Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tonerler

Yazıcı ve tarayıcı aksesuarları, belgelerinizin en doğru şekilde basılmasına katkı sağlar. Bu sebeple tonerin kalitesi ve yapısı, baskı kalitesini doğrudan etkiler. Yazıcı markaları, kendi modellerine özel tonerler üretir. Ayrıca üretilen toner mürekkepleri, var olan tonerinizi doldurmanızı ve yeniden kullanmanızı sağlar. Markalara özel olarak satışa sunulan muadil tonerler ise ihtiyacınıza yönelik ekonomik çözümler üretir. ÇiçekSepeti birbirinden farklı ve ucuz toner çeşitlerini sizler için bir araya getiriyor.

Farklı Toner Çeşitleri ve Özellikleri

Yazıcınızı üreten şirket tarafından satışa sunulan OEM toner, cihazınızın marka ve modeline tamamen uygun özellikler taşır. Hem güvenilir hem de yüksek kalitede baskı sağlar. Genellikle düşük hata oranıyla oldukça avantajlı seçenekler arasında yer alır. Yüksek kalitede çıktı elde etmek için son derece garantili ve sağlam özellikler sunar. Kaliteli renklere ve yapıya sahip olan ürün, cihazınızın uzun süre performansını kaybetmeden çalışmasına katkıda bulunur. İkincil markalar tarafından satışa sunulan muadil toner seçenekleri ise orijinal modellerle aynı özelliklere sahip. Bu sayede ürünlerin birçoğu, orijinal modeller kadar yüksek kalitede baskı verir. Ekolojik dengeye özen gösteren markalar, geri dönüştürülmüş kartuşları da satışa sunar. Kullanım ömrü dolmuş ürünler, markalar tarafından toplanarak test edilir. Yeniden kullanılabilecek ürünler çeşitli aşamalardan sonra geri dönüştürülerek satışa çıkar. Yeniden kullanıma kazandırılmış toner fiyatları ile de avantaj sağlar. Genellikle orijinal markaların ürünlerinden yeniden tasarlandığı için oldukça güvenli kullanım sunar.

Kaliteli Belgeler İçin Toner Baskı Sistemi

Toner çeşitleri, toner tozu kullanarak çalışır. Toz boya, kâğıt üzerinde görüntünün oluşmasını sağlar. Toz, 5 ile 10 mikrometre arasındaki boyutlara sahip olduğu için ürünlerin içindeki boya sıvı halde görünür. Renkli baskı sistem;, siyah, kırmızı, mavi ve sarı renkleri ile çalışır. Bu renklerin birleşimiyle renk paletindeki tüm renklerin baskısını gerçekleştirir. Toner tozunun uygun incelikte olması, özellikle siyah renk tonlarının baskıya istendiği şekilde yansımasına yardımcı olur. Toner tozunun dışarı akması yazıcı iç aksamının performansını etkileyebilir. Bu sebeple ürününüzü seçerken orijinal ürünlere ve seçkin markaların sunduğu muadil tonerlere göz atabilirsiniz. Tonerler için ana renklerde üretilen mürekkepler de oldukça kullanışlı ve ekonomik olması sebebiyle sizlere avantaj sağlar. Yazıcıların kullanıcı arayüzünde ana renklerdeki boyaların oranları görüntülenir. Boya seviyelerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz mürekkep seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Toner Değişiminin Aşamaları

Toner değişimi oldukça kolaydır. İçeriğindeki mürekkep bittiğinde tonerin yenilenmesi ya da içine mürekkep ekleyerek tekrar çalıştırılması gerekir. Muadil veya orijinal kartuş satın almak zahmetli dolum işleminden sizi kurtarır. Dolum işlemi ise birçok avantajı sahiptir. Her markaya özel olarak üretilen toner mürekkepleri, oldukça ekonomik değerleriyle bütçe dostu özellikler gösterir. Ayrıca her seferinde toner satın alma derdinden sizi kurtarır. Eğer çok sık baskı yapıyorsanız, üretilen mürekkep seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Toner dolumu ve değişimi aşamasında,

  • Elektronik devreye olabildiğince dokunmamaya özen göstermelisiniz.
  • Değişim ve dolum işleminden önce cihazda biriken mürekkep kalıntılarını ve tozları temizleyerek cihazınızın performansını artırabilirsiniz.
  • Kartuşun mürekkep çıkışındaki boya kuruduysa uygun bir solüsyon ile bu bölümü temizleyebilirsiniz.
  • Kartuşun içine sadece belirtilen kadar mürekkep eklemeye dikkat etmelisiniz.
  • Yeni toneri cihaza entegre etmeden önce hafifçe döndürerek içindeki boyayı dağıtabilirsiniz.
  • Değişim için cihazı açmak ve çıkış tepsisini çıkarmak yeterlidir.

Sizler de yazıcı ve fotokopi makineniz için uygun olan toner çeşitlerini incelemek isterseniz, ÇiçekSepeti’nde her markaya ve modele özel toner çeşitleri sizleri bekler. Markanıza uygun toneri seçerek hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.