İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Tırmanış Dağcılık

Spor aktiviteleri, fiziki açıdan olumlu birçok fayda elde etmenizi sağlayan egzersizler olsa da doğru ekipman ve malzemeyi kullanmadığınız takdirde zorlu sağlık problemlerine neden olabilir. Özellikle dağcılık ve tırmanış gibi yüksek adrenalin içeren riskli spor dallarında ekipman kalitesi oldukça önem teşkil eder. Baton, kask, eldiven, tırmanış ayakkabısı ve emniyet kemerleri gibi sayısız materyali, ÇiçekSepeti'nin geniş ürün yelpazesinde bulmanız mümkün.

Güçlü Süspansiyona Sahip Kask Çeşitleri

Dağcılık kaskları, sizi tırmanış esnasında yaşama ihtimaliniz bulunan çarpma ve düşme darbelerine karşı en iyi şekilde korumak için tasarlanır. Özellikle ekipli tırmanışlarda ve sert hava koşullarında yukarıdan düşen taşların sebep olacağı sorunları da yüksek oranda engeller. ÇiçekSepeti'nin bu hayati ekipman için sunduğu seçenekler arasında Black Diamond markasının köpük kasklarını bulabilirsiniz. Köpük kasklar, hafif ve daha iyi hava sirkülasyonuna sahip oldukları için dağcılar tarafından çokça tercih edilir. Darbe sırasında oluşan sarsıntı kaskın içindeki köpük tarafından emilir. Aynı zamanda başınızın yan tarafından gelen darbelere karşı da koruma sağlar. Sade ve aerodinamik bir yapıya sahip olan Black Diamond kaskları güçlü süspansiyon sistemiyle dikkat çeker. Güncellenmiş çene kayışı, kayanın üzerindeyken daha fazla verimlilik sağlar ve oldukça pratik bir şekilde ayarlanabilir. ÇiçekSepeti'nde yer alan kask çeşitleri arasında daha fazla seçenek de bulabilirsiniz.

Konfor ve Güvenlik Sağlayan El Ekipmanları

Dağcılık ve tırmanış aktiviteleri sırasında yüksek efor harcayacağınız için fazlaca terleyebilir ve özellikle avuç içlerinizde ve parmak uçlarınızda tutuş kaybı yaşayabilirsiniz. Bu gibi sorunların önüne magnezyum tozu kullanarak ve tırmanış stilinize en uygun eldiveni seçerek geçmeniz mümkün. Magnezyum tozlarını ise belinize ya da gövdenize asabileceğiniz tebeşir çantalarının içinde taşıyabilir ve her ihtiyaç duyduğunuzda kolayca ulaşabilirsiniz. Parmak tırmanışlarında kullanılan kısa eldivenler ve ip manevralarında daha rahat hareket alanı sağlayan tam eldivenler, ÇiçekSepeti'nin ürün yelpazesinde yerini alıyor. CT markasının hafif deri malzemeden ürettiği koruyucu tam eldivenler ergonomik kesimi ve çift kalınlığa sahip avuç içi alanıyla öne çıkıyor. Yüzde 80 oranında keçi derisi içeren CT eldivenleri, ipli tırmanışlarda daha iyi tutuş yapabilmenizi sağlar. Cırt cırtlı kapama özelliği ve bilek kısmındaki delik sayesinde koşumla da bağlantı kurabilirsiniz. Beal markasının vintage tasarımıyla dikkat çeken kısa eldiven çeşitleri ise parmaklara daha rahat hareket imkanı sunarken, avuç içlerini de ekstra korunaklı hale getirir. Tamamen deri malzemeden imal edilen ürünün üzerinde karabina bağlantı noktası da yer alır. Tüm el ekipmanlarını ÇiçekSepeti ile hemen sipariş verebilir ve hızlı dağıtım sürecinin konforunu yaşayabilirsiniz.

Tırmanış İçin Gereken Tüm Ekipmanlar ÇiçekSepeti'nde

Treeking sırasında kullanılan baton çeşitleri ve kar kramponları, dağcılıkta kullanılan yüksek güvenlikli bağlantı kancaları ve emniyet kemerleri gibi sayısız ürün ÇiçekSepeti'nde sizi bekliyor. Kar kramponları tırmanma parkurlarında da en üst performansı sunabilmeleri için dayanıklı paslanmaz çelikten üretilir. Black Diamond'ın klasik 10 dişli kramponları, hızlı ayarlama sistemi sayesinde hemen hemen her ayakkabıyla uyum sağlar. Belirli bir yükseklikten düşme ya da kayma risklerine karşı kanca ekipman bağlantısına da önem vermeniz gerekir. Özellikle karabina kaymasını en aza indiren kanca seçeneklerini ÇiçekSepeti'nde bulabilirsiniz. Emniyet kemerleri ise esnek kumaşlarıyla ve kolay nefes alabilen yapıları ile öne çıkıyor. Yalnızca koruyucu ekipmanları değil, kamp alanında çokça ihtiyaç duyacağınız kar kar küreği, balta, bıçak ve testere gibi ürünleri de sipariş vermeniz mümkün. Dünyaca ünlü markaların ürünlerine ekonomik fiyatlarla ulaşarak profesyonel sporcuların sahip olduğu konforu kolayca elde edebilir ve hobinizi daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.