Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yazıcı Parçaları ve Printer Tarayıcı Aksesuar

Yazıcılar dijital formattaki grafik, yazı veya fotoğrafların çeşitli baskı teknikleri ile materyaller üzerine aktarılmasını sağlar. Evlerde ve iş yerlerinde yoğun olarak kullanılan yazıcıların yanı sıra çeşitli eşyaların ya da tekstil malzemelerin üzerine baskı yapan cihazlar da üretiliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte çok fonksiyonlu yazıcı modellerini ve bu cihazlara özel birçok aksesuar çeşidini bulmanız mümkün.

Lazer Yazıcı Modelleri ve Tonerler

Lazer yazıcılar, toner adı verilen toz halindeki mürekkeplerin lazer ışınları yardımıyla kâğıda aktarılmasıyla çalışıyor. Renkli ya da siyah beyaz olarak yüksek kalitede baskı yapan lazer yazıcıların fotokopi, faks ve tarayıcı fonksiyonlarına sahip modelleri de var. Daha yüksek yazdırma hızı, baskı kapasitesi ve çıktı kalitesi gibi özellikler ise lazer yazıcıların mürekkep püskürtmeli yazıcılara kıyasla sahip oldukları önemli avantajlar arasında.

A3 veya A4 gibi farklı boyutlardaki kâğıtlara baskı yapabilen lazer yazıcılardan ihtiyaçlarınıza en uygun olanları sipariş edebilirsiniz. Lazer yazıcı tonerleri kartuş içinde ya da toz halinde satılıyor ve kartuşla satılan tonerlerin fiyatı biraz daha yüksek olabiliyor. Toz halinde satılan tonerlerin orijinal ya da muadil olması ise ürünlerin fiyatını etkileyen başlıca faktörlerden biri. Satın aldığınız toz ya da kartuş tonerlerin kullandığınız yazıcıyla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. ÇiçekSepeti'nde birçok lazer yazıcı için orijinal ya da muadil toner çeşitlerini bulabilirsiniz.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar, Kartuşlar ve Dolum Setleri

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar kartuşlarındaki mürekkebin ısı, elektrik akımı ve mekanik düzenek yardımı sayesinde kâğıda püskürtülmesiyle çalışıyor. Farklı boyutlardaki kâğıtlara renkli ya da siyah beyaz baskı yapabilen cihazların faks, fotokopi ve tarayıcı fonksiyonu olan modellerini de bulmanız mümkün. Inkjet olarak da bilinen ve ekonomik fiyatlarıyla ön plana çıkan mürekkep püskürtmeli yazıcılardan kullanım durumunuza en uygun olanları satın alabilirsiniz.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda renkli ve siyah beyaz olmak üzere iki adet kartuş yer alıyor. Belirli baskı kapasitesindeki kartuşları kullanan yazıcıların yanı sıra dolum yapılabilir özellikte bitmeyen kartuşları kullanan yazıcıları da satın alabilirsiniz. Belirli bir baskı kapasitesine sahip kartuşları orijinalleri ya da muadilleri ile değiştirebilirsiniz. Bitmeyen kartuşlarda ise azalan ya da biten renklere ait mürekkeplere ekleme yapmanız yeterli.

Bitmiş durumdaki mürekkep püskürtmeli yazıcı kartuşlarını ekonomik olarak doldurmak için kartuş dolum setleri satın alabilirsiniz. Lazer yazıcılara özel olarak üretilen ekonomik toner dolum setleri de bulunuyor. Kartuş ya da toner dolum setlerinde mutlaka kullandığınız yazıcının marka ve modeline uyumlu olan ürünleri satın almalısınız. ÇiçekSepeti'nde farklı kartuş ve toner dolum setleri arasından inceleme yapabilir ve bütçenize en uygun olanları sipariş edebilirsiniz.

Süblimasyon ve UV Baskı Makineleri

Tam ve yarı otomatik çeşitleri olan süblimasyon baskı makineleri ile özel mürekkepler ısı ve basınç yardımıyla malzemeler üzerine mükemmel şekilde aktarılıyor. 3D ve çoklu baskı yapabilen modelleri de olan süblimasyon baskı makineleri ile tabak, fayans, metal, kupa, magnet, şapka ve tişört gibi birçok eşya üzerine baskı yapabilmeniz mümkün.

UV (ultraviyole) baskı makineleri ise materyallerin üzerine aktarılan mürekkebin ultraviyole ışık yardımıyla hızlı bir şekilde kurutulması prensibine göre çalışıyor. ÇiçekSepeti'nde tekstil baskıları için geliştirilen UV baskı makinelerinin yanı sıra ahşap, cam, silikon ve plastik üzerine baskı yapabilen UV baskı cihazlarını da bulabilirsiniz.

Fotoğraf Yazıcısı ve Nokta Vuruşlu Yazıcı Şeritleri

Gelişen teknolojinin en dikkat çeken ürünlerinden biri de USB, Bluetooth veya Wi-Fi ile mobil cihazlara bağlanarak kullanılan ve yüksek çözünürlüklü baskıya izin veren fotoğraf yazıcıları. Uygun boyutlarda üretilen fotoğraf yazıcılarını istediğiniz her yere götürebilir ve dijital fotoğraflarınızı kolayca fotoğraf kağıdına basabilirsiniz. Nokta vuruşlu yazıcı şerit mürekkeplerin ise pek çok yazıcı modeline uyumlu orijinal ya da muadil çeşitleri bulunuyor. Farklı kullanım ihtiyaçları için geliştirilen yazıcı, baskı makinesi ve aksesuar çeşitlerine ÇiçekSepeti avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.