Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yazı Tahtaları

Yazı tahtası; eğitim kurumlarında, evlerde, ofislerde, toplantı ve seminer salonlarında yerini alan önemli kırtasiye malzemelerindendir. Özel yüzeyleri defalarca üzerine yazı yazıp silmeye elverişli olduğundan oldukça kullanışlıdır. Ayaklı, mobil standlı, duvara monte edilen çeşitleri sayesinde her mekan ve alana uyum sağlayabilirler. Yazı tahtalarında kullanılan kalemler ise diğer kalemlerden biraz farklıdır. Bu tahta kalemleri siyah, mavi, yeşil, kırmızı gibi farklı renklerde olabilir. Kalemler dışında tebeşir ile yazılan yazı tahtalarını da yazı tahtası sayfasında bulabilirsiniz.

Ev ve ofis kırtasiye listelerinin baş sıralarındaki yerini her zaman koruyan yazı tahtalarının en küçüğünden en büyüğüne kadar birçok boyutu bulunur. İhtiyacınıza ve kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre en uygun yazı tahtasını seçmek için ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz.

Dersleriniz Yazı Tahtalarıyla Daha Verimli

Okul, kurs merkezi, etüt, dershane gibi eğitim kurumlarının her sınıfında mutlaka bir yazı tahtası bulunur. Geniş bir sınıfa ve onlarca öğrenciye eğitim veren öğretmenler için duvardaki yazı tahtalarını kullanmak oldukça klasikleşmiş bir rutin haline gelir.

  • Genelde beyaz renkli olan bu yazı tahtalarındaki notları en arka sıradaki öğrenciler bile rahatlıkla görebilir.
  • Yazı tahtaları için özel olan tahta kalemleri ve silgileri, kullandıktan sonra tahta yüzeyini temizlemek adına kullanabilirsiniz.
  • Duvara monte olduktan sonra yerinden hiçbir şekilde oynamayan ve hareket etmeyen yazı tahtaları duvara mükemmel bir şekilde sabitlenir. Uzun yıllar süren bir kullanım deneyimi sunan duvara monte yazı tahtası ile dersin her dakikası verimli geçer.
  • Yazı tahtalarının kenar kısımlarının metal olması sayesinde kenarlardan aşınma, kırılma gibi riskler söz konusu olmaz. Az sayıda öğrencinin yer aldığı özel etütler ve özel ders alanlarında ayaklı yazı tahtaları sınıfın baş köşesindeki yerini alır.

Toplantıların ve Sunumların Olmazsa Olmazı: Yazı Tahtası

Yazı tahtaları, toplantılara ve sunumlara eşlik eden fonksiyonel yapılarıyla iş hayatında da oldukça popülerdir.

  • Ofiste çalışırken tüm ekibi ilgilendiren notları alabileceğiniz teleskopik ayaklı bir yazı tahtası ile iş süreçlerini daha anlamlı ve anlaşılır kılabilirsiniz.
  • Önemli rakamları, günlük ve haftalık iş planı ile diğer kısa bilgileri not edebileceğiniz yazı tahtası, ofisteki günlük rutinin vazgeçilmezi bir parçası olur.
  • Teleskopik ayaklı yazı tahtaları herhangi bir montaj işlemi gerektirmez. Yüksekliğini ayarlayabileceğiniz bu tahtalar yere sağlam bir şekilde tutunur ve kayma yapmaz. Sıkıştırıp gevşetme aparatı ile kendi boyunuza göre ayarlayabileceğiniz bu ürün size üst düzeyde fayda sağlar.
  • Laminesinin kalınlığı ideal düzeyde olan ve metal çerçevesi ile estetik bir görünüme sahip bu tahtalar, iş yaşamının en kritik süreçlerinden olan sunumlar için kritik önem taşır.
  • Sunum yapan kişi ve sunumu dinleyen kitle için ayrı ayrı düşündüğünüzde, hedeflediğiniz noktaya ulaşma yolunda yazı tahtası önem bir görev görür. Detayların yazı formunda somut bir hale gelmesi, her iki taraf için de son derece faydalıdır.

Çocuklar İçin Faydalı Bir Aktivite Aracı

Ebeveynler, çocuklara yönelik yazı tahtalarını tercih ederek onlar için kusursuz bir aktivite alanı yaratabilir. Çocuğunuza doğum gününde hediye edeceğiniz bir yazı tahtası, onun tüm çocukluğu boyunca faydalanacağı işlevsel bir gereç olarak kalır. Bazı yazı tahtalarının arka bölümünde tahta yüzeyi ile aynı boyutta abaküs paneli bulunur. Bu panel çocukların sayıları öğrenme süreçlerini hızlandırır.

Çift tarafına yazı yazmaya elverişli olan tahtalar, yazı alanını genişletir ve farklı bir tasarıma sahiptir. Evin mutfak, banyo gibi alanlarına asabileceğiniz dekoratif yazı tahtaları ile evinize farklı dokunuşlar yapabilir, bazı çeşitlerine ise tebeşir ile istediğiniz yazıyı ve notu yazabilirsiniz. Haftalık plan, menü, alışveriş listesi gibi gün içinde hatırlamak istediğiniz ufak notlar için ideal olan bu tahtalar, son derece kullanışlıdır.

Ucuz yazı tahtalarına göz atmak ve kullanışlı ürünleri sipariş edip satın almak için ÇiçekSepeti bir tık uzağınızda.