Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Emzik ve Aksesuarlar

Bebek büyütürken annelerin en büyük yardımcısı yalancı emziktir. Emmek, anne karnındayken başlayan bir reflekstir. Yenidoğan bebekler bu refleksle doğar. Beslenmeleri için bu refleksin bebek doğduğunda gelişmiş olması çok büyük önem taşır. Bazı bebeklerin emme refleksi zayıf olabilir. Bu refleksi geliştirmek için emzik kullanılabilir.

Yalancı emzik çeşitleri, bebeğin uyumasına yardımcı olur. Bebeğin emme güdüsüne zaman zaman yetişemeyen anne emzik kullanarak bebeğin bu ihtiyacını girebilir. Emmek, bebeğin karnını doyurmasının yanı sıra sakinleşmesini ve kendini güvende hissetmesini de sağlar. Bazı bebekler karınları doysa dahi annesinden ayrılmak istemeyebilir. Bu noktada, yalancı emzikler bebeğin sakinleşerek rahatça uykuya geçmesini sağlar.

Yalancı Emzik Modelleri

Yalancı emzikler de tıpkı biberon başlıkları gibi farklı aylara özel olarak tasarlanmıştır. Paketlerinde “0+” ibaresi bulunan emzikler, yenidoğan döneminden itibaren kullanılabilir. Delikli emzikler, burun deliklerini kapatmadığından gece uykusunda emzik emen bebekler için uygun bir seçimdir.

Emzikler genellikle kauçuk ve silikon olarak iki farklı materyalden üretilir. Yenidoğan emzik çeşitleri arasında; 0-6 ay arası kullanıma uygun olan kauçuk emzik çeşitleri vardır. Bu emzikler arasında tek parça emzikler de bulunur. Tek parça emzikler, özellikle ilk aylarında bebekler için uygun bir seçim olabilir. BPA içermeyen, doğal kauçuk lateksten üretilmiş emzik modelleri oldukça dayanıklıdır. Silikon emzikler arasında da BPA içermeyen modelleri bulabilirsiniz. Emzikleri sabunlu su ile iyice durulayarak temizleyebilir ve sterilize etmek için kaynatabilirsiniz.

0-6 ay ve 6-12 ay gibi aylara özel üretilmiş emzik çeşitlerinde, bebeğinizin ayına uygun emzik seçmeniz önemlidir. Daha küçük bir emzik seçtiğinizde emzik bebeğinizin ağzına tam oturmaz ve bu da bebeğin emziği reddetmesine ya da küçük emziği emerken çaba sarf edip yorulmasına neden olabilir. Bir yaşından büyük bebekleriniz için 12+ için üretilmiş yalancı emzik modellerini tercih edebilirsiniz.

Damaklı emzik ve damaksız emzik arasında seçim yaparken bebeğinizin ayını dikkate alabilirsiniz. Bebeğiniz bir yaşından küçükse kiraz uçlu emzik olarak da bilinen damaksız emzik çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bir yaş sonrası için damaklı emzikler uygun olabilir. Yine de bazı bebekler damaksız emzik almak istemeyebilir. Bebeğiniz damaksız emziği verdiğinizde almıyorsa ayına uygun bir damaklı emzik tercih edebilirsiniz.

Bebeğiniz diş çıkarma döneminde emziği ısırabilir. Emziğini çiğneyerek damaklarını kaşıyabilir. Bu dönemde emzik yüzeyinde parçalanmalar, kopmalar meydana gelebilir. Diş çıkarma dönemi için kauçuk emzik modelleri dayanıklı olduklarından daha uygun bir seçim olabilir. Bebeğinizin emziğini, emziği her verişinizde kontrol etmelisiniz. Emziğin ucunda kopma, parçalanma gibi sorunlar olup olmadığını dikkatle gözlemlemek hayati önem taşır.

Yalancı Emzik Aksesuarları

Yalancı emzik aksesuarları, emzik zinciri, emzik askısı ve emzik kutusu gibi emziğin düşüp kirlenmesini engelleyen aksesuarlardır. Bebeğiniz için isimli emzik zinciri ve isimli emzik modellerini tercih edebilirsiniz. Taşlı ve ışıl ışıl emzik zinciri modelleri ve isimli emzik çeşitleri özellikle yeni bebek hediyesi olarak oldukça uygun bir seçimdir.

Taşlı modellerin yanı sıra boncuklu ve hayvan figürlü emzik zinciri modelleri de vardır. Yalnızca tek isim için değil çift isim için de emzik zincirleri bulunur. Emzik zincirleri, emzik kullanan bebeklerin emziklerinin düşüp kaybolmasını önler. Emzik zinciri çeşitleri bebeğin giysisine kolaylıkla tutturulabilir.

Emzik zinciri modelleri arasında sağlığa zararlı madde içermeyen doğal ahşap malzemeden üretilmiş emzik zinciri çeşitlerini bulabilirsiniz. Taşlı emzik zinciri modelleri arasında metal kısımları kararma yapmayan altın kaplama zincir modelleri vardır. Her yaştaki çocuk ve bebekler için birbirinden güzel emzik zinciri modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

En iyi emzik modellerini ve aksesuarlarını ÇiçekSepeti'nden sipariş verebilirsiniz!