Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tüy Toplayıcı Rulo ve Yedekleri

Yaşam alanlarını temizlerken birçok yardımcı ürün kullanılır. Özellikle evcil hayvanı olanlar, yaşam alanlarında ortaya çıkan tüy ve kıl sorunlarıyla baş etmekte bazen zorlanabilir. Fakat bu sorunla başa çıkmanın yolu aslında oldukça basittir. Tüy toplayıcı ürünler farklı şekillerde tasarlanmış olsa da aslında kullanımınları aşağı yukarı aynıdır. Rulo şeklinde olan tüy toplama aparatları, kedi ve köpek dostlarınızın sıkça dolaştığı yerlerde ortaya çıkan tüyleri hızlıca temizlemenizi sağlar. Aynı şekilde eldiven şeklinde tasarlanan tüy toplayıcılar da koltuk, kanepe gibi kumaşlar üzerinde olan tüyleri toparlarken evcil dostunuzun taranmasında oldukça faydalıdır. Özellikle koltuk, kıyafet gibi kumaş bazlı ürünlerde tüy yapışması oldukça büyük bir sorundur. Çünkü kumaş üzerine yapışan tüyler yıkama ile çıkmayabilir. Bu nedenle tüy toplayıcı rulo ile kumaş üzerinde yer alan tüyler toplanmalı, ondan sonra temizleme işlemine geçilmelidir. Ayrıca hayvan tüyleri çok hafif ve yapışkan olduğundan süpürge ile çektirmek oldukça zor olabilir. Tüy toplayıcı rulo modelleri sadece evcil hayvanlarınızın tüylerini değil, dökülen saç ve tüylerin toplanmasında da oldukça başarılıdır. Yaşam alanlarınızı temizlerken tüy ve kılları pratik bir şekilde toparlamak için ihtiyacınız olan tüy toplayıcı rulo modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Tüy Toplayıcı Rulo Modelleri İle Pratik Temizlik

Temizlik yapmak, birçok farklı alandan oluşan kademeli bir iştir. Temizlik esnasında birçok alet ve gereç kullanılır. Kullanılan araçlar arasında yer alan tüy toplayıcı rulo modelleri, geniş ve oldukça farklı modellerden oluşur.

 • Tüy toplayıcı rulo, boyutu ve kullanım şekli itibari ile kanepe, koltuk, araba döşemesi ve kıyafetler başta olmak üzere birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Üzerinde bulunan yapışkan kağıt sayesinde her kullanımda tüy ve kıllar toplanır. Sonrasında dolan rulo hijyenik bir şekilde değiştirilebilir.

 • Tüy toplayıcı fırça modelleri sayesinde koltuk ve kıyafetlerde bulunan tüyleri temizlemek oldukça kolaydır. Şekli sayesinde elinizin kolay kavrayacağı bir tasarımı olan fırça, kıyafet üzerinde yer alan tüyleri kendi üzerine çeker. Böylece dakikalar içerisinde kıyafet ve koltuklarınız temizlenmiş olur.

 • Silikon tüy toplayıcı, özel maddeden üretilmiş yapışkanlı yüzeyi sayesinde her türlü zemin üzerindeki tüyleri temizlemenizi sağlar. Bu ürünün avantajı rahat temizlenebilir olmasıdır. Kıl ve tüyleri toplayıcı üzerinden ılık su ile temizleyerek yeniden kullanabilirsiniz.

 • Tüy toplayıcı eldiven, evcil hayvanların tüyleri dökülmeden önlem almanıza yardımcı olan bir üründür. Eldiveni elinize geçirin ve evcil hayvanınızı severken bir yandan da tüylerini tarayın. Bu sayede dökülmek üzere olan kıl ve tüyleri eldivende toplamış olursunuz. Ayrıca eldiven ile tüyleri taramanız evcil hayvanınızın oldukça hoşuna gidecektir.

 • Halıya yapışan tüy ve kılları çıkarmak oldukça zordur. Özellikle işlemeli veya el dokuması halıların iç kısmına işleyen saç ve kıllar, fırçalama işlemi ile bile zorla çıkar. Fakat özel olarak halılar için üretilen tüy toplayıcı rulo ve fırçalar, halı içinde biriken tüm tüyleri çıkarmanızı sağlar.

