İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Voleybol Ayakkabısı

Güçlü zemin çekişi, ultra rahatlık ve ekstra hareket serbestliği sunan bir voleybol ayakkabısı giydiğinizde sizi kimse tutamaz. Voleybol ayakkabıları, sahadaki duruşlarda dengenizin artmasına katkı sağlar. Voleybol oynarken topa tepki vermek için çok az zamanınız olur. Kaygan zemin, hareketi kolay ve hızlı hale getirir. Bu sebeple ayakkabının, hareket özgürlüğü için özel olarak tasarlanması gerekir. Koşu ayakkabıları, ileri yönde hareket için yüksek performans ve denge sağlarken voleybol ayakkabılarında hem yanal hem de ileri hareket için ekstra destekler yer alır. Bu sayede her yönde özgürce hareket etmenizi sağlar. Bu özelliğini ayağınızı tamamen kavrayan tasarımıyla da güçlendirir. Böylece oyun sırasında daha aktif hareket edebilirsiniz. Ürün modellerinin çoğunun ayağı saran dış yüzeyi, esnek polimer ve nefes alabilir kumaşlarıyla antrenmanlarınızda sizi daha rahat hissettirir. Ayakkabılarınızın teknolojik donanımı ve şık görünümü ile voleybol sahasının parlayan yıldızı olmak için ÇiçekSepeti’nde bulunan eşsiz voleybol ayakkabı tasarımlarını inceleyebilirsiniz. 

En İyi Voleybol Ayakkabısı ile Maksimum Performans

Voleybol, oynandığı zemin ve farklı özellikleri nedeniyle özel bir ayakkabı gerektirir. Bu nedenle eğer voleybol ile ilgileniyorsanız doğru ayakkabı seçimi yapmanız performansınızın artmasına yardımcı olacaktır.

  • Voleybol ayakkabıları diğer ayakkabılara göre daha fazla zemin çekiş gücü ve konfora sahiptir. Bu özelliği sayesinde voleybol ayakkabıları ile voleybol sahasında hızlı ve hassas hareketleri zorlanmadan yapabilirsiniz.
  • Ayakkabı hareket serbestliğini desteklemek üzere hafif ve esnek kauçuk malzemeler ile tasarlanır. Bu malzemeler sahada gerçekleştirdiğiniz koşma, zıplama, ani yön değişikliği ve diğer hareketlerinizi kolaylaştırma amacı ile kullanılır.
  • Kalite bir ayakkabı tercih etmediğiniz takdirde oyun sırasında sık sık ayaklarınızda kaymalar meydana gelebilir. Voleybol ayakkabısı; düşme, bilek burkulması, incinme gibi durumları önlemek üzere yastıklama özelliği ile çalışır. Yastıklama sistemine sahip ayakkabı ayak ve ayak bileğine gelen darbeyi emerek en aza indirmeyi amaçlar. Yastıklama sistemi ile oyun esnasında gerçekleştirdiğiniz zıplama ve yüzeye inme hareketleriniz yumuşak bir şekilde gerçekleşir.
  • Voleybol oynarken ayak ve ayak bileği sık sık sağ - sol ve ön - arka olmak üzere hareket etmek durumunda kalır. Bu hareketler beraberinde baskı ve yorgunluk getirebilir. Darbe emilimi sayesinde sahada korkusuzca yarışabilir ve dilediğiniz performansa kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taban ve Yastıklama Özellikleriyle Voleybol Ayakkabısı

Voleybolda başarılı olmak için doğru ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Bu ekipmanların başında voleybol ayakkabısı yer alır. Oyunda yer aldığınız pozisyon ve ayaklarınızın anatomisine uygun bir voleybol ayakkabısı satın alarak ultra konforu her an hissedebilirsiniz.

  • Gereğinden fazla ağır bir ayakkabı ile sahada yeterince aktif olamayabilirsiniz.
  • Kaliteli voleybol ayakkabıları hafif, nefes alabilir malzeme ve kumaşlar kullanılarak üretilir. Nefes alabilir kumaş sayesinde sürekli hareket halinde olan ve terleyen ayaklarınızın hızla kurumasını ve sizi rahatsız etmesini önleyebilirsiniz. Nemli bir ayak ile oyun oynadığınız takdirde motivasyonunuz düşebilir ve istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bu nedenle, ayakkabının bu özelliklere sahip olması oldukça önemlidir.
  • Sık sık hareket etmenizi gerektirmeyen bir pozisyonda oynuyorsanız ortalama ağırlığa sahip bir ayakkabıyı tercih etmeniz gerekir. Ağırlığın yanı sıra, ayakkabının ayağınıza tam olarak oturması da oldukça önemlidir. Ayakkabının topuğa tam olarak oturması ve parmak ucunda bir iki santim kadar boşluk olması idealdir.

