Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Türk Edebiyatı Romanları

Türk edebiyatında roman 19. yüzyılda ortaya çıkan bir yazım türüdür. Roman, Tanzimat dönemi ile başlayan batılılaşma sürecinin bir parçası olarak, kültürel birikimin doğal bir sonucu değil, bir çeşit sanat ithali şeklinde Türk edebiyatına girmiştir. Romanın tür olarak Türk edebiyatında görülmesi, Telamak'ı Fransızcadan çeviren Tahtaví'nın, Arapça tercümesinden Yusuf Kamil Paşa’nın yaptığı, Fenelon’un Telemak adlı eserinin çevirisi Terceme-i Telemak ile olmuştur. İlk Türk romanı Şemseddin Sami’nin 1872 yılında yayınlanan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat adlı eseridir.

Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken en iyi Türk edebiyatı romanları, ÇiçekSepeti’nde! Türk klasikleri de bunları başında geliyor. Reşat Nuri Gültekin’den Halid Ziya Uşaklıgil’e, Sabahattin Ali’den Peyami Safa’ya kadar büyük ustaların iz bırakan eserlerini henüz okumadıysanız mutlaka okunacak kitaplar listenize almanızı öneririz. Bu klasikler gibi en iyi Türk edebiyatı romanları dışında yakın dönemde yayınlanan en çok okunan Türk edebiyatı romanları da ciceksepeti.com ve ÇiçekSepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor!

Türk Edebiyatı Roman Türleri

Türk edebiyatı romanları kategorisinde farklı zevklere hitap etmek adına yaklaşık binlerce çeşit roman bulunur. Romantik, polisiye, fantastik, Türk klasik, korku-gerilim, macera, bilim kurgu ve erotik roman çeşitlerine ayrı ayrı ulaşabilirsiniz. Böylece romanları aradığınız tarzda sınırlayarak çok daha kısa sürede inceleyebilirsiniz. Eğer okumak istediğiniz kitaplar Türk yazarlarının romanları ise Türkiye romanlarını ve Türk klasiklerini incelemelisiniz. Zengin kitap seçenekleri arasında en eski Türk klasiklerinden en yeni Türk romanlarına kadar tüm roman çeşitlerini bulabilirsiniz. Usta Türk yazarlarının elinden çıkmış ve adından söz ettiren ve en çok satan Türk edebiyatı romanları son derece kıymetli eserler arasında. Bu romanlar ile hem eski Türk toplumsal yapısını tanıyabilirsiniz hem de değerli Türk yazarları ile tanışma şansı bulabilirsiniz.

Türk Edebiyatı Romanları ile Eşsiz Bir Deneyim

Türk edebiyatı kitapları bize geçmişle bağ kurdurtan kültürel mirasımızdır. Bu kategorideki romanlar sayesinde hiç yaşamadığınız dönemlere ışınlanabilir, o dönemdeki insanların yaşam tarzlarına dair bilgiler öğrenebilirsiniz. Türk edebiyatı, kitap okuyan herkesin ilgi ve heyecanla okuduğu iyi kitaplarla buluştuğu bir edebiyattır. Usta Türk yazarlarının kitaplarını okumak bize eşsiz bir dil deneyimi sunmasının yanı sıra tüm dünyada heyecanla takip edilir. Ayrıca en çok okunan Türk edebiyatı romanları nesilden nesile bir bağ kurar. Bugün okuduğunuz bir kitabı sizin aile büyükleriniz de okumuş olabilir, aradan bir asır zaman geçmesine rağmen büyüklerinizle aynı yaşantı içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Onların okurken hissettiklerini sizler de hissedebilirsiniz. Hatta çok farklı insanlarla aynı deneyimi paylaşabilir, sürükleyici ve vurucu öyküler etrafında buluşabilirsiniz.

Klasik ve Yakın Dönem Eserler ÇiçekSepeti’nde!

Klasik Türk edebiyatı kitaplarıyla Osmanlı Devleti’nin son dönemine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemine en yakından tanıklık edebilirsiniz. Yüzyıllar önce yaşayan insanların yaşadıkları evleri, günlük yaşamlarını, sevinç ve hüzünlerini, dönemin tarihi ve siyasal olaylarına tanıklık etmek, size oldukça heyecan verici bir deneyim sunar. Türk edebiyatı romanlarıyla şuan dahi merak ettiğiniz ve özlem duyduğunuz yaşam öykülerini kitaplar sayesinde tanıyabilir, kendinize hiç beklemediğiniz deneyimler yaşatabilirsiniz. Yeni Türk edebiyatı ise daha yakın bir döneme ışık tutan eserler üretir. En çok satan Türk edebiyatı romanları sayesinde belki de yaşadığınız dönemi bir kez de usta yazarlar gözünden okumak size içgörü kazandıracaktır. Yaşınız biraz daha küçükse o dönemi yaşayan insanların size anlattıklarını kitaplardan okuyarak derin bir tarihi yolculuğa bile çıkmanız mümkün. Tüm bunları online alışverişe özel indirimli fiyatlarla yaşamak için ÇiçekSepeti’ni ziyaret etmeniz yeterli!