Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yemlik

Evcil hayvan beslemek için bazı temel ekipmanlara ihtiyacınız olur. Bu ekipmanlar hayvanların beslenmesi, barınması ve sağlıklarını koruması için elzemdir. Hayvanların beslenmesi sırasında kullanılan yemlik modelleri, hayvan türüne göre özellikleri bulunan ekipmanlardır. Kuşlar için farklı, balıklar için farklı, kedi veya köpek için farklı, büyükbaş hayvanlar için farklı yemlik modellerine ihtiyacınız olur. Bunun dışında avcılık ve balıkçılık ile uğraşanların da yemlik modellerine ihtiyacı vardır. Avlanan hayvan veya balığın yakalanması için kullanılan yemler, özel olarak hazırlanır. Yemlerin yapay ve gerçek olanları mevcuttur. Tüm evcil hayvanlar ve avcılık türleri için ihtiyacınız olan yemlik modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Yemlik Çeşitleri

Hayvanların ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan yemlik modelleri, günümüzde gelişen teknoloji sayesinde farklı özellikler sunmaktadır. Akıllı yemlik olarak bilinen ve yem vermeyi unutmanızın önüne geçen modeller, haznesine koyduğunuz yemi ayarlanan sürelerde yemlik kısmına bırakır. Yemlik fiyatları; yemliğin türü, özellikleri, kullanılan malzeme kalitesi gibi etkenlere göre değişkenlik göstermektedir.

  • Evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen tür olan kuşlar, yem konusunda düzene ihtiyaç duyar. Bu nedenle yemliğin kapasitesi ve kafes içerisinde sunduğu hijyen oldukça önemlidir. Kullanılan malzemenin A kalitede olması, yem kabuklarını kendi haznesinde toplaması ve suluk kısmının kumluk veya ilaçlık olarak kullanılabilmesi size avantaj sağlar. Kuş yemlikleri genelde plastik malzemeden üretilmektedir. Fakat akrilik malzemeden üretilmiş modeller, hijyen ve kullanım açısından daha rahattır.
  • Kuş yemlikleri arasında yer alan akıllı yemlik modelleri, yem israfını önlediği gibi yem vermeyi unutmanın da önüne geçer. Ayrıca seyahatleriniz sırasında birkaç gün boyunca düzenli olarak yem vermek işlemine devam ettiği için kuşlarınızı güvenle geride bırakabilirsiniz.
  • Balıkçılık ve ağ balıkçılığında kullanılan yemlik çeşitleri; açık deniz balıkçılığı, kara balıkçılığı, LRF balıkçılığı ve surf atışı gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tutulmak istenen balık türüne göre değişkenlik gösteren balık yemleri için özel olarak hazırlanan yemlikler, gerçek yemlerin taze kalmasını ve bozulmamasını sağlar.
  • Kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar için üretilen yemlik modelleri, sundukları özelliklerle hayvanlarınızın sağlığını da korur. Özel olarak tasarlanan modeller sayesinde günlük olarak evcil dostunuzun ne kadarlık yeme ihtiyacı olduğunu ayarlayabilirsiniz. Akıllı yemlik modelleri sayesinde evde olmasanız bile yem saatlerini geçirmeden tam zamanında karınlarının doymasını sağlayabilirsiniz.
  • Büyükbaş hayvancılık için kullanılan yemlikler, özellikle kış aylarında besi hayvancılığı yapanlar için oldukça önemlidir. Doğru oranda yemin hayvan tarafından yenmesini sağlayan yemlikler, yemlik otu gibi karışımların tam olarak kullanılabilmesini de sağlar. Ayrıca değişen yemlik arpa fiyatları nedeniyle stok yapanlar için özel olarak depolanan yemler, yemliklerde karıştırılarak hayvanlara verilir.

Yemlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı markalarca üretilen yemlik modelleri arasından seçim yaparken evcil dostlarınızın gereksinimlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Sağlıklarını koruyan, pratik ve kaliteli malzemeden üretilmiş modeller, ileride sorun yaşamanızın önüne geçecektir.

  • Kuşlar için üretilen yemlik modellerinin yem kabuklarını ayrı bir hazneye almasına dikkat etmeniz sağlıksız koşullar oluşmasının önüne geçer. Akıllı yemlik modelleri, bu işlemi otomatik olarak yaptığından aynı zamanda kafes hijyenini de korumuş olur.
  • Yemliklerin sunduğu hacim ne kadar geniş olursa o kadar iyidir. Bu sayede yemleri sürekli tazelemek zorunda kalmazsınız.
  • Balık yemleri için üretilen yemlik modelleri, taze yemleri uzun süre boyunca taze olarak tutar. Fakat yem seçerken tutacağınız balık türünü doğru şekilde belirlemeniz gerekir. Yanlış türlerde yemlerle balık avına çıkmanız, eliniz boş dönmenize neden olabilir.
  • Akvaryum balıkları için sunulan yemlikler, otomatik yemlik ve manuel yemlik olarak ikiye ayrılır. Otomatik yemlik modellerinde gün içerisinde kaç kez yem vereceğinizi ayarlayarak makinenin düzenli olarak yem vermesini sağlayabilirsiniz. Manuel modellerde ise elinizle sistemi çalıştırmanız gerekmektedir.
  • Büyükbaş hayvanlar için sunulan yemleri hazırlamak ve sunmak için yemlikler farklı özellikler sunar. Kırma, karıştırma gibi özellikleri bulunan yem makinelerinde hazırlanan yemleri, hayvanların yemesi için yemlik alanının geniş olmasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca bu alanın kolay temizlenir olması önemlidir. Bu sayede yemlik alanına herhangi bir yabancı madde girmeden düzenli olarak temizliğini kolayca yapabilirsiniz.

En iyi markaların yemlik modelleri Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor. Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatlardan yararlanarak siparişinizi oluşturun.