Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tuval ve Tuval Seti

Resim sanatının inceliklerini sergileyebilmek için ihtiyacınız olan birçok temel malzeme vardır. Boyalar gibi tuvaller de bu malzemeler arasında yer alır. Çünkü iyi bir resim, kendini iyi bir zeminde gösterir. Bu nedenle resim sanatı ile ilgilenenler, amatör ya da profesyonel olarak bu sanatı icra edenler, tuval gibi zeminleri sıklıkla kullanır. Bazen kağıda, bazen duvara, bazen de bir tuvale işlenen renkler önce ruhumuza sonra da yaşam alanlarımıza zenginlik katar. İyi bir tabloyu dakikalarca seyretmek, renklerin arasında kaybolmak ve sanatçının ne anlatmaya çalıştığını anlamak keyifli bir mesaidir. Böyle resimleri öne çıkaran şeylerden biri de, uygulama yapılan tuvaldir. Boyayı tutan, dağıtmayan ve istenilen boyutlarda tasarlanan tuval çeşitleri Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. İstediğiniz boyutlarda tuval çeşitleri için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilir ve sepetinize ekleyerek alışverişinizi online olarak tamamlayabilirsiniz.

Tuval Nedir?

Kelime kökeni olan Fransızca toile kelimesinden türetilen tuval, genel anlamı ile üzerine resim yapılan pamuklu kumaş demektir. Özellikle yağlı boya resimlerde kullanılan, kolay boyama özelliği nedeni ile tercih edilen ve ahşap bir kasnak üzerine gerdirilen kumaş ile oluşturulmuş yüzeylerdir. Bu kumaş genellikle keten, kenevir ya da pamuklu kaba kumaştan seçilir. Kanvas kumaşı da denilen bu kumaşlar, üzerinde kolaylıkla boyayı dağıtabilmenizi ve benzersiz sanat eserlerine imza atmanızı kolaylaştırır. Siz de kanvas tuval modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Tuval Boyutları ve Çeşitleri Nelerdir?

Tuvaller birçok farklı boyutta tasarlanıyor. Bu tuval boyutları arasında en çok kullanılan boyutlar ise 35x50 tuval ve 50x70 tuval modelleri oluyor. Daha geniş ve büyük yüzeylerde resim yapmak isteyenler, genellikle resim kağıdı ölçüsü olarak da bilinen bu iki ölçüdeki tuvalleri tercih ediyor. Ortaya çıkan sanat eserinin daha detaylı sergilenmesini sağlayan bu ölçüler, kanvas tuval satın alırken dikkat etmeniz gereken ölçüler oluyor. Çiçeksepeti’nde büyük ya da küçük tuval modellerini bulabilir ve sepetinize ekleyebilirsiniz. Tuval çeşitleri arasında seçim yaparken yapmak istediğiniz resmi planlamayı da ihmal etmemelisiniz. Çünkü hayal gücünüzü sınırlamadan resim yapmak istiyorsanız, teknik detaylara önem vermelisiniz. Çiçeksepeti’nde isterseniz tekli isterseniz set halinde tuval çeşitleri sizi bekliyor! Özellikle uygun fiyatlı tuval seti arıyorsanız, Çiçeksepeti’ndeki bu kategoriye mutlaka göz atmalısınız!

En Uygun Tuval Fiyatları 

Resim yapmak hayal gücünüzü geliştiren, rahatlamanızı ve kendinizi ifade etmenizi sağlayan, sanat duygunuzu tatmin eden bir aktivitedir. Eğer profesyonel anlamda resim yapıyor ya da amatör olarak resim sanatına ilgi duyuyorsanız, işe ilk önce temel malzemeleri seçerek başlamalısınız. Bunun için öncelikle kaliteli bir tuval almanız gerekiyor. Tuval fiyatları, tuval boyutları ve kalitesi göz önüne alınarak değişebiliyor. Alacağınız kanvas tuval modelleri, uygun fiyatlarla şimdi Çiçeksepeti’nde! Küçük tuval, 35x50 tuval, 50x70 tuval, tuval kağıdı, tuval seti gibi birçok seçeneği bir arada bulacağınız Çiçeksepeti’nde, size özel indirimler ve kuponlarla ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tuvali satın aldıktan sonra, yapacağınız tek şey bir fırça darbesi ile resme başlamak olacak!