 • Tüy toplayıcı çamaşır topu, kıyafetlerin üzerinde biriken tüyleri toparlamak için kullanılır. Özellikle çarşaf ve nevresim gibi kumaş bazlı ürünlerin üzerinde  topu gezdirerek pratik bir şekilde tüyleri toplayabilirsiniz. Ayrıca bu topların çamaşırlarla birlikte makineye atılabilen modelleri de mevcuttur. Makineye attığınız tüy toplayıcı top, çamaşır üzerinde bulunan tüm tüyleri kendi üzerine çekerek makinenizi de korumuş olur.

 • Örme kazak ve hırkalar üzerinde zamanla oluşan tiftiklenmeyi tüy toplayıcı rulo modelleri ile temizleyebilirsiniz. Kötü bir görüntüye sebep olan tiftiklenme, kazak tüy toplayıcılar sayesinde dakikalar içerisinde temizlenir.

 • Tüy temizleme konusunda oldukça başarılı olan tüy temizleme makineleri, farklı markalarca üretilen teknolojik aletlerdir. Gelişmiş vakum teknolojisi sayesinde kıyafet ve koltuklardaki tüyleri hızla çekerek temizlemenize yardımcı olur. Uzun batarya ömrü sayesinde kıyafetlerinizdeki tüyleri temizleyebilir, sonrasında şarja takarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Tüy Toplayıcı Rulo Yediği

Oldukça faydalı bir ürün olan tüy toplayıcı rulo, ucunda bulunan yapışkanlı kağıt sayesinde tüm kılları üzerine çeker. Fakat zamanla kağıdın yapışkan özelliği azalır ve temizlik performansı düşer. Böyle durumlarda tüy toplayıcı rulo yedekleri kullanmak gerekir.

 • Tüy toplayıcının ömrü, aslında kullanım sonrası temizliği ile doğru orantılıdır. Bu nedenle verimli bir performans almak adına her kullanım sonrasında temizliği yapılmalıdır.

 • Yapışkanlı rulo kısmını tüyleri temizledikten sonra plastik kapağı ile kapatmanız gerekir. Bu sayede yapışkan kağıt toz çekmez ve verimi düşmez.

 • Tüy toplayıcı rulo alırken uç kısmında bulunan yapışkan kısmın yedeklerini de almanız faydalı olacaktır. Zamanla eskiyen ruloyu, yedek rulo ile değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

 • Yıkanabilir tüy toplayıcı modellerinin temizliğini asla aksatmamanız gerekir. Ürünü kullandıktan sonra ılık su ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

 • Tüy toplayıcı rulo alırken aldığınız ürünün markasına ve yedek rulo sayısına bakmanız önemlidir. Zamanla eskiyen rulonun yedeğini bulamazsanız tüy toplayıcı ruloyu kullanamazsınız. Bu nedenle bilinen markaların ürünlerini almak her zaman daha avantajlı olacaktır.

 • Set halinde satılan ve içerisinde yedek rulolar, fırçalar ve temizlik ürünleri bulunan tüy toplayıcı modelleri fiyat olarak daha avantajlıdır. Rulonun performansı düştüğünde set içerisinde bulunan yedek başlıklardan birini hemen kullanabilirsiniz.

 • Tüy toplayıcı rulo yedekleri; 4’lü, 8’li, 12’li ve 24’lü gibi sayılarla satılmaktadır. Kutusundan çıkarılmayan yedek ruloyu istediğiniz zaman kullanabileceğiniz için çok sayıda sunulan ürünleri tercih etmek bütçe açısından daha uygun fiyatı yakalamanızı sağlar.

Parex, Smarter, Scotch-Brite ve Xiaomi başta olmak üzere en iyi markaların tüy toplayıcı modelleri ÇiçekSepeti’nde! Hemen web sayfası veya mobil uygulama üzerinden ürünleri inceleyebilir, uygun fiyat ve hızlı gönderim avantajıyla sipariş oluşturabilirsiniz.