İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Tıraş Kremi

Erkek kişisel bakımın en önemli aşamalarından biri olan sakal tıraşı, doğru ürünlerle yapılması gereken bir işlemdir. Haftada en az 1 veya 2 kez tıraş olmak veya günlük olarak tıraş olmak arasında farklar olsa da kullanılan ürünler aynı amaca hizmet eder; cilt sağlığı. Bu nedenle doğru tıraş bıçağı ve tıraş öncesi ürünleri kullanarak tıraş olduktan sonra cildin gerginliğini alacak rahatlatıcı tıraş kremleri kullanılması gerekir. Aksi takdirde ciltte tahriş ve yanmalar oluşabilir. Bu da daha ileride cilt problemlerine neden olur. Aşırı hassas ciltler başta olmak üzere tüm cilt tipleri için özel olarak sunulan tıraş kremleri cildi tıraşa hazırlama aşamasında kullanıldığı gibi tıraş sonrası balsam şeklinde de kullanılır. Tıraş kremlerinin ana amacı cildi nemlendirmek ve sakalları yumuşatarak tıraşa hazır hale getirmektir. Jel, tıraş köpüğü ve krem formunda bulunan tıraş kremlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Tıraş Kremi Sayesinde Daha Rahat Tıraş Deneyimi

Çok eski zamanlardan beri genellikle berberler tarafından yapılan sakal tıraşı, artık gelişen tıraş ürünleri teknolojisi sayesinde evlerde aynı kalitede ve pratik şekilde yapılıyor. Çok fonksiyonlu tıraş bıçakları, tıraşı kolaylaştıran ön hazırlık ürünleri ve tıraş sonrası bakım ürünleri ile siz de tıraş olurken aynı zamanda cilt bakımı yapabilirsiniz.

 • Tıraş denildiğinde herkesin aklına ilk gelen sakal tıraşı olsa da vücut tıraşı da son dönemlerde oldukça arttı. Bu nedenle bu alanda üretilen ürünler de bir çeşitlilik mevcut. Tıraş kremi seçimi yaparken ilk olarak ürünü ne için kullanacağınız belirlemeniz faydalı olacaktır. Yüz tıraşı için üretilen ürünler farklı özellikler sunarken vücut tıraşı için üretilen ürünler farklı özellikler sunar.
 • Sakal tıraşı için üretilen ürünler tıraş öncesi krem ve tıraş sonrası krem olarak iki ana gruba ayrılır. Tıraş öncesi krem ürünleri; tahrişi engellemek, sakalı yumuşatmak ve kolay bir tıraşa zemin hazırlamak için tasarlanır. Bu tarz ürünler eskiden kullanılan sabun formunun yerini alan basınçlı kutuda köpük, jel veya krem halindedir.
 • Köpük halinde olan tıraş kremleri tüpten sıktığınız an kullanıma hazırdır. Yüzünüze eliniz veya bir fırça yardımıyla uygulamanız sonucunda yüzünüzü tıraşa hazır hale getirebilirsiniz. Jel formunda olan tıraş kremleri, az miktarda ele alınarak yüze uygulanır. Oldukça fazla köpürme potansiyeli olan bu tarz ürünlerde ele çok jel almak gereksiz olacaktır. Krem şeklindeki tıraş öncesi ürünleri ise fırça veya el ile aynı şekilde yüze uygulanır.
 • Tıraş yumuşatıcı krem ürünleri cildi korumak, nemlendirmek ve yumuşatıcı etki sayesinde tıraş bıçağının yüzde rahat hareket etmesini sağlamak için üretilir.
 • Vücut tıraş kremleri, daha fazla nemlendirici içeren özel ürünlerdir. Yüze göre tahrişi daha kolay olan bölgelerde tıraşı kolaylaştırır ve gerekli zemini hazırlayarak tıraş bıçağının rahat hareket etmesini sağlar. Vücut tıraşı sonrasında vücut bakım kremleri ile tıraşın ciltte bıraktığı etkileri azaltarak pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz.
 • Tıraş sonrası kremler ise tıraşın ciltte bıraktığı tahriş ve kızarıklık gibi etkenlerin etkisini en aza indirmek için tasarlanır. Yüksek nemlendirici etkileri sayesinde cildiniz ferahlar. Ayrıca tıraş sonrası krem ürünleri elektronik tıraş makineleri ile yapılan tıraşlar sonrası ciltte oluşan yanma hissi ve tahrişi engellemek için kullanılabilir.

Tıraş Kremi Kullanmanın Faydaları

Tıraş işlemi, ciltte bulunan ve farklı özellikteki kılların kesilmesine dayanır. Bu işlem sırasında kalın ve sert olan sakalları yumuşatmadan kesmek ciltte önemli sorunlara neden olabilir.

 • Tıraş öncesi kremleri her tıraş öncesinde kullanmak gerekir. Kremsiz tıraş; cildin kuru, sert ve hazır olmaması anlamına gelir. Yüzde yanık, tahriş ve kalıcı izler oluşturabilir. Bu nedenle tıraş kremi kullanmak şarttır. Sakalın yumuşaması ve cildin hazır hale gelmesi ile rahat bir tıraş deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Cilt tipinize uygun tıraş kremi seçmek cildinizi daha doğru korumanız anlamına gelir. Yağlı ciltler için ayrı, hassas ciltler için ayrı, sert sakallar için ayrı kremler bulunur. Burada cildinizi ve sakalınızı tespit ederek uygun ürünü seçebilirsiniz.
 • Tıraş kremleri; ferahlatıcı ve güçlü etkileri sayesinde serinlik hissi vererek cildi nemlendirir. Bu sayede ciltte tıraş sonrasında kızarıklık oluşmaz. Tıraş bıçağının rahatça kaymasını sağladığı için kesik gibi tıraş kazalarının da önüne geçmenizi sağlar.
 • Çok hassas ciltler için özel olarak üretilen tıraş kremleri, cildin kendini yenilemesi ve koruması için üretilir. Cilt üzerinde ekstra tabaka oluşturan bu ürünler zararı en aza indirmek için bir nevi koruyucu kalkan oluşturur.
 • Tıraş sonrası balsam ve tıraş sonrası kremler sayesinde tıraşın ciltte oluşturduğu gerginlik hissi en aza indirilir. Kızarıklık ve yanma hissi ortadan kalkar. Ayrıca hücre yenilenmesine destek olan bu ürünler cildinizin sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Arko, Gillette, Tabac, Cella başta olmak üzere en iyi markaların tıraş krem ürünleri ÇiçekSepeti’nde! Hemen ürünleri inceleyerek uygun fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.