İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ustura

Günümüz dünyasında erkek bakım ürünleri oldukça fazla seçenek sunar. Sakal tıraş ürünlerinden vücut bakımına, saç bakımından cilt bakımına uzanan bu geniş yelpazede seçenekler arttıkça her şey daha ulaşılabilir hale gelir. Fakat geleneksel yöntemleri sevenler ve klasik olanı devam ettirenler de az sayıda değildir. Sakal tıraşında berber tabiriyle sinekkaydı, yani kusursuz bir tıraş isteyenler ustura ile tıraş olmaya devam eder. Ustura kullanımı, oldukça kolay gibi görünse de aslında oldukça dikkat gerektiren bir konudur. Bu nedenle işinin ehli olan kişilerin yapması veya yapılırken ekstra özen gösterilmesi gerekir. Siz de sakal tıraşının en kusursuz halini sevenlerdenseniz en iyi markaların en iyi ustura modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Ustura Modelleri İle Kusursuz Sakal Tıraşı

Sakal tıraşı, erkek kişisel bakımının en önemli adımlarından biridir. Günümüzde elektrikli tıraş makineleri ve tıraş bıçakları olsa da geleneksel yöntemlerden biri olan ustura da oldukça fazla tercih edilir. Kusursuza yakın bir sakal temizliği yapan ustura, farklı modeller ve malzemelerden üretilir. Ustura fiyatları; marka, malzeme kalitesi, ustura çeşidi ve bıçak kalitesine göre değişkenlik gösterir.

  • Ustura denildiğinde akla ilk gelen model olan klasik ustura, jilet aracılığı ile kullanılan modellerdir. Usturanın uç kısmındaki çelik yuva kısma yerleştirilen jilet ile kullanılır. Klasik ustura, jiletin yerleştirildiği dar orta yuva ve elin kavramasına uygun tasarlanan sap kısmından oluşur. Güçlü bir sıkıştırma sunan yuva kısmı, yerleştirilen jiletin hareket etmesini engeller ve sabit olan jilet sayesinde kusursuz bir tıraş performansı almanızı sağlar.

  • Klasik ustura modelleri, genellikle çelikten üretilir. Bu nedenle çelik ustura olarak da anılır. Fakat çelik ustura modelleri arasında jiletsiz olan modeller de bulunmaktadır. Paslanmaz özelliği ile ön plana çıkan bu usturalar, suyla yoğun temas içinde olmasına rağmen herhangi bir sorun yaşamanızın önüne geçer.

  • Ustura modelleri arasında yer alan jiletsiz usturalar, kendiliğinden keskindir. Uç kısımları çelikten üretilen bu usturalar, sürekli jilet alma ihtiyacının önüne geçer. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen jiletsiz usturalar, belirli aralıklarla bilenmelidir. Bilenme işlemi, usturanın keskinliğini kaybetmesinin önüne geçer. Berber ve kuaför gibi profesyonellerin tercih ettiği jiletsiz usturalar, biley kayışlarıyla birlikte set halinde satılır. Bu sayede tüm ekipmanı tek seferde uygun fiyata alabilirsiniz.

  • Geleneksel ustura kalitesini teknoloji ile birleştiren elektrikli ustura modelleri, tıraş makinesi konforu ve rahatlığı sunar. Özel fırçaları sayesinde kolayca temizlenen modeller, elektrikli olarak kullanılabildiği gibi şarj ile de kablosuz olarak kullanılabilir. Ayrıca pille çalışan ve seyahat tipi olarak üretilen modelleri de mevcuttur. Usturanın verdiği o hissi ve kusursuz tıraş performansını daha pratik bir şekilde kullanmak isteyenler elektrikli ustura modellerini tercih edebilir.

Ustura Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal tıraşında kusursuzluk arıyorsanız ustura modelleri tam size göre demektir. Cildinizi pürüzsüz bir şekilde tıraş etmenizi sağlayan ustura modelleri, rahat ve kolay bir kullanım sunar. Fakat her üründe olduğu gibi alırken ve kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

  • Ustura satın almadan önce cilt tipinizi bilmenizde fayda vardır. Çok hassas bir cilde sahipseniz ustura ile tıraş olmak cildinizde bazı sorunlara neden olabilir. Bu yüzden yüz tipinize uygun olup olmadığını araştırarak ustura almanız daha faydalı olacaktır.

  • Farklı özellikler sunan ustura modellerini tercih ederek tıraş deneyimini bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Örneğin, taraklı ustura modelleri ile kirli sakal ve saç tıraşı gibi işlemler yapılabilir.

  • Jiletli ustura satın alacaksanız yanında yedek jilet almayı ihmal etmeyin. Jiletlerin belli bir ömrü olduğundan sürekli değiştirilmesi gerekir. Aynı jileti uzun süre kullanmanız körelen jiletin yüzünüze zarar vermesine neden olabilir.

  • Set halinde satılan usturalar, birçok parçayı bir arada sunduğu için bütçeniz açısından daha mantıklı bir seçenektir.

  • Ustura kullanırken dikkat dağınıklığı yaşamamalısınız. Oldukça keskin olan ustura, yüzünüzde kesiklere neden olabileceği için rahat bir ortamda cildinizi tıraşa hazır hale getirdikten sonra kullanılmalıdır. Kaliteli ve cilde iyi yedirilmiş tıraş köpüğü, usturanın cildinizde kaymasını kolaylaştıracaktır.

  • Ustura modellerini kullanmadığınız zamanlarda güvenli bir yerde saklamalısınız. Özellikle çocuklu evlerde çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmesi olası kazaların önüne geçer.

Tıraş keyfini bir üst seviyeye çıkaracak ustura modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek sipariş verebilir, hızlı gönderim avantajından yararlanabilirsiniz.

 

 

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.