Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

TV Kabloları

Televizyon kullanımı için farklı bağlantılar yapmak gerekir. Bu bağlantılarda aktarım elemanı olarak kablolar kullanılır. Farklı görevlere sahip olan kablolar ile çeşitli veriler aktarılır. Kullanılan kablo çeşitleri kullanılan televizyon modeline göre belirlenebilir. Uydu tarafından gönderilen sinyalleri alan çanak ile televizyon arasındaki bağlantıyı kuran kablolar uydu anten kablosu olarak bilinir. Farklı uzunluklardaki bu kablolar direkt olarak televizyona ya da alıcı cihazına bağlanabilir. Bunlara ek olarak sinyalleri kırarak görüntü oluşturan receiver ya da bilgisayar benzeri mobil görüntü kaynaklarının tamamındaki görüntüleri televizyona aktarmak için kullanılan en iyi TV kablo çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

TV Uydu ve Anten Kablo Çeşitleri

Uydulardan yapılan yayınlarda görüntüler farklı sinyaller olarak aktarılır ve bu sinyaller televizyonların receiver kısımların çözülerek kullanılır. Kimi televizyonlarda bu alıcı/receiver cihazı ayrı olarak kullanılır ve görüntünün şifresini çözdükten sonra televizyona aktarır. Tüm süreçte görüntünün uydudan alınarak televizyona aktarılması noktasında en az iki çeşit aktarım kablosu gerekir. Bunlardan biri TV anten kablosu olarak bilinir. Sinyalleri uydudan almakla görevli olan çanağa bağlı olan bu kablo çanak tarafından toplanan sinyalleri receiver cihazına aktarır. Receiver cihazında işlenen görüntü ise Scart girişi ya da HDMI girişi ile televizyona aktarılır.

Receiver tarafından oluşturulan görüntünün televizyona anlık olarak aktarımı için tercih edilen kabloların başında HDMI gelir. Güncel televizyon modellerinde en çok tercih edilen kablo türlerinden biri olan TV HDMI kablosu sayesinde hem görüntü hem de ses aynı anda aktarılır. Böylece görüntüye ait seslerin kayma ve zaman karmaşası olmadan aktarılması sağlanabilir. Tercih edilen çeşitli televizyon kabloları arasında Scart girişine sahip görüntü aktarım kabloları da bulunur. Bu kablolar sadece görüntü aktarımı için kullanılır ve ses aktarımı için ekstra kabloların kullanımını gerektirir. Aynı zamanda görüntü kalitesi açısından HDMI giriş seçeneklerini daha avantajlı bulabilirsiniz.

Mobil Cihazlardan Görüntü Aktarım Kabloları

Akıllı telefon gibi mobil cihazların da işlem kabiliyeti yüksek. Bu cihazlar tarafından oluşturulan görüntülerin mobil cihaz ekranından takip edilmesi her zaman çok kolay olmayabilir. Özellikle mobil cihazların küçük ekran boyutu sebebiyle görüntülerin büyük bir kısmı yüksek keyifle takip edilebilir. Mobil cihazların işlem kabiliyetinden faydalanmanın yanında görüntüleri de keyifle izlemek için televizyonlar tercih edilebilir. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi mobil cihazlar tarafından üretilen görüntülerin kullanılması için kablolu ve kablosuz aktarım seçenekleri değerlendirilebilir.

Kablolu aktarım seçenekleri özellikle telefonların veri aktarım girişine uygun olacak şekilde yapılır. Type-C ve micro USB girişlerine sahip olan kablolar ile görüntülerin anlık olarak aktarımı yapılabilir. Bu şekilde akıllı telefon ve tabletlerin ekranlarında oluşturulan görüntülerin tamamı büyük ekranlı televizyonlara aktarılabilir. Bunlara alternatif olarak kablosuz teknolojiler kullanılarak da görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Wi-Fi teknolojisi kullanan bu cihazlar için aktarım yapılan televizyonun Wi-Fi özelliğinin olması yeterli. Aktarım cihazı tarafından oluşturulan ağa katılan televizyona yüksek hızda ve yüksek kalitede görüntü rahatlıkla aktarılabilir.

İndirimli TV Kablosu Fiyatları ÇiçekSepeti’nde!

Görüntü aktarımı için hem kablolu hem de kablosuz seçenekleri tercih edebilirsiniz. Kablolu seçenekler üzerinde çok çeşitli giriş imkânı için birden çok kablo seçeneği bulunabilir. Bu şekilde bilgisayarlarda kullanılan HDMI girişi ve telefonlarda kullanılan Type-C girişi seçenekleri tek bir kablo üzerinde yer alır. Tüm işlemler için tek bir kablo kullanılabilir. Ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre fiyat seçenekleri çeşitlenebilir. Kaliteli ve ucuz TV kablosu seçeneklerini incelemek ve satın almak için ÇiçekSepeti’ni tercih edebilirsiniz.