Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yem İğnesi Çeşitleri

Balık avında olta kamışı, olta makinesi, misina gibi ekipmanların yanında balığı yakalayabilmek için çeşitli yem iğneleri de kullanılır. Tekli, ikili ve üçlü seçenekleri bulunan yem iğneleri J şeklinde tasarlanır. Doğru yem iğnesi seçimiyle verimli bir av süreci geçirebilirsiniz. Yem iğnesi seçerken yakalamak istediğiniz balığın türü ve büyüklüğünü dikkate alabilirsiniz. Yem iğnesi çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

En Kaliteli Yem İğnesi Modelleri

Yem iğneleri dört grupta toplanır. Palalı, delikli, kertikli ve benekli olarak sınıflandırılan yem iğneleri arasında en çok kullanılanı palalı iğnelerdir. Sivri uçlu, dayanıklı ve paslanmaz maddelerden yapılan yem iğneleri av performansını yükseltir. Yem iğneleri numaralandırma sistemine sahiptir. Yakalayacağınız balığın büyüklüğüne uygun numaralı iğneleri misinaya kolayca takabilirsiniz.

Canlı yem iğnesi karides, solucan gibi canlılarla balık tutmanızı sağlar. Canlı yem iğneleriyle küçük ve büyük her türlü balığı yakalayabilirsiniz. Aynı anda birden çok balık tutmak isterseniz üçlü ve dörtlü canlı yem iğnelerini tercih edebilirsiniz.

Yem İğnesi Nasıl Kullanılır?

Canlı yemler için kullanabileceğiniz modellerin yanında silikon yem iğnesi modellerini de bulabilirsiniz. Yapay yemleri bu iğnelere geçirerek balık avlamaya başlayabilirsiniz. Yem iğneleri uzun ve kısa saplı olabilir. Bazı balıklar yemi kopararak, bazıları da emerek yemeye çalışır. Kısa ve uzun sap tercihini balığın beslenme şekline göre yapabilirsiniz.

Çapraz yem iğneleri balığın ağzına daha kolay tutunur. Amacınız çok balık tutmaksa düz iğneler yerine çapraz olanları kullanabilirsiniz. Yem iğnesi seçerken balığın özellikleri kadar avlanacağınız alana ve suyun hareketlilik durumuna dikkat edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Yem İğneler ÇiçekSepeti’nde

Yem iğnesini amacına uygun kullanabilmek için ara ara ucunu kontrol etmeniz gerekir. Eğer ucu kütleşmişse balık yakalamakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda ucunu bileyebilir ya da yenisini alabilirsiniz. Üçgen olarak bilenen yem iğneleriyle dilediğiniz balığı kısa sürede yakalayabilirsiniz.

Yem iğnesi fiyatları ürünün numarasına ve özelliklerine göre belirlenir. Her bütçeye uygun aralıklarda yer alan yem iğneleri hassas bir yapıya sahiptir. Zedelenen ve formunu kaybeden iğneleri vakit kaybetmeden yenisiyle değiştirmek gerekir. Kaliteli ve kullanışlı yem takma iğnesi çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.