Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yaylı Çalgılar

Müzik enstrümanlarının içerisinde özel bir yeri olan yaylı çalgılar, yeni bir müzik aleti çalmak isteyenler için harika bir başlangıç seçeneğidir. En çok bilinen modeller keman ve gitar olsa da yaylı çalgılar içerisinde viyola, viyolonsel ve kontrbas gibi farklı müzik enstrümanları da yer alır. Müziğe ilginiz varsa kendiniz için veya sevdiklerinizden müziğe yatkın olduğunu düşündüğünüz kişiler varsa onlara hediye etmek için yaylı çalgılar arasından seçim yapabilirsiniz.

Farklı Yaylı Çalgı Seçeneklerini Keşfedin

Bir müzik aleti çalmak, sizi daha hissettirmenin yanı sıra zihinsel ve ruhsal olarak gelişmenize yardımcı olur. Sevdikleriniz, çocuklarınız veya kendiniz için bir müzik aleti sipariş ederek hemen öğrenmeye başlayabilir, eğlenceli bir hobi edinebilirsiniz.

  • Yaylı çalgılar, orkestradaki en büyük enstrüman ailesidir. Dört farklı çeşitte sunulan yaylı enstrümanlar, en küçük olandan en büyüğe doğru keman, viyola, viyolonsel ve kontrbas olarak sıralanır.
  • Daha küçük enstrümanlar sınıfında yer alan keman ve viyola, daha yüksek perdeli sesler çıkarır. Daha büyük enstrümanlardan çello ve kontrbas ise düşük sesler üretir.
  • Yaylı çalgıların boyutları ve sesleri farklı olsa da görünüş itibarıyla benzer olduklarını düşünebilirsiniz. Kıvrımlı ahşap gövdeli ve ahşap boyunlu olarak tasarlanan yaylı çalgıların kaliteleri oranında fiyatları da değişir.
  • Enstrüman sınıfına ismini de veren yaylar, boyun ve gövde boyunca uzanır. Bu enstrümanlar, küçük ayar mandallarıyla akort edilen küçük dekoratif başlıklardan oluşur.
  • Keman, yaylı çalgı ailesinin en küçük boyutlu ve en çok kullanılan enstrümanları arasındadır.

Müzikle ilgilenen sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz her bütçeye uygun keman seçenekleri enstrüman kategorisinde mevcut. Ayrıca keman için ihtiyacınız olan akort aleti, yastık, keman reçinesi, yay, kutu ve diğer aksesuarları da ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Farklı Özellikler Sunan Yaylı Çalgı Modelleri

Bir müzik aleti çalmak başlarda oldukça basit gibi görünse de aslında özel bir çalışma ve yetenek gerektirir. Bu nedenle gerçekten sevebileceğiniz veya hediye olarak birine alacaksanız ilgisinin olduğu bir müzik aleti tercih etmelisiniz.

  • Yeni başlayan veya uzun süredir müziğe olan ilgisini sürdüren sevdikleriniz için keman, viyola, çello veya diğer yaylı çalgı seçeneklerini satın alabilirsiniz.
  • Söz konusu enstrüman olunca doğru veya yanlış seçim yoktur. Seçimler, tamamen hediye edeceğiniz kişinin ilgi, alaka ve yetenekleri doğrultusunda değişir. Çocuğunuza harika bir doğum günü hediyesi olarak, uzun zamandır hayalini kurduğu yaylı çalgıyı satın alabilirsiniz.
  • Keman, genellikle yaylı çalgı sınıfının en çok tercih edilen enstrümanları arasındadır. Ancak, müziğe hevesli yakınlarınız için viyolanın derin sesi, viyolenselin asil vurgusu veya kontrbasın farklılığı ilgi çekici olabilir.
  • Hediyenizi güvenli alışveriş ve kampanya ayrıcalıklarıyla satın almadan önce, hediye etmeyi düşündüğünüz kişinin çalmaktan veya kullanmaktan keyif alabileceği enstrümanları seçmelisiniz.

Sevdikleriniz için parlak bir müzik geleceği oluşturmak veya hedeflerine ulaşması için motive edici bir hediye sunmak için bilinçli şekilde enstrümanları tanıyarak alışveriş yapabilirsiniz.

Sevdiklerinizi Yaylı Çalgı Modelleri İle Şımartın

İlgi alanına ve hobilere uygun olarak seçilen bir hediye, uzun yıllar değerini yitirmeyecek kadar özeldir. Hangi yaylı çalgı türünü seçerseniz seçin, sevdiklerinizin hafızalarında bir ömür hatırlanabilecek bir hediye olduğundan emin olabilirsiniz. Enstrüman kategorisinde yer alan tüm yaylı çalgılar, yüksek kalite standartlarına göre kapsamlı bir şekilde kontrol edilir. Yeni başlayanlar için harika bir fırsat sunan keman setlerinin içerisinde bir tam boy keman, yastık, akort aleti, reçine, keman yayı, tel seti ve kılıf bulunur. Akça ağaç gibi kaliteli malzemelerden üretilen setler, sevdiklerinizi hobilerine başlamak için teşvik etmenin en güzel yolları arasında yer alır.

İster sevdiklerinize ilk yaylı çalgısını hediye olarak alın ister kendi yaylı çalgınızı daha gelişmiş bir modele yükseltmek isteyin, bütçenize uygun ürünler ÇiçekSepeti’nde! Hemen şimdi en iyi yaylı çalgı seçeneklerini kampanya ve indirim fırsatlarıyla sepetinize ekleyebilirsiniz.