Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Waffle Makineleri

Kahvaltı ve ikramlıklarınızda alternatif ürünler hazırlamayı seviyorsanız waffle makinesi sizin için iyi bir yardımcı olabilir. Elektrikli ev aletleri üreten elektronik markaları tarafından satışa sunulan ürünler, bu lezzetli yiyeceği evlerinize getirir. Sizin sadece waffle hamurunu hazırlayarak ürünün ızgarasına eklemeniz yeterli olur. Ardından bu lezzetli yiyeceği, meyve ve lezzetli soslarla birlikte damak tadınıza göre zenginleştirebilirsiniz. ÇiçekSepeti en iyi waffle makinesi modelleri sizler için bir araya getiriyor. Sizler de bu ürünlerden birini kullanarak öğünlerinize lezzet katabilirsiniz.

Waffle Makinesi Kullanmanın Avantajları

Dışı gevrek, içi yumuşak olan waffle, krep ve pankek gibi alternatiflerinden farklı olarak daha kalın ve dış yüzeyi desenli bir yapıya sahiptir. Dış kısmındaki derin kare desenleri, yiyeceğin görüntüsünü güzelleştirmesinin yanı sıra soslarla daha iyi bütünleşmesini sağlar. Bu sebeple waffle makineleri, hamurun dış yüzeyini desenli pişirmek için birbirinden farklı şekiller taşır. Ayrıca bu şekiller, hamurun daha iyi pişmesine ve gevrek olmasına yardımcı olur. Hamuru pişiren ızgaranın yapısı ürün modellerine göre çeşitlilik gösterir. Izgara seçenekleri, teflon ve granit ağırlıklıdır. Tüm seçenekler hazırladığınız hamurun yüzeye yapışmasını engeller.

  • Waffle, yumurta ve süt gibi malzemelerden hazırlandığı için sağlıklıdır. Ayrıca, ürünü kullanarak şeker miktarını azaltıp, yiyeceğinizi meyve ve bal gibi doğal gıdalarla tatlandırabilirsiniz.
  • Glutensiz ve tam buğday unu gibi seçeneklerle kendi sağlıklı tarifinizi oluşturabilirsiniz.
  • Hamurunuzun içine tarçın gibi baharatlar ekleyerek alternatif ikramlıklar elde edebilirsiniz.
  • Tamamen sağlıklı, içeriğini bildiğiniz atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.
  • Waffle makinesi kullanarak tarçınlı rulo, bisküvi, pizza hamuru ve değişik kek türlerini pişirebilirsiniz.

Waffle Makinesi Çeşitleri

Mini ızgaraya sahip olan waffle makinesi, yiyeceğinizi kolay ve hızlı şekilde hazırlamanızı sağlar. Kahvaltı sofralarınızı minik waffle lezzetleri ile süslemenize yardımcı olur. Yuvarlak ızgaralı makineler ise geleneksel görünümlü, tek kişilik waffle hazırlamanız için ideal yüzeyi sunar. Makinenin ısınması için birkaç dakika beklemek yeterlidir. Yuvarlak ve kenarları çiçek desenli seçenekleri mevcuttur. Çiçek desenin kenarındaki çıkıntılar hamurunuzun dışarı taşmasını ve tezgâhın kirlenmesini önler. Kare waffle seviyorsanız, kare makinelere de göz atabilirsiniz. Aynı anda dört kişilik yiyecek hazırlamanız için büyük makineleri de tercih edebilirsiniz. Kare makineler genellikle Belçika waffle hazırlamanız için geniş çıkıntıları olan yüzeyden oluşur. Bazı kare ürünlerde waffle ile birlikte pankek, omlet gibi yiyecekler hazırlamanız için ekstra aksesuarlar yer alır. Eğer değişik tatları seviyorsanız bu seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bunlara ek olarak alanınız kısıtlıysa ve geniş yüzeye sahip waffle elde etmek isterseniz dikey waffle makinesini de tercih edebilirsiniz. Dikey makinenin ızgarasının dönebilir şekli, hamuru yüzeye dökmenizi kolaylaştırır. Ayrıca, alt yüzeyde bulunan tepsi, tezgâhınızın kirlenmesini engeller.

Waffle Makinelerinin Özellikleri

Bazı ürünler ince, bazı ürünler ise kalın waffle hazırlamanıza yardımcı olur. Damak tadınıza göre ızgara derinliği ve kalınlığı farklılık gösteren modellerden birini tercih edebilirsiniz. Ürünlerin her birinin kullanımı oldukça kolaydır. Modellerde sıcaklık ayarı için bulunan kademeli düğme ile dış yüzeyin kızarma derecesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ürünlerin hepsi yiyeceğinizi hızlı şekilde hazırlamanızı sağlar. Bazı modeller sadece 90 saniyede waffle pişirebilir. Pişirme işleminin ardından ızgarayı oldukça kolay temizleyebilirsiniz. Ürünlerin hepsinde yer alan yanmaz ve yapışmaz ızgara özelliği sayesinde ürün kolayca kirlenmez. Kompakt özellikteki ızgaraları ihtiyaç duyduğunuz an yerinden çıkarabilir, elde veya bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Waffle makinesi fiyatları kapasitesine ve kullanım fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Ev tipi kullanıma uygun olan ürünlerin hemen hemen hepsi oldukça ekonomik fiyatlar ile satışa sunulur. ÇiçekSepeti en iyi waffle makinesi modellerini sizlerin beğenisine sunar. Sizler de modelleri inceleyerek beğendiğiniz ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.