Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tripod ve Monopod

Günlük hayatta yaşadığınız özel anları unutulmaz kılmak için video ve fotoğraf kayıtları yapabilirsiniz. Çeşitli kayıt imkânları özellikle akıllı telefonların sahip olduğu kamera teknolojilerinin artmasıyla daha pratik hale gelir. Akıllı telefon ve dijital kameralarda bulunan yüksek çözünürlüklü sistemler sayesinde birbirinden harika görüntüler kaydedebilirsiniz. Tüm bu görüntüleri kaydederken ihtiyacınız olan aksesuarların başında monopod ve tripod seçenekleri gelir. Tripod olarak bilinen aparat, çoklu bacaklara sahip olup kayıt cihazının sabit durmasını sağlar. Aynı görevi sağlayan, ancak tek bir bacak ile kamerayı elde tutmaya yarayan aparatlar ise monopod olarak bilinir. En iyi tripod ve monopod modellerini hemen ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.

Profesyonel Çekimler İçin Tripod Modelleri

Görüntü kayıtları sırasında kameranın açısı ve sabit durması kaliteli çekimler yapmayı sağlar. Bu nedenle kameranın uygun bir açıda tutulması ve gerekli açıyla sabitlenmesi için farklı aparatlar kullanılır. Pek çok çekim türünde kullanıcının sadece ellerini kullanarak kamera açısını koruması mümkün değil. Aynı zamanda kamera üzerinde oluşan titreşimi de minimuma indirmek için sabit duran bir aparat kullanımı gerekir. Tripod telefon modelleri akıllı telefonların kameralarını sabit şekilde kullanarak profesyonel çekimler yapmayı sağlar. Cep telefonu tripod modellerini, profesyonel cihazlar için de tercih edebilirsiniz.

Telefon için tripod fiyatları, çok geniş bir yelpazede değerlendirilebilir. Telefonların yapısına uygun olacak şekilde tutma alanına sahip olan tripod modelleri farklı boyutlardaki telefonlarla kullanılabilir. Hedeflenen çekim türüne göre mini tripod ya da büyük tripod boyutları olabilir. Telefon tripod seçenekleri özellikle yüksek çözünürlüklü çekimler yapabilen kameralara sahip telefonlar için büyük avantaj sağlar. Işıklı tripod gibi seçenekler isse karanlık saatlerde ve loş ışıklı ortamlarda çekim yapmayı kolaylaştırır. Bu tripod seçenekleri özellikle sosyal platformlarda yayın yapmaya başlayanlar için ideal özellikler sergiler.

Monopod Modelleriyle Profesyonel Çekim İmkânı

Kameraların çeşitli video ve fotoğraf kayıtları amacıyla kullanılması sık görülür. Bu çekimler sırasında kullanıcının kamerayı elinde tutması her zaman en konforlu seçenek sayılmaz. Kamera kullanımı sırasında kameranın titremesini engellemek ve kullanıcının uzun süreler sonunda bile yorulmamasını sağlamak için monopod modellerini tercih edebilirsiniz. Monopod üzerinde bulunan düğmeler ile kamera ve akıllı telefonlar kontrol edilebilir. Kullanılan monopod türüne göre farklı bağlantı seçenekleri de mevcut. Monopod ile kamera arasındaki bağlantıyı sağlamak için kablolu ya da kablosuz seçenekler değerlendirilebilir.

Monopod modelleri akıllı telefonlarda da tercih edilebilir. Monopod seçeneklerinde bulunan özel sisteme sayesinde yürüyüş ya da hareket sırasında oluşan titreşimin görüntü kaydına yansıması engellenir. Titreşim engelleme sistemi sayesinde görüntülerin her durumda stabil ve kontrollü olması sağlanabilir. Telefon için tercih edilen monopod modelleri ile hareket halindeyken profesyonel görüntüler kaydedilebilir. Bu görüntüler hem amatör hem de profesyonel yayıncıların kullanımı için uygun kaliteye sahip. Video ve fotoğraf kaydını monopod üzerinde bulunan tuşları kullanarak rahatlıkla başlatabilir ve durdurabilirsiniz.

İndirimli Tripod ve Monopod Fiyatları ÇiçekSepeti’nde!

Tripod ve monopod ürünlerinin kullanımı, profesyonellere büyük fayda sağlar. Çekim amacıyla yapılan etkinliklerin hemen hepsinde birden fazla kamera kullanılır. Kullanılan bu kameraların her birinin doğru açıya ayarlanması ve olduğu gibi kalması gerekir. Destekleyici unsurlar olan monopod ve tripod elemanlarının kullanımı sayesinde tek bir kullanıcı çok sayıda kamerayı kontrol edebilir. Bu kameralar özellikle sosyal medya platformları için oluşturulan görüntüleri çekmek üzere tercih edilen akıllı telefonlar da olabilir. Akıllı telefonlar ile yapılan kayıtlar amatör kullanıcılar için de uygundur ve tüm cihazlara uygun ucuz monopod, tripod modelleri ÇiçekSepeti’nde rahatlıkla bulunabilir!