İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Yemek Odası Mobilyası

Şık bir ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri yemek odası mobilyalarıdır. Sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz yemek saatlerine keyif katar, zamanınızı daha verimli bir hale getirir. Siz de sevgiyle ve özenle hazırladığınız yemekleri en güzel, şık ve etkileyici tasarımlarla sunabilirsiniz. Hem misafirlerinizi ağırlamak için hem de şık bir ortamda yemek yemek için siz de yemek odası mobilyalarınızı ÇiçekSepeti’nde inceleyip satın alabilirsiniz.

Yemek Odası Mobilya Modelleri

Farklı markaların önde gelen yemek odası mobilyaları birbirinden farklıdır. Ahşap konseptli, duvara monteli, sandalye ile takım modellerin yanı sıra farklı boyut ve şekillerde de yemek odası mobilyaları vardır. İhtiyacınıza uygun olarak dilediğiniz yemek odası mobilya modellerini ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir, siparişinizi hızlıca oluşturabilirsiniz. Yemek odası mobilya çeşitleri oldukça farklıdır. Çocuklar için tasarlanan modeller haricinde yemek odalarında kullanılabilecek, yemek masaları haricinde de pek çok mobilya vardır. Modern takımlar, vitrin modelleri, sandalyeler, konsol ve aynalar, yemek odaları, yemek odası takımı bulunur.

 • Modern yemek odası takımları genellikle daha modern ev dekorasyonu tercih edenler tarafından seçilir. 
 • Eski görünümlü, vintage ürünleri sevenler için vintage yemek odası mobilyaları en doğru tercihlerden biri olacaktır. 
 • Ağaç konseptli ürünler evde huzurlu, mistik ve şık bir görüntü oluşturur. 
 • Açılıp kapanabilen yemek masası modelleri yer sıkıntısı çekenler tarafından tercih edilebilir.
 • Ekstra bir bölme sayesinde büyüyüp küçülebilen yemek masası modelleri ile dilediğiniz gibi kalabalık misafirler ağırlayabilirsiniz. 
 • İhtiyacınıza uygun olarak büyük, küçük, uygun fiyatlı yemek odası mobilyaları ile dilediğiniz gibi bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Seçtiğiniz mobilyanın yapımında kullanılan malzeme aynı zamanda temizliği de etkiler. Ahşap ve ağaçtan üretilen mobilyalar nemli bir bez ile, kimyasal kullanılmadan temizlenmelidir. Sandalyelerde kullanılan kumaşların silinebilir olması da temizlik açısından önemlidir. Eğer sandalye direkt olarak ahşaptan veya ağaçtan oluşuyorsa da ekstra bir sandalye minderi kullanmak gerekebilir. Böylece asıl ürün kirlenmez, kirlenen minder de kolayca yıkanabilir. Her zevke ve bütçeye uygun yemek odası mobilyalarını online olarak ÇiçekSepeti’nde kolayca inceleyebilirsiniz!

Yemek Odası Mobilya Seçimi Püf Noktaları

Evdeki ortak yemek alanı olarak tanımlanabilecek yemek odaları, evin en lezzetti alanlarını oluşturur. Bu alanlarda keyifle yemek yiyebilmek için de en güzel yemek odası mobilyalarını seçmek gerekir. Yemek masası, yemek sandalyesi, vitrin, ayna, gümüşlük, konsol gibi mobilyalar ile yemek odası dekorasyonu tamamlanabilir. Hayalinizdeki tasarımı oluşturmak, yemek odasını istediğiniz gibi dekore etmek için birtakım konulara dikkat edebilirsiniz:

 • Yemek odası mobilyaları seçilirken odanın büyüklüğü ve seçeceğiniz ürünlerin büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Çok büyük bir odaya yerleştireceğiniz küçük ürünler ya da çok küçük bir odada büyük, sıkışıklık yaratacak ürünler tercih etmemeniz gerekir. 
 • Yemek odası mobilyaları arasında yer alan sandalyeler oldukça önemlidir. Keyifli ve konforlu bir yemek için oturduğunuz sandalyenin rahat olması gerekir. Bu yüzden hem zevkinizi yansıtan hem de konforlu olan bir sandalye seçmelisiniz. 
 • Yemek masasının ayaklarının çok karışık olmaması gerekir. Yani yemek esnasında sürekli bacaklarınızı yemek masasının bacaklarına çarpmamanız, onun sizi rahatsız etmemesi gerekir. Yemek esnasında ayaklarınızın rahat olması da önemlidir.
 • Uzun yıllar sıkılmayacağınız ürünleri tercih ederek hem ekonomik bir alışveriş yapmış hem de yıllar boyunca zevkle yemek yemiş olursunuz. Kendi zevkinize uygun, modern ve şık mobilyaların zamanı asla geçmez.
 • Yemek odası mobilyalarınızın diğer odalardaki dekorasyonunuzla, eşyalarınızla da uyum sağlamasına özen göstermelisiniz. Bir odada çok modern bir tasarım varken bir odada daha bohem bir tarz karışıklık yaratabilir. 
 • Zaman zaman kalabalık misafirleriniz oluyorsa açılıp kapanabilen, 6 kişilikten 8 kişiliğe ulaşabilen masaları tercih edebilirsiniz.
 • Ahşap, ağaç, mermer ve mdf gibi malzemelerden üretilen mobilyalar daha uzun süre kullanılabilir. Eğer zevkleriniz ile uyuşuyorsa bu materyallere yönelebilirsiniz.
 • Konsol, vitrin, dresuar ve büfe gibi yemek odası mobilyalarını da görüntülerinin yanı sıra işlevlerine göre seçebilirsiniz. Böylece hem ihtiyaçlarınızı karşılar hem de uzun süreli bir kullanıma sahip olabilirsiniz.

Seçeceğiniz yemek odası mobilyalarının fiyatları değişkenlik gösterebilir. Burada yemek odası mobilyalarının kaç kişilik olduğu, ürünün hangi malzemeden üretildiği, içeriğindeki parça sayısı gibi unsurlar oldukça önemlidir. Yenilikçi, modern ve geleneksel tarzdaki çok çeşitli yemek odası mobilyalarını ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlı ürünleri kolayca satın alabilirsiniz!

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.