Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Üflemeli Çalgı

İnsan nefesini müzikle birleştiren üflemeli çalgılar sayesinde duygularınızı en saf haliyle yansıtabilirsiniz. Müzik enstrümanları içerisinde geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan üflemeli çalgılar, birbirinden farklı kalite ve özelliklere sahiptir. Ses kalitesine ve kullanım alanına göre farklılık gösteren üflemeli çalgılar genellikle ahşap, metal ve plastikten üretilir. Çıkardığı titreşimli sesle ruhu besleyen çok sayıdaki üflemeli çalgı çeşitleri ÇiçekSepeti’nde bulabilir, duygularınızı bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz!

Müzikle Aranızdaki Bağı Kuvvetlendiren Üflemeli Çalgı Modelleri

Nefesli çalgılar denildiğinde birçok insanın aklına genellikle okul çağında tanıştığı ilk enstrüman olan flüt gelir. Öğrenme açısından diğer ürünlere göre çok daha kolay olan flüt, çocukların müzikle olan bağlarının gelişmesinde de önemli bir rol oynar. Yapılan müziğin kaliteli bir şekilde algılanabilmesini sağlamak için mükemmel bir ses kalitesine sahip olan flüt modellerini tercih etmelisiniz.

  • ABS gövde tasarımına sahip olan flüt modelleri, 3 farklı parçaya ayrılır.
  • Enstrümanı temizleyebilmenizi kolaylaştıran bu özellik sayesinde ürünün ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Yeni başlayan yetişkinlere gençlere ve çocuklara hitap eden flütler, Japon ve Soprano Alman müzik eğitimi ile uyumlu olacak şekilde geliştirilir.
  • Koruyucu kılıflara sahip olan flüt modellerini güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Yeni başlayanların yanı sıra profesyonellere hitap eden yan flüt modelleri, yumuşak sesi, ince işçiliği, dayanıklı malzemeleri ve Fransız perde tuş takımıyla çok kaliteli bir müzik deneyimi sunar. Özel olarak tasarlanan Cy kesim ağızlıklar ile kesintisiz ses çıkarabilirsiniz. Bunun yanında Off-Set G Quot tuşe tasarımı olan yan flüt çeşitleri el ve parmak duruşlarınızı çok daha dengeli bir hale getirmenize yardımcı olur.

Hislerin müziğe derin bir şekilde aktarılmasını sağlayan klarnet modelleri, portatif tasarımları ve kaliteli malzemeleriyle müzisyenlerin en sık tercih ettiği enstrümanlar arasında yer alır. Bu ürünlerde üst bölümde yer alan polyester cila, ses seviyesini ve kalitesini olumlu yönde etkiler. Konforlu ve ergonomik bir enstrüman olan klarnet ile keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. 21 perdeli ve ebonit gövdesi bulunan klarnet modelleri, gümüş perde kaplamalarıyla hem müziğin ruhunu derinden hissettirir hem de göze hitap eder. Ahşap üflemeli çalgılardan olan zurna ise klarnet gibi Türk müziğinin en önemli enstrümanları arasında yer alır. Sesi yüksek perdeden çıkaran zurna, arkada 1 ve ön bölümde 7 olmak üzere 8 adet deliğe sahip olacak şekilde üretilir. Müziğin duygusunu yükselten üflemeli çalgılar arasında korno, fagot ve saksafon, piccolo gibi ürünler de bulunur.

Hem Nefesli Hem Tuşlu Üflemeli Çalgı Çeşitleri

Hem üflemeli hem de tuşu olan melodikalar oldukça eğlenceli olan müzik aletleri arasında yer alır. Öğrencilerin yanında profesyonellere de hitap eden melodika çeşitleri, tuşları ve üfleme hortumu sayesinde notaları dışarı verir. Uç kısımlarında bulunan değişebilir ağızlar, sağlığa zarar vermeyen malzemelerden üretildiği için oldukça hijyenik bir kullanım sunar. Bunun yanı sıra temizleme bezleri ile de ürünü kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Paslanmaz bakırdan oluşan iç mekanizmalar ise enstrümanın kullanım ömrünü artırır. Çantalı olarak satılan melodika çeşitlerini dilediğiniz her yere güvenle taşıyabilirsiniz. Eğer 32 tuşlu yapısı ve oktav aralığı ile kaliteli bir müzik yapmak istiyorsanız ÇiçekSepeti’nde yer alan melodika modellerini hemen inceleyebilirsiniz!

Eğer siz de üflemeli çalgılara ilgi duyuyorsanız ya da uzmanlık alanınızı daha profesyonel bir enstrüman ile taçlandırmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesi içinde yer alan kaliteli ve uygun fiyatlı üflemeli çalgılara göz atabilir, beğendiğiniz ürünü hemen sipariş edebilirsiniz!