Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Universal Şarj Aletleri

Günlük hayatın bir parçası, hatta olmazsa olmazı haline gelen cep telefonlarının en büyük sorunu şarj olsa gerek. Her ne kadar gece yatmadan şarj etseniz de gün içerisinde aktif olarak video izlemek, oyun oynamak, görüşme yapmak, mailleri takip etmek için kullandığınızda gün sonunda şarjınız bitmiş olacaktır. Bu nedenle şarj cihazını yanınızda taşımanız veya yanınıza powerbank almanız en ideal çözümler arasında yer alır. Şarj cihazları, USB girişi olan araç, otobüs, toplu taşıma noktaları, bekleme salonları gibi hemen hemen her alanda telefonunuzu şarj etmenize olanak tanır. USB noktaları dışında priz olan her yerde telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Priz bulunmayan yerlerde ise şarj kablosunu powerbank cihazına takarak telefonunuzu şarj edebilir, günlük işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Fakat yanınızda her zaman şarj cihazı taşımak istemezseniz en iyi çözüm hızlı şarj sunan universal şarj aletleridir. İnovatif bir düşüncenin ürünü olan bu şarj aletleri, telefonlarınızı normal şarj süresinden çok daha kısa sürede şarj eder. Günlük hayatta kurtarıcı rolü olan universal şarj aletlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Hayatı Kolaylaştıran Universal Şarj Cihazları

Birçok marka tarafından üretilen universal şarj aletleri, özellik ve şarj etme hızları bakımından farklıdır. Bu nedenle şarj aleti almadan önce telefonunuz ile olan uyumuna ve şarj aletinin gücüne dikkat etmeniz gerekir.

 • Farklı markalar tarafından üretilen telefon ve tablet modelleri, farklı türlerde kablolar kullanır. Bu kabloların bağlantı uçları da farklıdır. Bu nedenle İOS ve Android işletim sistemli cihazları bir arada kullanan herkes farklı kablolar ve cihazlar arasında kaybolur durur. Bu tarz problemleri universal şarj cihazları ile aşabilirsiniz. Bataryaya sabit olarak takılabilen bu cihazlar, kablo uyumu ve diğer durumlardan sizi kurtarır.
 • Universal şarj aletleri arasında bulunan hızlı şarj cihazları, telefon bataryalarını olması gerekenden daha hızlı doldurur. Fakat bu tarz Quick Charger modellerinin telefonunuzun markası ve modeli ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Marka bazlı üretilen bu ürünler, telefonunuzla uyumlu olduğu takdirde çok daha hızlı şekilde telefonunuzu şarj etme imkanı sunar.
 • Hızlı şarj sunan modeller, telefon bataryanıza herhangi bir zarar vermez. Aksine doğru akımı kullanarak telefon bataryanızın ömrünü uzatır. Bu sayede telefon bataryanızı uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Wireless özelliğine sahip olan şarj cihazları, kablo problemini tamamen ortadan kaldırır. Bu cihazlar telefonunuzda kablosuz şarj özelliği mevcut ise dilediğiniz yerde telefonu cihazın üzerine bırakmanız halinde şarj etmeye başlar. Bataryalı powerbank modelleri, kablosuz şarj imkanını her yerde sunarken bir prize bağlı olan modelleri iş yeriniz veya evinizde sabit kullanabilirsiniz.
 • Universal kablosuz şarj cihazları, Micro USB ve Type - C olarak ikiye ayrılan data kablolarının yaşattığı sorunların başında gelen uyum problemini de ortadan kaldırır. Bu sayede kablo veya kablo giriş noktası uyumu gibi sorunlarınız olmaz.

Şarj Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı özellik ve tasarımlarda sunulan şarj cihazlarını alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. En ideal ürünü almak için ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeli ve buna uygun bütçe ayırmalısınız.

 • Şarj cihazı alırken ilk olarak kullandığınız telefon modellerini göz önünde bulundurmalısınız. Eğer İOS sistemli ürünler kullanıyorsanız buna uygun kablo ve güç ünitesi sunan ürünleri tercih etmeli, Android sistemli cihazlar kullanıyorsanız buna uygun modelleri seçmelisiniz.
 • Kullandığınız telefonların kaç amper güç ile çalıştığını bilmeniz doğru şarj cihazını seçmenizde yardımcı olacaktır. Böylece yüksek veya düşük akımın telefonunuza verebileceği zararları ortadan kaldırmış olursunuz.
 • Şarj kablosunun uzunluğu önemli bir konudur. Telefonunuz şarj olurken uğraşmanız ve görüşmeniz tehlikeli olsa da bazen telefonda işlem yapmanız gerekebilir. Böyle anlarda kısa şarj kablosu rahat hareket etmenizin önüne geçecektir.
 • Tek bir marka telefon yerine başka markaların telefonlarını bir arada kullanıyorsanız universal şarj aletlerini tercih edebilirsiniz. Çoklu giriş imkanı sunan bu modeller, hangi telefonunuzu şarj etmek isterseniz ona uygun şekilde çalışır.
 • Araçta seyahat ederken telefonunuzu şarj etmek isterseniz araç şarj aletlerini kullanabilirsiniz. Araç içerisinde bulunan elektrik noktaları ile uyumlu olan bu cihazlar, yolculuk sırasında telefonunuzu şarj etme imkanı sunar.
 • Wireless özellikli kablosuz şarj cihazları uyumlu olan telefon modelleri ile rahatlıkla çalışır. Bu tarz cihazlar kablo kırılması, güç girişi farklılıkları gibi sorunları ortadan kaldırır.

Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve Oppo başta olmak üzere tüm telefon markaları ile uyumlu universal şarj aletlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim ve farklı ödeme seçenekleri ile sipariş edebilirsiniz.