Voleybol ayakkabıları, zemine daha iyi tutuş sağlayan tabanları ile dikkat çeker. Özellikle kapalı olan sahaların zemininde hareket ederken size daha fazla kontrol sağlar. Yukarı ve aşağı hareketler ve koşu sırasında hareket özgürlüğü için tüm seçeneklerin tabanında kauçuk yapı yer alır. İç mekan zeminleri, ahşap döşemeler ve PVC yüzeye sahip kortlarda kavrama için kauçuk taban son derece fayda sağlar. Genellikle parlak yüzeye sahip olan zeminler, beton zeminlere nazaran daha pürüzsüz ve kaygan yapıya sahip olduğu için kauçuk taban, sizi kayma riskine karşı korur. Bu sayede voleybol antrenmanlarınız hem daha güvenli hem de daha verimli hale gelir. Ayrıca voleybol ayakkabısı, hareketleriniz sırasında ayaklarınızda oluşan basıncı azaltmak için yastıklama desteği sunar. Bu sebeple yastıklama özelliği, spor yaralanmalarına karşı sizi korur. Bazı modellerde jel, bazı modellerde dalga teknolojili yastıklama özelliği yer alır. Jel yastıklama, ultra yumuşak ve esnek tabanla beraber hareketler sırasındaki basıncı azaltır. Dalga teknolojili yastıklamada ise ayakkabının tabanında ve çeşitli bölümlerinde bulunan hava yastıkları sert inişler, hızlı dönüşler ve ani duruşlarda ayaklarınızı korur. Voleybol ayakkabısı fiyatları, tasarımına ve yastıklama teknolojilerine göre değişiklik gösterir. Ayağınıza tam olarak oturan hafif bir ayakkabı ile hareketsizken, koşarken, yürürken, zıplarken ve gelen toplara karşılık verirken herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. Bu sayede oyunun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Avantajlı Voleybol Ayakkabıları ÇiçekSepeti’nde!

Rahat, güçlü zemin tutuşuna sahip ve tasarım olarak size hitap eden bir voleybol ayakkabısı satın almak için bütçenizi sarsmanız gerekmez. Voleybol ayakkabısı sayfasında her bütçeye uygun oldukça kaliteli ayakkabılar bulmanız mümkündür. Üstelik bu ayakkabılar uzun süre kullanılabilir olması amacıyla darbe ve aşınmaya karşı dayanıklı olabilecek teknolojik malzemeler ile tasarlanır. Voleybol sırasında sık sık zemin ile sert bir şekilde temas etmeniz gerekir. Öte yandan, diğer oyuncular tarafından da ayakkabınız darbe alabilir. Dayanıklı bir çift voleybol ayakkabısı ile birkaç sezonu herhangi bir problem yaşamadan tamamlayabilirsiniz. Mükemmel yastıklama, darbe önleme, zemin tutuşu sunan, modern tasarımı ile sizi büyüleyecek voleybol ayakkabılarını ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş ederek oyundan aldığınız keyfi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Spor ayakkabı çeşitleri, spor dallarına özel olan tasarım ve yastıklama özellikleriyle antrenmanlarınızdan alacağınız verimi artırmayı hedefler. Voleybol ayakkabısının tabanı ve yastıklama sağlayan yapısı, karşılaşmalar sırasında daha rahat hareket etmenizi sağlar. Bu sebeple ürün modelleri en hafif spor ayakkabı çeşitleri arasında yer alır. Voleybol ayakkabılarını, ayaklarınızda ağırlık yaratmadığı için günlük yürüyüşlerinizde de kullanabilirsiniz. Tüm konforlu özellikleriyle birlikte şıklıktan da ödün vermez. Kıvrımlı tabanları ve birbirinden farklı renkleriyle sportif şıklığınızı tamamlamanıza yardımcı olur.

Voleybol ayakkabıları, ayağı kavrayan ve ayaklarınızın nefes almasını sağlayan tasarımlarıyla sizlere konfor sağlar. Antrenmanlarınızdan alacağınız verimi artırmasının dışında ayak sağlığını önemseyen farklı özellikleriyle de kendiniz veya sevdikleriniz için satın alabileceğiniz spor ayakkabısı çeşitleri arasındadır. Birbirinden farklı renk ve desen seçenekleriyle kendinizi daha şık hissetmenize de yardımcı olur. Ayrıca birçok üründe aşağıdaki tasarım özellikleri yer alır:

  • Tasarımda eklenen orta taban desteği, ayakkabının esnek ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Ön ve arka kısmın daha az yıpranmasına yardımcı olur.
  • Üst kısmı naylon ve ağlardan oluşan ürünler hava akışını artırarak ayağınızın daha serin ve kuru kalmasına katkı sağlar.
  • Ürünlerin her birinin dış kısmında süet, deri ve naylon gibi sert malzemeler kullanılmasına rağmen iç kısımlarındaki yastık destekleri ayağınızın sıkışmasını önler. Bu sayede yastık desteği yoğun olan seçenekler sizi daha rahat hissettirir.

ÇiçekSepeti tüm bu tasarım özelliklerine sahip olan birçok farklı modeli bir arada sunar. Siz de tasarım ve yastıklama teknolojilerine göre ihtiyacınıza en uygun olan modeli bulabilir ve hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.