Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tıraş Bıçakları

Tıraş bıçağı, istenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan kesici ürünlere verilen genel isimdir. Tıraş esnasında oldukça pratik bir kullanım sunan bıçak modelleri, kaliteli ve ergonomik olması nedeniyle tercih edilir. Erkeklerin en çok kullandığı ürünler arasında yer alan tıraş bıçakları kadınlar tarafından da kullanılır. Sakal tıraşı, koltuk altı ve genital bölge temizliği gibi önemli bakım işlemleri sırasında uygun tıraş bıçakları kullanmak gerekir. Vücudu tahriş etmeyecek şekilde tasarlanan tıraş bıçakları, kayganlaştırılmış bant kısımları sayesinde pürüzsüz bir sonuç elde etmenizi sağlar. Rahat ve kolay bir kesim için tıraş bıçaklarını tıraş köpüğü veya jeli gibi ürünlerle kullanmak gerekir. Narin ve oldukça hafif olan tıraş bıçakları kıl köklerini derinden yok eder ve size istediğiniz pürüzsüz ten hissiyatını yaşatır. Tıraşı daha keyifli ve kolay hale getirecek tıraş bıçakları ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Farklı Özellikler Sunan Tıraş Bıçağı Çeşitleri

Günlük hayatta hemen hemen herkes tıraş bıçağı kullanır. Oldukça etkili ve kısa sürede sonuç vermesi nedeniyle hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen tıraş bıçakları, kullanıldıkları alana uygun tasarımları ile ön plana çıkar.

  • Tıraş bıçağı denildiğinde akla ilk gelen model tek bıçaklı ve genelde beyaz olan klasik modellerdir. Tekli satılmak yerine 5’li, 10’lu ve katları şeklinde sayılarla paketlerde satılan klasik tıraş bıçakları, uygun fiyatlı olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilir. Ergonomik ve pratik olan bu modeller, tek bıçağı olması nedeniyle sık tüy ve sakal olan bölgelerde istenilen sonuçları vermekte zorlanır.
  • İki veya üç bıçaklı olan tıraş bıçağı modelleri genellikle en çok tercih edilenlerdir. Tıraş sırasında kayganlık sağlamak ve tahrişi önlemek adına üzerlerinde kayganlaştırıcı bir bant bulunur. Bu tarz tıraş bıçakları, rahat şekilde hareket eder ve bazı modellerin baş kısımları yüz ve özel bölgelerde hareketi kolaylaştırmak için oynar şekilde tasarlanır. Bu da olası kazaların önüne geçmeyi önler ve tıraşı daha kolay bir hale getirir.
  • Özel koleksiyon olarak sunulan 4 ve üzeri sayıda bıçağı bulunan modeller fiyat olarak diğerlerinden yukarıda yer alır. Nedeni iste bant kısımlarının çift veya daha fazla katta olması, bıçak sayısının fazlalığı, baş kısmın hareket kabiliyeti ve gövde kısmının ele oturması için özel şekilde dizayn edilmesidir. Bu tarz tıraş bıçaklarında kafa kısmı değiştirilebilir yapıdadır. Bu size gövde kısmına bir daha para ödememe avantajı kazandırır ve sadece bıçak kısımlarına yedek bıçak alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Beden bakımı ve temizliği için kullanılan bıçak türleri, kullanılan bölgelere özel yapıda tasarlanır. Özellikle spor yapan erkeklerin tercih ettiği beden tıraş bıçakları başlıklarının özel yapısı ve koruyucu bantları sayesinde bedenin tahriş olmasını engeller. Kadın tıraş bıçakları ise özel bölgeler ve koltuk altları başta olmak üzere bacak tıraş etmekte kullanılır. Pürüzsüz bir görünüm elde etmek ve pratik şekilde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanır.

Pratik ve Kullanışlı Tıraş Bıçakları

Düzenli olarak kullanılan ve kısa sürede kıl köklerinin derinlemesine temizlenmesini sağlayan tıraş bıçakları, bedenin farklı bölgeleri için özel olarak tasarlanır. Bu sayede istenilen performansı tam olarak almanızı sağlar ve pratik bir kullanım sunar.

  • Erkeklerin en çok tercih ettiği ve düzenli olarak kullandığı yüz tıraş bıçakları, gündelik kullanıma uygun olarak tasarlanır. Çok sayıda tıraş için üretilen modeller, konforlu ve oldukça pratiktir.
  • Kaş bölgesinde bulunan tüyleri almak için tercih edilen kaş tıraş bıçakları, sertleşme ve tahriş yapmayan özelliktedir. Oldukça etkili olan bu ürünler etkili performansları ile ön plana çıkar.
  • Hassas bölgelerdeki tüyler başta olmak üzere her tüyü derinlemesine temizleyen sırt tıraş bıçakları, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilir. Pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Daha detaylı ve derinlemesine temizlik için ise 3 bıçaklı veya 4 bıçaklı modeller kullanılır. Vücudun her bölgesi için etkili olan bu tarz tıraş bıçakları, tek seferde derinlemesine temizlik yapar.
  • Tüm tıraş bıçaklarını kullanırken yardımcı bakım ürünleri kullanmayı ihmal etmemeniz gerekir. Tahriş, kıl batması, kıl dönmesi gibi sorunlar yaşamamak adına tıraş öncesi, tıraş bakımı ve tıraş sonrası bakım ürünleri kullanmalı, bedeni rahatlatacak ürünler ile desteklemelisiniz.
  • Tıraş bıçağı fiyatları; bıçak sayısı, kullanım alanı, tasarımı ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Bilindik markaların bilinen ürünlerini kullanmanız daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bilmediğiniz markalar için ise kullanıcı yorumlarını okuyabilir, derecelendirme alanındaki puanlarına bakabilirsiniz.

Gillette, Arko, Derby, Simply, Permatik gibi markaların tıraş bıçağı modelleri ve tıraş sonrası bakım ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.