İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

TV Ses Sistemleri

Yüksek çözünürlüklü televizyonlar, evlerin vazgeçilmez eğlence kaynağı hâline gelirken TV ses sistemleri de seyir tecrübesini farklı bir noktaya taşıyor. Yenilikçi tasarımları, kristal netliğinde ses hazırlayabilen sürücüleri ve gelişmiş bağlantı özellikleriyle öne çıkan modelleri, ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla edinebilirsiniz. Eğer kendinizi bir sinema veya multimedya tutkunu olarak değerlendiriyorsanız, gereksinimlerinize uygun çözümleri incelemenizde yarar var.

Ev Sinema Sistemleriyle Seyir Zevkinizi Katlayın

Film ve multimedya meraklıları, bütçelerinin elverdiği en iyi televizyonları almalarına karşın, ses sistemi konusunda aynı özeni göstermeyebiliyor. Ama bir sinema filminin tadını çıkarmak için yüksek çözünürlüklü ve gerçekçi görüntülere tanıklık edebilmek kadar, filmlerdeki diyalog, ses efekti ve müzikleri de en iyi şekilde işitmek gerekir. Ses ürünleri alanında isim yapmış birçok marka, oturma odası ve salonlarınızda kullanabileceğiniz birçok ürüne imza atmakta. Size de bu noktada, odanızın genişliği ve yaşamak istediğiniz işitsel tecrübe doğrultusunda ses sistemleri almak düşünüyor.

Tercih edeceğiniz modele bağlı olarak harici amfilerle kullanabileceğiniz pasif hoparlörlü ses sistemleri alabileceğiniz gibi kendinden amfili çözümlere de yönelebilirsiniz. Genel itibarıyla geleneksel tasarım standartlarına uygun şekilde üretilen pasif hoparlörler, Hi-Fi tutkunlarının ilgisini çekecektir. Böylesi ürünlerin Hi-Fi sınıfına dâhil edilmesinin nedenlerinden biri, farklı frekanslardaki seslere atanmış ayrı ayrı sürücüler bulundurmasıdır. Nedenlerden bir diğeri ise kabin tasarımlarıdır. Zira ilgili ürünlerin ahşap kabinleri, ses oluşturma konusunda en verimli ağaçlardan üretilir. Bu sayede TV yayını, film, video ve oyunlardaki sesleri, en doğru şekilde işitebilirsiniz.

Yeni Nesil Soundbar Modelleriyle Sesleri Keşfe Çıkın

Daha yenilikçi ses çözümleri arayan teknoloji ve sinema tutkunları ise minimal tasarımlarıyla dikkat çeken soundbar modellerine yönelebiliyor. Ses kaynağıyla Bluetooth, optik ses çıkışı ya da analog ses çıkışı üzerinden bağlantıya geçebilen soundbar, seçeceğiniz ürüne göre oldukça yüksek ve detaylı sesler sunabilir. Üreticiler, modelleri yalnızca tek parça soundbar modülünden ibaret hazırlayabilirken kimi üreticiler hâlihazırda sanal çevresel ses desteği verebilen ürünlere subwoofer ve çevresel birimleri ekleyebilmekte. Bu sayede film ve oyunlardaki çevresel sesler, aslına uygun şekilde duyulabiliyor.

Uzaktan kumanda ile yönetilebilen soundbar çeşitleri, çeşitli ses zenginleştirme özellikleriyle gelebilir. Örneğin bazı çözümlerde ön tanımlı ekolayzır seçenekleri bulunurken bazıları ise sürükleyici bir ses deneyimi yaşatan Dolby Atmos teknolojisine sahip olabilir. Seçtiğiniz soundbar’lar, alışılagelen 2,1 ve 5,1 kanal özelliklerini sergileyebilirken daha gelişmiş modellerde 9,1 ve 5,1,2 gibi sıra dışı yapılandırmalara da denk gelebilirsiniz.

AVR Cihazlarıyla Kusursuz Ses ve Görüntülere Hazır Olun

Aynı anda birçok ses ve görüntü kaynağını bağlayıp yönetebilmenizi mümkün hâle getiren AVR cihazları, kaynaklardaki görüntü ve sesleri aslına sadık şekilde çıkış birimlerine iletir. Bunun yanında Blu-ray filmlerde sıklıkla karşılaşılan DTS-HD, Dolby TrueHD gibi ses formatlarını da çözerek çok kanallı ses sistemlerine aktaran AVR cihazları, tercih edeceğiniz modele bağlı olarak 13,2 kanal ses dahi sunabilir. Ayrıca yeni nesil modeller, kablosuz bağlantı teknolojileri sayesinde Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden ses ya da görüntü aktarımı noktasında bir köprü vazifesi görebilir. Doğrudan doğruya analog kaynaklardaki sesleri yüksek kaliteli şekilde duymayı planlıyorsanız, ÇiçekSepeti’nde yer alan AVR cihazlarını tercih edebilirsiniz. Zira AVR aygıtlarının birçoğu, analog bağlantıyla gelen ses sinyallerini daha kaliteli hâle getirerek ses çıkışlarına yönlendirir. Böylece parazitlerden arınmış, berrak ve yüksek kaliteli sesler duyabilirsiniz.

Ailenizle ve sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmek için TV ses sistemleri almayı planlıyorsanız, ÇiçekSepeti yer alan ürünleri inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.