İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Yaz Parfümleri

Kokular, herkes için çok önemlidir. Anıları canlandırır, karşısındakini etkiler, unutulmaz olmanızı sağlar. Mevsim geçişlerinde dde parfümleri değiştirmek, mevsime uyum sağlamak açısından önemlidir. O yüzden yaz parfümleri ve kış parfümleri olarak parfümler ikiye ayrılır. Siz de ÇiçekSepeti’nin geniş ürün çeşitliliği arasında kendinize, teninize uygun bir yaz parfümü bulabilirsiniz. 

Yaz Parfümü Nasıl Seçilir?

Yaz parfümü ve kış parfümü birbirinden farklıdır. Mevsimler değişir, hava ile vücudun uyumu değişir. Kimi parfüm notaları yaz ve ilkbahar aylarından daha iyi bir koku yayarken kimi parfümler kışın daha iyi bir hal alır. Yaz ve kış parfümleri arasındaki farklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Yaz parfümlerinin notaları daha güçlüdür. Kış parfümlerine göre kokuları daha hafiftir. İlkbahar ve yaz aylarında güçlü kokular bunaltıcı olabileceği için daha uçucu, hafif notalı parfümler kullanmak gerekir. 

 • Sıcak yaz günlerinde sıklıkla çiçek, narenciye ve hafif baharat kokuları kullanılır. Kış parfümleri daha çok vanilya, gül, karamel gibi yoğun kokulardan oluşur. 

 • Ayrıca yaz aylarında daha meyvemsi kokulardan oluşan vücut spreyleri de sıklıkla kullanılan ürünlerdendir.

Doğru yaz parfümünü seçmek için; 

 • İlk olarak favori kokularınız varsa bunlar yaza uygunsa o kokulardaki parfümlere yönelebilirsiniz. 

 • Pek çok parfüm üç ana notadan oluşur. Bu notalar üst, orta ve temeldir. Üst nota, parfümün sıkıldığı anda oluşan ilk kokudur. Kokusu 15 dakika ile 2 saat arasında kalabilir. Genellikle çiçek, narenciye, meyvemsi kokular üst notalardır.

 • İkinci sırada orta nota vardır. Orta nota, kokunun ana unsurunu oluşturur. Kalıcılığı 3-5 saat arasındadır. Genellikle yasemin gibi daha ağır kokulardan oluşur.

 • Temel nota ise genellikle ciltte 5-10 saat arasında kalır. Vanilya, tütün, misk gibi kokular temel kokulardır. 

 • Yeni bir parfüm alırken parfümü cildinizde denemek en iyi sonucu verir. Parfümün cildinizde bıraktığı hisler, kokular cildinizle parfümün uyumunu ifade eder.

Parfümleri kendiniz için alabileceğiniz gibi sevdikleriniz için hediye olarak da tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz, hayatınızdaki önemli birine parfüm hediye etmek oldukça düşünceli ve özel bir hediyedir. Aynı zamanda onu tanıdığınızı, onun zevklerini bildiğinizi gösterebilirsiniz. Sevdikleriniz için parfüm seçimi yaparken:

 • Öncelikle kendi beğendiğiniz değil, onun beğendiği kokulara yönelmeniz gerekir. Sevdiğini bildiğiniz kokular varsa doğrudan bu kokulara yönelebilirsiniz. Böylece onun sevdiği kokuları tercih etmiş olursunuz.

 • Karşınızdakinin karakter özelliklerine göre parfüm seçimi yapabilirsiniz. Çekingen mi, ön planda olmayı sever mi? Buna göre daha baskın ya da uçucu kokular seçebilirsiniz. 

 • Parfümü seçerken hızlı karar vermeyin. Unutmayın; üst, orta ve alt notalar farklıdır. Bu yüzden parfümü denediyseniz biraz bekleyip parfümün kokusunu iyice anlamaya çalışın.

Tarzınıza Göre Uygun Fiyatlı Parfümler ile Yaza Damganızı Vurun!

Kokular ve parfümler çok önemlidir. Parfümler özgüvenli olmanızı sağlar. Siz de kendiniz için en güzel parfümü seçerken yaşamınızdan yola çıkabilirsiniz. Eğer günlük hayatınızda şık, iddialı ve göz alıcı bir tarzınız varsa vanilya, amber, misk gibi daha baskın kokuları tercih edebilirsiniz. Daha sade bir hayatınız varsa ve bir parfümden beklentiniz ferahlık, temizlik hissi ise daha çok ahududu, bambu, kivi gibi keskin kokulara yönelebilirsiniz.

Yaz parfümleri fiyatları ürünün markasına, boyutuna ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde Alain Deloin, Burberry, Bvlgari, Cecile, Dior, Ekol, Forever, Moschino gibi farklı markaların önde gelen kokularını bulabilirsiniz. Ayrıca deodorant, vücut spreyi, roll-on gibi ek ürünleri de keşfedebilirsiniz. Online olarak ÇiçekSepeti’nden alışveriş yapmanın avantajları ile mis gibi yaz parfümlerinin tadını çıkarın!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.