Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Unlu Mamüller

Kahvaltılarda, çayın ya da kahvenin yanında, misafirlere ikram etmek için… Unlu mamüller günün her anında tüketebileceğiniz lezzetlerdendir. Ekmekler, börekler, kurabiyeler, kekler ve benzeri pek çok ürünü Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Özellikle kahvaltılarda ve atıştırmalık olarak unlu mamülleri tüketebilirsiniz. Farklı markaların, çeşitli unlardan yapılan atıştırmalıklarını, ekmeklerini ve daha fazlasını satın alabilirsiniz!

Sofralarınıza Lezzet Katacak Unlu Mamül Çeşitleri

Gıda denince akla ilk gelen ürünler arasında unlu mamüller vardır. İster kahvaltıda olsun ister atıştırmalık olarak, mamüller çokça sevilir. Beslenme tarzınıza göre unlu mamüller hayatınızda daha az ya da daha çok yer alabilir. Ayrıca farklı beslenme çeşitlerine uygun unlu mamülleri beslenme rutininize ekleyerek kendi beslenme düzeninizi çeşitlendirebilirsiniz.

Birçok farklı tatta, yapıda ve şekilde unlu mamüller ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü çok sayıda unlu mamül vardır. Tatları ağır olanlar, tatları hafif olanlar, herkes tarafından çok sevilenler, farklı unlar ile hazırlananlar, şekerli seçenekler, şekersiz seçenekler, meyve şekeriyle tatlandırılanlar… Kendi beslenme tarzınıza ve rutininize göre farklı lezzetlerdeki unlu mamülleri keşfedebilirsiniz.

Geleneksel tatlar arasında yer alan baklava, unlu mamüllerden biridir. Baklavanın hamurunu açmak, içini hazırlamak, pişirmek ve şerbetlemek büyük bir beceri ister. Bu tarz lezzetlerin detayları ile uğraşmak istemeyenler için ise hazır baklavalar oldukça iyidir. Burma baklavalar, fıstık sarma, cevizli baklava, fıstıklı baklava, şerbetli baklava, kuru baklava… Her çeşit baklavayı Çiçeksepeti’nde online olarak keşfedip satın alabilirsiniz.

Baklavalar kadar çok sevilen bir diğer unlu mamül, kadayıftır. Tel kafayıf, ekmek kadayıfı, kadayıf dolma, cevizli kadayıf… İnce ince hazırlanmış kadayfların fıstık ve şerbet ile buluşmasının sonucunda karşımıza çıkan bu mamül, oldukça lezzetlidir. Ama yine bu tatlıyı hazırlamak çok kolay değildir. Bu yüzden farklı tarzlarda hazırlanan kadayıf tatlılarını hazır olarak almayı tercih edebilirsiniz.

Unlu mamül denince akla ilk gelen ürün, ekmeklerdir. Her öğünün lezzeti olan ekmekler, farklı şekillerde hazırlanabilir. Günümüzde glütensiz ekmek, çavdar ekmeği, tam buğday ekmeği, kepekli ekmek, ekşi mayalı ekmek, köy ekmeği gibi farklı ekmek seçenekleri vardır. Bu tarz ekmekleri dilerseniz çeşitli unları evinize alarak hazırlayabilirsiniz. Ayrıca yine en lezzetli ekmekleri online olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Unlu mamül hazırlamanın temelinde de tabii ki un vardır. Kurabiyelerin, keklerin, tatlıların, hamur işlerinin temelinde un vardır. Hatta sadece tatlı ve hamur işleri değil; terbiyeli çorbaların ve kimi yemeklerin temelinde de unlar önemli bir rol oynar. Hangi unu kullandığınız çok da mühim değildir. Yemeklerinizde kullandığınız unun türünü beslenme türünüze göre değiştirebilirsiniz. Besin değeri yüksek olan unlar genellikle kilo vermek için uğraşanların tercih ettiği unlardır.

Çok farklı lezzetlerd, bambaşka hamur işleri hazırlamak isterseniz siz de Çiçeksepeti’ndeki farklı un çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Eğer siz yemek yapmaktan değil sadece yemekten hoşlanıyorsanız da birbirinden farklı unlu mamül çeşitlerini yine online olarak kolayca satın alabilirsiniz!

Çiçeksepeti’nde Birbirinden Lezzetli Unlu Mamülleri Keşfedin!

Farklı gramajlarda, çeşitli paketlerde ve lezzetlerde unlar ile unlu mamüller vardır. Bu yüzden her bir ürünün fiyatı farklıdır. Unun kalitesine, gramajına ve markasına göre unların fiyatları değişiklik gösterir. Aynı şekilde unlu mamüllerin fiyatlarının değişmesinde de gramaj, marka, mamülün içindekiler, şerbetli olup olmaması, el yapımı olup olmaması gibi farklılıklar fiyat değişiklikleri oluşmasında etkilidir. Ayrıca kimi mamüller kilo olarak satılırken kimileri adet olarak satılır. Bunlar da yine fiyatların farklılaşmasında etkili olan noktalardır. Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde hem damak tadınıza uyum sağlayacak hem de bütçenize uygun olacak unlar ile unlu mamülleri online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!