İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Yelken Malzeme Çeşitleri

Yelkencilik uzun yıllardır devam eden su sporlarından birisi olarak bilinir. Rüzgarın esme kuvvetinden faydalanılan bu sporda rekabet ve dayanışma bir arada var olur. İsteyenler yelkenciliği tek başına isteyenler ise takım halinde arkadaşları ile yapabilir. Türkiye’de yelken sporu ile ilgilenen çok fazla sayıda insan bulunur. Bu sporun meraklıları ülkemizde Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen etkinliklere ve yarışlara katılır. Yelken kullanan kişilerin her zaman için hazırlıklı ve tedbirli olmaları gerekir. Bu nedenle usta denizciler yelken malzemelerine özen gösterir. Yanında temel yelken malzemeleri bulunmayan bir kişinin denize açılması tehlikeli durumlara neden olabilir. Laser, optimist, arma direk donanımı, kilit, vinç kolları, halat ve kıstırmaç gibi malzemeler yelken sahibi kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu eşyalar arasında yer alır. Siz de yelken sporu malzemeleri satın almak için ÇiçekSepeti’ne bakabilirsiniz.

Yelken Malzemeleri Ne İşe Yarar?

Yelkenli tekne sporunu öğrenmek isteyen kişiler çeşitli eğitim programlarına katılır. Bu programlar sayesinde ilgili kişiler yelkenciliğe dair teknik ve teorik bilgiler öğrenir. Yelkenlinin parçaları ve motoru hakkında bilgi edinir. Yelken yapı malzemeleri ile tanışır. Bu malzemelerin önemini ve kullanım amaçlarını idrak eder. Denizci ipinden, hasıt halattan, su altı motor pervanesinden, boru kelepçesinden, profesyonel pusuladan ve daha başka malzemelerden nasıl yararlanabileceğini öğrenmiş olur. Denize açılmak isteyen bir yelkencinin kıyafet seçimlerine de dikkat etmesi gerekir. Yelek, tişört ve pantolon gibi yelken giyim malzemeleri su geçirmez kumaş özelliği taşır. Ayrıca bu giysiler vücutta oluşan teri dışarı atarak, cildin nefes almasını sağlar. Aradığınız yelken yapı ve giyim malzemelerini ÇiçekSepeti üzerinden bulabilirsiniz.

Yelken Kullanımı İçin Gereken Malzemeler ÇiçekSepeti’nde!

Yelken hakimiyetini ve denize açılmayı öğrenmeden önce belirli hazırlık aşamalarından geçmek gerekir. Bu aşamaların başında ise yelkenliği denize hazırlamak gelir. Bunun için önce yelkenlinin bakımına ve tamirine dair tüm ekipmanları sırası ile tanırsınız. Yelken okul öncesi malzemeleri olarak da tabir edilen bu ekipmanları Çiçeksepeti alışverişlerinde uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Tapa ve burçlar, alüminyum raylar, yönlendirme mekanizmaları, makaralar, vinç kolları ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Yelken anaokulu malzemeleri için gerekli tüm alışverişlerinizi ÇiçekSepeti üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.