dilediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz ahşap materyallerden biblolar, süs eşyaları, sehpa, sandalye veya koltuk gibi çeşitli eşyalar tasarlayabilirsiniz.

Farklı Malzemelerin Kesimi için Uygun Testere Çeşitleri

Sert malzemelerin kolay bir şekilde kesilmesini sağlayan testereleri, üzerinde çalışacağınız malzemenin yapısına uygun olacak şekilde seçtiğinizden emin olmalısınız. Demir ve sert metal türünde materyallerle çalışıyorsanız kıl testeresi işinizi kolaylaştırıyor. Alçıpan gibi dikkatli bir şekilde kesilmesi gereken en hassas malzemeler için tilki kuyruğu testereleri tercih edebilirsiniz.

Genellikle inşaat sektöründe kullanılan elmas dişli gaz beton testerelerinden beton ve tuğla kesiminde yararlanabilirsiniz. Ağaç ve odun gibi en kalın materyallerin kesimi için el testeresi, orta genişlikteki malzemelerin kesiminde ise pala testeresi ideal bir seçenek. Sizler de ÇiçekSepeti’nde yer alan testereleri detaylı bir şekilde inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun ürünleri hemen sipariş verebilirsiniz.