İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Yatak Örtüleri

Yatak örtüleri, yatağınızı güzelleştiren ve odanıza farklı bir hava katan, tamamlayıcı ürünlerden biridir. Renkli desenlerle ya da minimal dokunuşlarla hazırlanan yatak örtüleri sayesinde yatak odalarını çok daha estetik bir yer haline getirebilirsiniz. Kişisel tarzınıza, odanızın dekorasyonuna, sezonun trendlerine ve ihtiyaçlarınıza göre yatak örtüsü seçimi yapabilirsiniz. Hem yatağın, nevresim takımının ve yastıkların hızlı bir şekilde kirlenmesini önleyen hem de dekoratif olarak şıklık katan yatak örtülerini ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde kolayca inceleyip satın alabilirsiniz!

Yatak Örtüsü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak örtüleri pek çok şekilde birbirinden ayrılır. Kimisi daha kalın, kimisi daha büyük, kimi keten kumaştan, kimi pamuklu… Ama hepsi aynı işlevi görür. Evinizin her odasında şıklığı tamamlayacak, odalara eğlence katacak, ihtiyaçlarınızı karşılayacak yatak örtüleri sayesinde ürünlerinizi çevresel faktörlerden korurken aynı zamanda odalara modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özdilek, Karaca, Taç, Cotton Box, Clasy, Soley, Puma gibi alanında öncü markalar başta olmak üzere çok çeşitli yatak örtülerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Hem sevdikleriniz için hem de kendiniz için en güzel yatak örtüsü modellerini hemen keşfedin! Çarpıcı renkler, uyumu görünümler, göz alıcı desenler, film kahramanları, takımlar… Çok çeşitli yatak örtüleri arasından seçim yapmak her zaman çok kolay değildir. Yatak örtüsü yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Yatak örtüsü alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu yatak örtüsünün boyudur. Farklı boyutlardaki yataklar için çeşitli yatak örtülerini inceleyebilirsiniz. Yatak örtüsünün tek kişilik mi yoksa çift kişilik mi olacağını belirledikten sonra uygun boyutlarda modelleri inceleyebilirsiniz. Çünkü yatağınızın boyuna uygun olan bir yatak örtüsü seçmeniz gerekir. Yatağınızdan büyük olan bir yatak örtüsü yere sarkıp değebilir, kirlenebilir ve işlevini gerçekleştiremeyebilir. Tam tersi şekilde yatağınızdan küçük olan bir örtü de yatağınızı tam olarak kapatamadığı için koruyamaz. 
  • Yatağınızı korumak için yatak örtüleri haricinde yatak alezi de kullanabilirsiniz. Çarşafın altına, yatağın üstüne serilen alez; yatağınızı sıvı ve kir gibi dış etkenlere karşı korur. Böylece daha uzun ömürlü bir yatak sahibi olurken aynı zamanda konforlu bir uyku deneyimi de yaşarsınız.
  • Yatak örtüsünün ideal boyutu, etek kısımları yere değmeye yakın olacak şekildedir. Böylece yatağın daha estetik görünmesi sağlanır.
  • Yatak örtüsü seçiminde bir diğer önemli nokta odanızın dekorasyonudur. Dekorasyona ve tabii ki zevkinize uygun bir yatak örtüsü seçmeniz gerekir. Mobilyalarınızın rengine uyum sağlayacak bir örtü ile çok daha modern ve estetik bir görüntü oluşturabilirsiniz.
  • Yatak örtüsü seçerken ürünün kumaşı da son derece önemlidir. Öncelikle ne tür bir kumaş istediğinize karar vermeniz gerekir. Keten, pamuklu, saten gibi farklı dokularda kumaşlardan yapılan yatak örtüleri vardır. Sağlam bir kumaştan yapılmış yatak örtüsünü uzun yıllar kullanabileceğiniz için seçiminizi dikkatlice yapmanız gerekir. 
  • Yatak örtülerinin boyutu ve hacmi nevresim takımı gibi ürünlere göre daha farklı, büyüktür. Bu yüzden eğer çamaşır makinesinde yıkanacak bir yatak örtüsü arıyorsanız daha ince modelleri tercih etmeniz gerekir. Ayrıca leke tutmayan ya da silinebilir kumaşlı yatak örtüsü modelleri ile de kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.
  • Yatak örtüsü çeşitleri çeyizlik olarak da sıklıkla tercih edilir. Gelin çeyizi içinde yer alacak yatak örtüsünü de mobilyalara, kişinin zevkine ve trendlere göre seçebilirsiniz. 
  • Yatak örtüsünü hangi oda için alacağınızı belirlemek de pek çok konuda size yardımcı olacaktır. Yatak odaları için daha klasik, modern ve estetik görünümdeki modelleri tercih ederken çocuk odaları için daha renkli, çizgi film kahramanlarıyla süslü modelleri tercih edebilirsiniz. 

Siz de evinizin her odasının daha şık, modern ve ferah görünmesini istiyorsanız çok çeşitli yatak örtüleri arasından en uygun ürünü seçebilirsiniz. ÇiçekSepeti sayesinde oldukça farklı modelleri online olarak inceleyebilir, satın alabilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Yatak Örtüleri ile Şık Odalar

Yatak örtüsü modellerinin fiyatları ürünün boyutuna, yapımında kullanılan malzemeye, desenlerine göre değişiklik gösterebilir. ÇiçekSepeti’nin genişi ürün yelpazesinde yer alan kaliteli ve uygun fiyatlı yatak örtüsü modellerini online olarak kolayca inceleyip satın alabilirsiniz. Özdilek, Karaca, Taç, Cotton Box, Clasy, Soley gibi farklı tarzlara sahip markaların her zevke ve bütçeye uygun yatak örtüleri tek tık uzağınızda!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.