Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tırpanlar

Tırpan, bahçe keyfinizi artıracak yeşillikleri pratik bir şekilde düzenlemenize ve şekillendirmenize yarayan, oldukça kullanışlı bir alettir. Uzamış çimler, biçimsiz otlar ve kurumuş bitkiler elektrikli tırpan sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Motorlu tırpan, ergonomik ve pratik kullanımı sayesinde müstakil ev sahiplerinin de bahçelerinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Günümüzde gelişen paslanmaz bıçak teknolojisi, kolay tutuşu, hafif ve ergonomik yapısı sayesinde, uzamış taze çayır alanlarını temizlemenizde veya makine gücüne bağlı kalmadan çalışmak istediğinizde tırpan motoru farklı bir araç olarak yer alıyor.

Çim biçme makineleri genellikle, kesilen otun zeminde bırakılmaması gereken durumlarda ve büyük bahçelerde kullanılır. Tüm bunların yanı sıra, bütün tırpan motorları; ot biçme motoru olarak da bilinir. Yani elinizin altında çim biçme makinesi olsa bile köşe diplerini, gül kenarları gibi yabani ot çıkması muhtemel bölgeleri, yine motorlu tırpan ile temizlemeniz gerekir. Tırpan motoru ile kesilen otlar zeminde kalıp çürüyerek doğal gübre olur; toprağa karışır. Böylelikle hem toprağı temizlemiş hem de doğal gübreleme ile güçlendirerek toprağı beslemiş olursunuz. Paslanmaz çelik bıçağı, manuel kullanım kolaylığı, hafifliği, diğer motorlu makinelere göre fiyat uygunluğu ile tercih edilen tırpan modelleri arasına giriyor. Motorlu tırpan fiyatları hakkında bilgi almak, ot biçme tırpanı çeşitlerini incelemek ve ihtiyacınıza en uygun ürünü belirlemek için ÇiçekSepeti’ni ziyaret etmeniz yeterli!

Tırpan Çeşitleri

Motorlu tırpan, ucundaki testere veya misinalar ile ot, çim, çalı kesmeye yarayan, sırık görünümünde küçük motorlu el aletlerine denir. Tırpanların sırt tipi ve yandan askılı (bisiklet kol) olmak üzere iki farklı tipleri mevcuttur. Enerji kaynağına göre gruplandırdığımızda ise tırpan motorları; benzinli tırpan, elektrikli tırpan ve akülü tırpan olmak üzere 3 temel gruba ayrılır.

  • Benzinli tırpan: Genellikle iki zamanlı motora sahip, benzin ve yağ karışımıyla yüksek verimlilikte çalışan tırpan tırpan motorlarına, benzinli tırpan denir. Sırt tipi veya bisiklet kollu tipleri yaygındır. Bu tip tırpanlar genellikle saatlerce çalışma gerektiren durumlar için tercih edilir. Bir diğer tercih sebebi ise elektrik enerjisinin olmadığı alanlarda kullanabilmek içindir.
  • Elektrikli tırpan: Benzinli ile aynı mantığa sahip tırpanlardır. Fark olarak hareket enerjisini elektrik prizinden sağlamasıdır. Doğrudan 220V prize takılarak kullanılır. Elektrikli tırpanı tercih etmek için dikkat etmemiz gereken ilk kriter, tabii ki çalışma alanımızda elektrik enerjisinin olup olmamasıdır. Daha çok ev, barınak bahçeleri için tercih edilir çünkü bu bölgelere bir seyyar yardımıyla elektrik taşınabilir. Benzinli ile kıyaslandığında elektrikli tipler çok daha az gürültü yapar. Dolayısıyla bu da bir tercih sebebidir.
  • Akülü tırpan: Tahmin ettiğiniz gibi artık bu tür bahçe aletleri, yalnızca profesyonel çiftçiler tarafından değil; ufak-büyük bahçesi olan hemen herkes tarafından kullanılıyor. Eskisi gibi el tırpanları ile ot temizliği kalmadı artık. Evinizin etrafını temizlemek, bahçenizde veya çeşitli alanlarda ot temizliği yapmak istiyorsanız akülü tırpan sizin için yeterli olabilir. Akülüler en gürültüsüz tırpanlardır. Günlük 45 dakika ile 1 saat arası kullanımlar için uygundur. Eğer bu süre yeterli değilse ikinci bir batarya almayı düşünebilirsiniz. Bataryalardan biri şarj olurken diğeriyle çalışmaya devam edebilirsiniz.

Avantajlı Motorlu Tırpan Fiyatları ÇiçekSepeti’nde!

Avantajlı motorlu tırpan fiyatları, ciceksepeti.com ve ÇiçekSepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Evinizin konforunu terk etmeden tüm modelleri inceleyebilir, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun tırpan çeşidini online alışverişe özel indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kampanyaları ve uygun fiyatları keşfetmek için hemen ÇiçekSepeti’ni ziyaret edin.