Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Vurmalı Çalgılar

Akıcılık ve denge unsurları ile ön plana çıkan vurmalı çalgılar, kendilerine özgü sesleri ile müzik dünyasının olmazsa olmazları arasında yer alır. Önemli enstrüman markalarının tasarlamış olduğu, birbirinden çeşitli vurmalı çalgılar ile sanatınızı icra edebilir ya da bilinen en eski enstrümanlardan birini öğrenerek yeni bir hobi edinebilirsiniz. Müzik ile iç içe olmanızı sağlayacak ve ruhunuzu dinlendirecek çalgı aletleri ÇiçekSepeti vurmalı çalgı sayfasında sizi bekliyor.

Vurmalı Çalgılar ile Etkili Bir Müzik Ortaya Çıkarın

Vurmalı çalgı çeşitleri; müziğin işlevine, kültürüne, geleneklere ve sesin üretilme şekline göre sınıflandırılır. Diğer müzik aletlerinin çıkardığı ses ahenk ve dinamizm katan enstrümanlar, farklı birçok nüans ortaya çıkarır. Müzik aletleri arasında önemli bir yere sahip olan vurmalı çalgıları, caz müzikten geleneksel müziğe kadar birçok müzik türünde kullanabilirsiniz.

  • Vurmalı çalgılar içerisinde popüler olan bateri ve davul modelleri, hem klasik hem de elektronik olarak üretilir. Bu çalgıların yapıldığı ağaç modeli ve metal yapısı enstrümanın kalitesini belirler.
  • Bateri ve davul çalmaya yeni başladıysanız akçaağaç ve huş ağacından üretilen modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Kaliteli metal parçaların kullanıldığı ve içi dolu olan bateriler, uzun süre dayanmasının yanında kaliteli bir ses elde etmenizi de sağlar.
  • Çocuğunuzu müziğe alıştırmak ve el koordinasyonunun gelişmesini sağlamak için çocuklara özel olarak tasarlanan davul modelleri satın alabilirsiniz.

Vurmalı Perküsyon Aletleri ile Müziği Sonuna Kadar Hissedin

Eşsiz bir müzik şöleni sunan tamamlayıcı vurmalı çalgılar arasında parmak zili, zilli tef, marakas, triangle ve kalimba gibi çeşitli enstrümanlar yer alır. Profesyonel müzisyenlerle birlikte yeni başlayan ihtiyaçları da karşılayan perküsyon seçenekleri, sağlam ve güçlü malzemeler ile geliştirilir. Diğer enstrüman çeşitlerinin tamamlayıcısı olan perküsyonlar, ayrıntıları oluşturan ses aralıkları ve çıkardıkları güçlü sesleri ile dikkatleri üzerine çeker. Ritim oluşturmak için kullanabileceğiniz perküsyon çeşitlerini çocuklarınızı müziğe alıştırmak için de kullanabilirsiniz. Tamamlayıcı enstrüman olmasının yanında ritim eğitimlerinde marimba ve gong gibi farklı vurmalı çalgılar kullanılır. Sade ya da zilli olarak tasarlanan tef modelleri ise güçlü kasnakları ve son derece kaliteli derileriyle uzun süreli kullanım sunar. Müzik yapmayı keyifli hale getiren ve enerjinizi ortaya çıkarmanızı sağlayan vurmalı çalgılar, hayatınıza renk katmanın en eğlenceli yoludur.

Farklı Vurmalı Çalgı Modelleri

Yeni nesil teknoloji kullanılarak hazırlanan elektronik bateri çeşitleri, birden çok vurmalı çalgının sesini tek bir ürünle elde etmenizi sağlar.

  • Elektronik bateri çeşitleri güçlü ve kaliteli yapıları sayesinde uzun yıllar kullanılabilir.
  • Birbirinden farklı çok sayıda modele sahip elektronik bateri, kulaklıkla kullanılabilme özelliği de sunar. Kulaklık girişi bulunan modeller sayesinde çevrenize rahatsızlık vermeden dilediğiniz gibi baterinizi çalabilirsiniz.
  • Ses kalitesi ve dayanıklılıkları ile dikkat çeken elektronik modeller, silikon hava kabarcıklarına ya da kauçuk malzemeden hazırlanmış olan pad’lere sahip olacak şekilde dizayn edilir.

Tamamlayıcı enstrümanlar arasında yer alan darbuka, def ve kalimba modelleri, dayanıklı yapıları ve kolay kullanımları ile enstrüman çalmaya yeni başlayanlar için idealdir. Güçlü ses frekansına sahip olan ve keyifli bir tınıları bulunan kajonlar da benzersiz enstrüman çeşitleri arasında yer alır. Farklı ağaç türlerinden üretilen en iyi cajon çeşitleri ile istediğiniz sesleri çıkarmanız oldukça kolaydır. Bunların yanı sıra ritim çubukları, bongo, metalofon, shaker ve ses çanağı gibi farklı perküsyon aletlerini de ihtiyaçlarınız doğrultusunda satın alabilirsiniz.

Dayanıklı tasarımları, ucuz fiyatları ve çıkardıkları benzersiz sesleri ile dikkat çeken onlarca vurmalı çalgı modelini ÇiçekSepeti vurmalı çalgı sayfasında bulabilir, size uygun olan enstrümanı hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.