Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yağmurluk

Özellikle mevsim geçişlerinde yağmurluklar, günü kurtaran ve herkesin favorisi olan dış giyim ürünlerinden biridir. Temel giyim parçalarından biri olan yağmurluk modelleri, hem rüzgardan hem de yağmurdan korunmanız için tasarlanmıştır. Suya ve rüzgara dayanıklı, gündelik giyime uygun ve rahat yağmurluk çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde keşfedebilirsiniz. Kadın, erkek ve çocuk yağmurluk modelleri, geniş ürün yelpazesinde sizi bekliyor!

Her Tarza Uyum Sağlayan Kaliteli Yağmurluk Modelleri

Kıyafetlere son dokunuşu yapmanızı sağlayan yağmurluklar, aynı zamanda stilinizin en vurucu parçalarından biridir. Tüm gün üzerinizde taşıdığınız, dışarıdan ilk bakışta görünen, yani tarzınızı konuşturabileceğiniz yağmurlukların bazı özelliklere sahip olması gerekir.

 • Yağmurlukların ilk görevi sizi yağmurdan ve rüzgardan korumaktır. Bu yüzden ilk olarak yağmurluğun, bu görevi yerine getirip getirmediğine dikkat edebilirsiniz.
 • Daha sonra yağmurlukların rengi de son derece önemlidir. Renk, yağmurluk için vurucudur. Klasik renklerdeki yağmurlukları seçerseniz ürünü daha uzun süre kullanabilirsiniz. Renkli ve çarpıcı desenli yağrmurlukları kombinlemek zor olsa da bu tarz yağmurluklar daha vurucu renklere sahip oldukları için etkilidir.
 • Yağmurluğu kullanım amacınız da yağmurluğun sahip olacağı özellikleri değiştirir. Spor&Outdoor aktiviteleri için ayrı, günlük kullanım için ayrı yağmurluk modelleri vardır. Kimi yağmurluk modelleri suya dayanıklı olmasıyla, kimi yağmurluk modelleri ise su geçirmez olmasıyla ön plana çıkar. Gore-Tex, eVent, Tyek, Hyvent gibi kumaşlardan üretilen yağmurluklar su geçirmeyen, suyu hiçbir koşulda içeri sızdırmayan yağmurluklardır.
 • Hafif ve kompakt yağmurluklar, özellikle yürüyüş ve koşu gibi aktiviteleriniz esnasında daha kullanışlıdır. Yağmurluğu üzerinizden çıkarmak istediğinizde kolayca katlayabilir, performansınız etkilenmeden sporunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yağmurluk seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Yağmurluğu hangi aktivite için kullanacağınızı belirleyin. Eğer koşu ya da bisiklet sürme gibi sporlar esnasında kullanacağınız bir yağmurluk arıyorsanız daha uzun, vücudunuzu koruyacak yağmurluk modellerini seçebilirsiniz. Günlük kullanıma uygun bir yağmurluk arıyorsanız daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Yağmurluğun bedeninin vücudunuz için uygun olması da son derece önemlidir. Vücudunuzdan çok daha büyük ya da küçük yağmurluklar, hareketlerinizi de etkiler. Hareketlerinizin kısıtlanmaması için uygun bedende yağmurluk almanız gerekir.
 • Kapüşonlu ve rüzgara karşı dayanıklı yağmurluk modelleri arasından seçim yaparak zorlu kış koşullarına da uyum sağlayabilirsiniz.
 • Fermuarlı, hava alabilen ve dolayısıyla nefes alabilen yağmurluk modelleri sayesinde terlemeden yağmurdan korunabilirsiniz.
 • Kanguru yağmurluklar ile farklı bir tarzı yansıtabilirsiniz. Daha kısa olan bu yağmurluklar, günlük olarak kombinleyebileceğiniz tarzdadır.
 • Yağmurluğu çok sık kullanacaksanız saha kaliteli markaların ürünleri arasından bir yağmurluk alabilirsiniz. Su geçirmez, rüzgara karşı dayanıklı, uzun yıllar kullanılabilir bir yağmurluk ile kendinize yatırım yapabilirsiniz.
 • Yağmurlukların genel olarak tüm dolabınızla uyum sağlamasını istiyorsanız klasik renklerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Krem, siyah, kırmızı, lacivert gibi renklerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz anda yağmurlukları kullanabilirsiniz.
 • Softshell ve hardshell olarak isimlendirilen yağmurluk modelleri arasından kendi ihtiyaçlarınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz.
 • 2, 2.5 ya da 3 katmanlı yağmurluk modelleri vardır. Ek rüzgarlıklı, ek korumalı, ısı yalıtımlı çeşitli modeller arasından ihtiyacınız olan modele ulaşabilirsiniz.

Yıl boyunca çeşitli mevsimlerde kullanabileceğiniz yağmurlukları online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı ve Kullanışlı Yağmurlukları Keşfedin!

Yağmurlukların fiyatları değişkendir. Su geçirmez, suya dayanıklı, Gore-Tex, çift katmanlı, 3 katmanlı, kapüşonlu, katlanabilir… Pek çok farklı teknik özelliğe sahip, çeşitli kumaşlardan üretilen yağmurluk modelleri bulunur. Tüm bunlar, yağmurlukların fiyatının değişmesinde etkili olabilir. Ayrıca yağmurluk modellerinin markası da ürünün fiyatında etkilidir. ÇiçekSepeti’ndeki binlerce ürün arasından kadın yağmurluk, erkek yağmurluk ve çocuk yağmurluk modellerini keşfedebilirsiniz. Bu yağmurluk modellerinin ayrıntılarında; motosiklet yağmurluğu, spor yağmurluk, katmanlı yağmurluk, balıkçı yağmurluk gibi pek çok alternatifi bulabilirsiniz!