Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tıraş Sonrası Ürünler

Erkekler belirli aralıklarla tıraş olur. Bu işlem sık sık tekrarlandığı için cilt yorulur. Jilet, tıraş için kullanılan en yaygın ve pratik yöntemler arasındadır ve zamanla cildi tahriş edebilir. Oluşabilecek bu tahrişin önüne geçmek için çeşitli bakım ürünleri kullanmak gerekir. Bu sayede hem bu işlem sizin için daha keyif verici hale gelir hem de daha etkili sonuçlar almak mümkün olur. Tıraş sonrası ürünler kolonya, balsam, losyon ve sakal bakım yağlarıdır. Nem ve bakım sağlaması için balsam ve losyon, hoş bir koku için de kolonyaları tercih edebilirsiniz. Birçok farklı markanın cazip fiyatlı ürünlerine ÇiçekSepeti üzerinden sahip olabilirsiniz.

Tıraş Sonrası Kullanıma Uygun Ürünler

Tıraş sonrası ürünler arasında balsam, losyon, kolonya ve sakal bakım yağları gibi çeşitler vardır. Balsamlar, bitkilerin sağlam dokularında bulunan öz lerinin elde edilmesi ile ortaya çıkan kremsi yapıya sahiptir. Doğal bitki özleri cildinizin protein ve vitamin ihtiyacını karşılar. Ayrıca yüzünüzü nemlendirir, tıraş sonrasında daha yumuşak ve ferah hissetmenizi sağlar ve kızarıklık, tahriş gibi durumların oluşmasını engeller. Losyonlar da hemen hemen aynı etkilere sahip ürünlerdir. Kolonyalar ise yoğun bir ferahlık için birebirdir. Balsam veya losyon kullanımından sonra kolonya kullanarak ferahlığı sonuna kadar hissedebilirsiniz. Sakal bakım yağları ise kılların daha düzgün görünmesini, beslenmesini sağlar. Birbirinden seçkin markanın cildinizi besleyici içeriğe sahip bakım ürünlerini ÇiçekSepeti’nden indirimli fiyatlarla edinebilirsiniz.

Tıraş Sonrası Ürünler Nasıl Kullanılır?

Erkeklerin cilt bakım rutinleri arasında önemli bir yeri olan sakal ve bıyık tıraşı, sık tekrarlandığı için cildi yorar. Tıraş sonrası bakım yapılmadığında ciltte pullanma, kuruluk veya tahriş gibi durumlar gözlemlenebilir. Tıraş sonrası bakım ürünleri düzenli kullanımda bu gibi sorunların önüne geçer. Sakallarınızı kestikten sonra hem kalan tüylerden hem de tıraş köpüğünün kalıntılarından cildinizi arındırmak için, yüzünüzü bol su ile durulamalısınız. Ardından yüzünüzü bir havlu yardımıyla kurulayıp bakım aşamasına geçebilirsiniz. Daha sonra, cildinize uygun olan balsam veya losyonu boyun kısmınız da dahil olmak üzere masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Balsam veya losyon kullanımı aynı zamanda sakallar için de faydalıdır. Her iki bakım ürünü de kendine has koku çeşitlerine sahiptir. Daha belirgin bir koku ve tam bir ferahlık için tıraş kolonyası ile bakım sürecini tamamlayabilirsiniz.Cildinize uygun balsam ve losyonları, hoş kokulu kolonya çeşitlerini cazip fiyat avantajlarıyla edinebilirsiniz.

Tıraş Sonrası Ürünlerinin Cilt İçin Faydaları

Tıraş sırasında cildiniz gerilir ve nem kaybı olur. Gergin bir cilt size rahatsızlık verir ve olumsuz dış etkenlere karşı savunmasız olur. Bakım ürünleri ise nem kaybının önüne geçer ve esneklik sağlar. Nem dengesini kazanan cilt daha sağlıklı, canlı ve yumuşak olur. Nemli bir ciltte sakalların tekrar çıkması da daha kolaydır. Düzenli balsam veya losyon kullanımı ile batık gibi sorunların önüne geçmek de mümkündür. Özellikle hassas cilde sahip erkekler için bakım ürünlerinin kullanımı çok önemlidir. Böylece yaşanabilecek cilt problemleri en aza iner veya tamamen yok olur. ÇiçekSepeti’nde farklı cilt tiplerine uygun birçok bakım ürünü vardır. Eğer severek kullandığınız belirli bakım ürünleri varsa, bu modellerde set halinde satılan içerikleri tercih edebilirsiniz. Cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayan seçkin markaların ürünlerine göz atabilirsiniz. Bütçenize dost fiyatlarla daha keyifli bir tıraş deneyimi için ihtiyaç duyduğunuz ürünleri edinebilirsiniz. Tıraş sonrası ürünler eşiniz veya babanız için hediye olarak da uygundur. Size sunulan indirimli fiyatlar ile beğendiğiniz ürünleri rahatlıkla satın alabilirsiniz.