Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Toz Şeker

Toz şeker, glikoz ve fruktoz olarak bilinen iki monosakkaritin birleşmesinden oluşur. %100 karbonhidrat içeriğine sahip olan toz şeker kalori açısından zengin bir besindir. 100 gram toz şeker yaklaşık 400 - 450 kalori civarındadır. Türk toplumunda yüksek oranda tüketilen toz şekerin karbonhidrat dışında herhangi bir vitamin ya da mineral içeriğinden pek söz edilemez. Eser miktarda potasyum, kalsiyum ve demir içerir. Toz şeker satın alırken ürünün markasına ve paket üzerinde herhangi bir yıpranma ya da aşınma olup olmamasına dikkat etmelisiniz.

En leziz ürünleri bir araya getiren toz şeker çeşitleri, ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, toz şeker sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Toz Şeker Çeşitleri

Kaç çeşit toz şeker vardır sorusunu yanıtlayalım. Başlıca türleri glikoz, fruktoz ve galaktoz olan doğal şekerler, farklı kimyasal süreçlerle bir araya gelerek laktoz ve sakkaroz gibi ikincil doğal şeker türlerini açığa çıkarır. İşlenmiş şekerler ise başlıca beyaz şeker, kahverengi şeker ve yüksek fruktozlu mısır şurubu türlerine ayrılır. Toz şeker çeşitleri, tanelerin büyüklüğüne göre normal ve iri taneli toz şeker olmak üzere ikiye ayrılır. Bunların dışında çok ince taneli toz şekerler de bulunur ancak bu ürünler kesme şeker yapımında kullanılır. Şekerin iri ya da normal taneli oluşu tamamen işlenme şekline bağlıdır. İkisinin de kullanım alanları benzerdir. Buna ek olarak renkli toz şeker çeşitleri de vardır. Bu ürünlerin içine sağlığa zararı olmayan gıda boyaları eklenerek kullanıcının dilediği rengi tercih edebilmesi sağlanır. Renkli toz şeker fiyatları da satın alınacak ürünün kalitesine, markasına ve miktarına göre değişiklik gösterir. Toz şeker çeşitleri, tek kullanımlık toz şeker ya da dökme toz şeker şeklinde paketlenme biçimine göre de farklılık gösterir. Tek kullanımlık paket toz şeker genellikle 5 - 10 gramlık kağıt paketler halinde tasarlanır. Çay, kahve ya da soğuk içeceklerin yanında servis edilir. Hijyenik olması sayesinde son yıllarda yaygın olarak tercih edilir. Dökme toz şekerler ise 40, 50, 125 gr, 2, 3, 10 kg toz şeker paketleri halinde satışa sunulur. Bunun dışında çuval toz şeker de bulunur. Toz şeker 50 kg çuval fiyatı daha uygundur ve bu nedenle daha çok tercih edilir. Balküpü, Torku, Doğuş, Irmak, Aro ve Besler gibi farklı markalar, toz şeker çeşitleri içinde en çok tercih edilen ürünlere sahiptir.

Alışverişi Avantajlı Hale Getiren Toz Şeker Fiyatı

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız toz şeker 5 kg, toz şeker 50 kg, şeker çuvalı, stick şeker, 1 kg şeker, kristal şeker, baskılı stick şeker gibi toz şeker çeşitlerini tek tıkla beğeninize sunuyor. Çiçeksepeti toz şeker kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ürünlerden oluşuyor. Toz şeker sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, Çiçeksepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran kullanışlı ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.