İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Vazo Çeşitleri

En sık tercih edilen dekoratif ürünlerden biri olan vazolar, yüzlerce farklı çeşidiyle her zevke hitap eden seçenekler sunuyor. ÇiçekSepeti'nde yer alan vazolar arasında çatlatma desenli olanlardan eskitme modellere ve el yapımı ürünlere kadar birçok alternatif bulunuyor. Bu seçenek bolluğunun arasında size yalnızca dekorasyon tercihlerinizle uyum gösterecek vazoyu bulmak kalıyor. Kendi kullanımınız için gönül rahatlığıyla satın alabileceğiniz vazoları dilerseniz sevdiklerinizi mutlu etmek için de sipariş edebilirsiniz.

Farklı Ambiyanslar Yaratmayı Mümkün Kılan Çeşitlilik

Vazolar ilk olarak içerdikleri materyaller bakımından birbirinden ayrılıyor. Mermer, ahşap, porselen ve cam gibi maddelerden üretilen vazolar kullanıldıkları alanlara bambaşka bir hava katıyor. Ebatları ve renkleri dolayısıyla da birbirlerinden ayrışan vazolardan yararlanarak göze hoş görünen ambiyanslar yaratmak çok kolay.

Farklılıkları sevenler için çeşitli figürlerle bezeli vazo modelleri de bulunuyor. Melek, kalp ve bal kabağı gibi birbirinden çok farklı figürlere tasarımlarında yer veren vazolar son derece şık aksesuarlara dönüşüyor. Son yıllarda aplik olarak kullanılan vazolar da fazlasıyla rağbet görüyor. Siz de içine mini led ışıklar da konulabilen bu vazoları tercih ederek kendi zevkinizi yansıtan bir aydınlatma ürünü elde edebilirsiniz.

Konu vazolarda fonksiyonellik olduğundaysa saat detaylı modeller öne çıkıyor. Sukulent saksısı ya da kalemlik olarak kullanılabilecek bu vazolar masa saatinin kaplayacağı alandan da tasarruf etmenizi sağlıyor. Eğer çalışma masanızı dekore ederken sahip olduğunuz alanı verimli kullanmak isterseniz, çalışma alanınızı kontrollü kullanma fırsatı tanıyan bu tür modelleri de tercih edebilirsiniz. Tekli olarak sipariş edebileceğiniz vazoların yanında set olarak satılan ürünler de bulunuyor. Kullanacağınız alanda tamamlayıcı bir görünüm yaratan setler arasında yüzlerce farklı ürün grubu mevcut. Birbirinden şık modelleri bulunan vazo setleri ilk bakışta dikkatleri çeken tasarım çizgileriyle görenleri hayran bırakıyor.

Saksı Olarak Kullanılan Dekoratif Vazolar

En önemli işlevleri çiçeklere olabildiğince uzun süre canlı kalacakları bir ortam yaratmak olan vazoların farklı modelleri çiçek yetiştiriciliğine de olanak tanıyor. Çok su istemeyen sukulent ve kaktüs gibi bitkileri yetiştirmek için sık sık kullanılan vazolar, farklı çiçek türleri için tercih edileceği zaman dikkatli olunması gerekiyor. Çoğunlukla alt kısmında delikler olmayan vazolar, sulama işlemini ne denli seyrek yaparsanız yapın bazı bitkilerde çürüme problemi yaratıyor. Fazla su vazo altından tahliye edilemediği için yaşanan bu sorunun önüne geçmek için vazoların altına delikler açabilirsiniz. Eğer vazoların altında delik açmadan saksı olarak kullanmak isterseniz, çeşitli ufak taşlarla drenaj da yapabilirsiniz. Saksı olarak kullanılan vazolarda en çok kullanılan materyaller ise beton ve porselen modeller. Ahşap ürünlerse genellikle içlerine başka bir saksı koyulduktan sonra değerlendiriliyor.

İster Kendiniz Kullanın, İster Sevdiklerinize Hediye Edin

Kendi evinizde severek kullanacağınız vazolar, sevdikleriniz için de harika bir hediye seçeneği. Özellikle yeni ev hediyesi olarak seçilen bu ürünler, dostlarınızın evinde sizin zevkinizi yansıtan bir parça bulunmasını sağlıyor. Başarılı bir hediye seçmek istiyorsanız, hediye alacağınız kişinin dekorasyon zevklerine uyumlu tercihler yapabilirsiniz.

En beğenilen hediyelerin başındaysa teraryumlar geliyor. Yarı açık ve kapalı seçenekleri bulunan teraryumlar; yeni iş, doğum günü ya da terfi gibi durumları kutlamak için sık sık tercih ediliyor. Teraryumların bakım kolaylığı sağlaması da bu bitkilerin popülerliğini artıran bir diğer unsur olarak öne çıkıyor.

Siz de kendi evinize renk katmak ya da sevdiklerinizi mutlu etmek isterseniz, ÇiçekSepeti'nde yer alan vazoları inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri ise ÇiçekSepeti üzerinden tek tıkla kolayca sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.