Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Yapay Balık Yem Modelleri

Balıkların oltanın etrafına toplanmasını kolaylaştıran yapay balık yemleri etkili bir balıkçılık ürünüdür. Deniz canlılarının bir kopyası olarak üretilen bu ürünler suyun altındayken gerçekçi bir görünüm sunar. Balıkları cezbeden yapay balık yem çeşitleriyle onları kolayca avlayabilirsiniz. Amatör ve profesyonel balıkçılar tarafından sıklıkla kullanılan yapay balık yemi çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sahte Balık Yem Çeşitleri

Suni balık yemi çeşitleri arasında küçük balıklara ve deniz böceklerine benzeyen pek çok ürün vardır. Tutmak istediğiniz balığın seveceği deniz canlılarına benzeyen yemler tercih ederek kovalarınızı kısa sürede balıkla doldurabilirsiniz. Çoğunlukla silikondan üretilen yapay balık yemlerinin jig adı verilen metal çeşitleri de bulunur.

Yumuşak yapılı olan silikon balıkları çapariye doğrudan bağlayabilirsiniz. Büyük balıklar tutacaksanız daha dayanıklı silikonları veya jig yemleri kullanmanız tavsiye edilir. Bu ürünler delikli veya klipsli olarak sunulur. Klips ve delikleri sayesinde çapariye sabitleyerek suda kaybolup gitmesini engelleyebilirsiniz.

Yapay Yemlerle Hangi Balıklar Avlanır?

Sahte yemleri kullanmak için oltayı kıyıda kullanabileceğiniz gibi tekneyle açığa da çıkabilirsiniz. Kıyıda balık avlayabilmek için oltayı olabildiğince uzağa fırlaymanız gerekir. Bu durumda klipsli ya da delikli suni balık yemlerinden faydalanabilirsiniz. Oltanın uzağa kolayca gitmesi için metal yemler daha uygun bir seçim olabilir. Jig yeminiz yoksa oltanın ucuna bir ağırlık bağlayabilirsiniz.

Yapay balık yem çeşitlerini kullanarak farklı türlerde balıkları kolayca yakalayabilirsiniz. İstavritten levreğe kadar pek çok balığı suni yemlerle avlayabilirsiniz. Set halinde satılan suni yemlerden alarak farklı türlerdeki balıkları aynı anda da toplayabilirsiniz.

Kullanışlı Yapay Balık Yem Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde

Suni balık yem çeşitleri farklı boyutlarda üretilir. Avlamak istediğiniz balığın türüne uygun yemleri tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü bir ürüne sahip olmak isterseniz seçimi metal modellerden yana yapabilirsiniz. Set halindeki yemlerle de farklı zamanlarda farklı balık türlerini kolayca avlayabilirsiniz.

Suni balık yemi fiyatları boyutuna ve üretildiği malzemeye göre değişir. Silikon ürünlerle jig yemler arasında fiyat farklılıkları olduğunu görebilirsiniz. Kampanyalardan yararlanarak kaliteli suni balık yemi çeşitlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Birbirinden kullanışlı yapay balık yemlerini ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.