Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tuz Lambası

Otantikyapısı, loş ışığı ve faydalarıyla en iyi tuz lambası modelleri evlerinizde göz alan dekoratif bir ayrıntı yaratır. Işık geçirgenliğine sahip olan kaya tuzu, kullanıldığı ortama doğal ve yumuşak bir sarı ışık yayma özelliğine sahiptir. Özel olarak işlenen tuz lambaları, ihtiyaç duyduğu ışığı ampulle sağladığı için kullanışlı bir dekoratif ürün olarak öne çıkar. Gece lambası veya masa lambası olarak da değerlendirilebilecek tuz lambaları, Himalaya tuzu veya Çankırı tuzu gibi özel tuzlardan üretilir. Sevdiklerinize dekoratif bir hediyelik arıyorsanız birbirinden farklı boyutlarda ve tasarımlarda üretilen tuz lambalarını tercih edebilirsiniz. Doğal ve pürüzlü kaya tasarımlarının yanı sıra çeşitli şekillerde işlenen birbirinden şık tasarımlara sahip lambaları, hayatınızı renklendirecek dizaynlarla ÇiçekSepeti tuz lambası sayfasında bulabilirsiniz.

Doğal Kaya Görünümlü Tuz Lambaları

Farklı, özgün ve doğal ürünlere ilgi duyanların favori aydınlatma ürünleri arasında yer alan tuz lambaları, farklı tasarımlarla ön plana çıkar. Siz de yaşam alanlarınızda doğallığın gücünü kullanmak istiyorsanız tuz lambası modellerini tercih edebilirsiniz.

  • Hem dekoratif ışıklandırma hem de gece lambası olarak kullanabileceğiniz tuz lambaları ile evinize bambaşka bir ayrıntı kazandırabilirsiniz.
  • Genel olarak sarı rengin tercih edildiği tuz lambası ampulü, tuzun yarı geçirgen yapısı sayesinde tuzu parlayan bir kayaya dönüştürür. Evini özel ayrıntılarla donatmak isteyenler için oldukça estetik bir seçenek yaratan tuz lambası, doğal görünümüyle ahşap dekorasyonlarla uyumlu bir dekor yaratır.
  • Farklı boyutlar seçenekleri içerisinde Himalaya tuz lambası 3-4 kg çeşitleri yaklaşık olarak 10 m² boyutunda bir oda için yeterli ışığı sağlar. Ağırlık olarak 2-3 kg ila 10-12 kg arasında birçok seçenek mevcuttur.
  • Renk seçeneği olarak genel olarak beyaz veya açık sarı tonlara sahip kaya tuzları bulunurken koyu renklerin hakim olduğu dekorlarda gri renkli Çankırı tuz lambalarını tercih edebilirsiniz.
  • Estetik görünümünü korumak için tuz lambası bakımı dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Tuz, su ile çözünen bir mineral olduğu için kuru toz alma işlemi yapmalı, nemli bez ile yapılacak temizleme işlemlerinde ise bezin oldukça az neme sahip olduğundan emin olunmalıdır.

Dekoratif Tuz Lambası Modelleri

Tuz lambaları, farklı tasarımları ve doğallığıyla birçok seçenek sunar. Özel işlemeli kaya tuz lambası modelleri içerisinde annelere özel sevgi sözcükleri içeren birçok ürün bulunur. Ahşapla beraber dekore edilen, sepet veya kütük gibi malzemelerin kullanıldığı özel dizaynlar sayesinde evinize farklılık katabilirsiniz. Sevgilinize veya eşinize hediyelik olarak değerlendirebileceğiniz kalpli ve “Seni seviyorum” cümleli tuz lambaları ise özel günler için ideal bir hediye seçimi olacaktır. Özenli işçiliklerle farklı formlarda üretilen tuz lambaları içerisinde gaz lambası, şömine, lale veya abajur gibi birçok ürünün tasarımı da mevcuttur. Ayrıca değerleri yansıtan tasarımlara sahip kaya tuzu lambalarını da değerlendirebilir, Allah Muhammed veya Kabe tasarımlı, Mevlevi motifli tuz lambalarını dostlarınıza değerli bir anı bırakmak için tercih edebilirsiniz.

En Uygun Seçeneklerle Tuz Lambası Fiyatları

Yalnızca ışık kaynağı ve dekoratif bir ürün olarak kullanım amacı olmayan tuz lambasının faydaları da ürüne işlevsellik kazandırır. Havayı iyonize eden yapısı sayesinde tuz lambaları, sağlığınızı destekleyen özelliktedir. Doğal tuz lambası fiyatları, üretiminde kaç KG tuz kullanıldığı ve özel motif işlemelere göre değişiklik gösterir. Farklı tuz türlerinin kullanıldığı lambaları dekorasyonunuzda kullanarak istediğiniz ortamı oluşturabilir, kaya tuzların üretiminde tercih edildiği uzun ömürlü doğal lambalar ile yıllarca evinizden eksilmeyecek bir dekor yaratabilirsiniz.

Birbirinden farklı ağırlıkta ve özel motiflere sahip ucuz tuz lambası modellerini ÇiçekSepeti sayfaları üzerinden inceleyebilir, hızlı gönderim ve farklı ödeme seçeneklerinden yararlanarak sipariş edebilirsiniz.