Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tribulus Testosteron

Popüler besin takviyelerinin çoğunun, eski çağlardan beri tıbbi amaçlı kullanılan bitkilerden geldiğini biliyor musunuz? Bu bitkilerden biri de, kan şekeri ve kolesterolü düşürme, hormon seviyelerini dengeleme, cinsel işlev ve libido artışı dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararları olan Tribulus Terrestris. Genel bir sağlık takviyesi olarak veya testosteron seviyesini artırmak için kullanabileceğiniz ÇiçekSepeti Tribulus testosteron bitkisel takviyesini, idrar yolu sağlığınızı destekleyen veya şişkinlik şikayetlerini azaltan etkileri için de kullanabilirsiniz. Demir dikeni de denilen Tribulus testosteron bitkisel kapsül, spor yapmasanız dahi gün içinde daha zinde ve enerjik hissetmenize yardımcı olabilir. Aktif bir sporcuysanız, yağsız kas kütle ve gücünü artıran, antrenmanlar sırasında yorulma süresini uzatmaya yardım eden Tribulus testosteron desteği, biyolojik değeri yüksek sporcu besin takviyesi ürünlerinden.

Kalp Sağlığınızı ve Kan Şekeri Seviyenizi Etkileyebilir

Tribulus Terrestris, bileşiklerinin antioksidan özellikleri sayesinde insülin direnci bulunan kişilerde kan şekeri seviyelerini düşürmesiyle bilinir. Özellikle tip 2 diyabeti olan kişilerde kan şekeri kontrolünü sağladığına ve kolesterol seviyelerini iyileştirdiğine dair bazı kanıtlar mevcut. Tribulus testosteronun idrar söktürücü etkisi, vücudun fazla tuz ve sudan kurtulmasına yardımcı olarak kan basıncınızı kontrol edebilir. Esas olarak sıvı tutulumu ile ilişkili hafif ile orta derecede hipertansiyonu olan biriyseniz, doktorunuza danışarak Tribulus takviyesi kullanabilirsiniz. Sistolik basıncı, diyastolik basıncı, ortalama arter basıncını düşürdüğünü ve kalp atış hızını iyileştirdiğini gösteren çalışmaların bulunduğu Tribulus, aynı zamanda, güçlü bir antienflamatuar olarak değerlendirilir. Kalp sağlığını destekleyen Tribulus testosteron, ayrıca, inflamasyonu azaltıp kanı temizleyerek yüksek kolesterol seviyelerini düşürme özelliğine de sahip.

Tribulus Testosteron Saponin Bileşiği

Tribulus Terrestris, sivri dikenler ve sarı çiçeklerle kaplı meyve veren, geleneksel Çin ve Hint tıbbında uzun yıllardır kullanılan küçük yapraklı bir bitkidir. Testosteronu doğrudan artırmasa dahi, hem erkeklerde hem de kadınlarda libidoyu yükseltebilir. Atletik performansınızı artırmak, testosteron seviyenizi iyileştirmek ve egzersiz öncesi iyi bir destek almak istiyorsanız, Tribulus testosteron takviyesi beslenme düzeninize eklemek için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Tribulus bitkisindeki kimyasal bileşikler olan saponinler, bitkinin sağladığı sağlık yararlarının kaynakları olarak görülür. Çoğu Tribulus terrestris takviyesi dozu, bu bileşiklerden oluşan takviyenin miktarını ifade eden saponin yüzdesiyle birlikte listelenir. Tribulus testosteron takviyeleri yaygın olarak % 45-60 arasında bir oranda saponin içerebilir. Yüksek saponin yüzdesine sahip Tribulus testosteron takviyesi daha konsantre bir içeriğe sahip olacağından, nispeten düşük doz kullanarak ihtiyacınız olan desteği sağlayabilirsiniz.

Ayurvedik Bitki Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris en çok bağışıklık artırıcı, afrodizyak ve gençleştirme özellikleriyle tanınan Ayurvedik bir bitkidir. Bitkinin diğer adı Gokshura, meyveleri inek tırnaklarına benzediği için “inek” ve “toynak” anlamına gelen "Go" ve "Aakshura" sanskrit kelimelerinden türetilir. Geleneksel şifa yöntemi Ayurveda’da kullanımı oldukça yaygın olan Tribulus testosteron, günümüzde önemli bir besin desteği olarak da değerli bir takviye. Gokshura, Ashwagandha ile birlikte alındığında, vücut geliştirmeci veya sporcuların performanslarını yükseltip dayanıklılıklarını arttırmak için özellikle yardımcı. Doğal afrodizyak sayılan Tribulus testosteron gıda takviyesi, erektil disfonksiyon gibi cinsel bozuklukları yönetmek için de yaygın olarak kullanılır. Atletik performansı geliştirmek, kalp ve dolaşım sorunlarını azaltmak, cinsel sorunları iyileştirme veya vücut geliştirme gibi bir dizi nedenden dolayı Tribulus testosteron kullanmak istiyor, ancak ideal dozunuzun ne olduğundan emin olamıyorsanız, doktorunuza danışarak karar vermeniz yerinde olur.

Tribulus testosteron gıda takviyesini ÇiçekSepeti uygun fiyat fırsatıyla diyetinize dahil ederek fizik performansınızda kısa sürede oluşacak farkı hissetmeye başlayabilirsiniz.