Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Yenidoğan Bebek Takı Çeşitleri

Dünyaya yeni gelmiş bir bebek herkesi heyecanlandırır. Siz de yakın zamanda bu mutlu haberi aldıysanız, böyle bir mucizeye tanıklık ettiğiniz için oldukça şanslısınız. Aileye yeni katılan bu minik üyenin gelişini kutlamak, sevdiklerinizin mutluluğunu paylaşmak ve onlara destek olmak için hediye arayışına girdiyseniz doğru yerdesiniz.

Kültürümüzde, yenidoğan hediyesi almak oldukça zarif geleneklerden birisi. Hediye konusunda birçok alternatif olsa da yenidoğan takıları hem klasik hem de bol seçeneğe sahip oluşu nedeniyle oldukça sık tercih edilir. Siz de aldığınız yenidoğan takısı ile hem sevdiklerinize hoş bir jest yapabilir hem de her zaman hatırlanacak tatlı bir anı bırakabilirsiniz.

Yenidoğan Bebeğe İster Künye İster Yaka İğnesi

Yenidoğan takıları arasında en çok tercih edilen ürünler şüphesiz ki “maşallah” yazılı künye ve yaka iğneleridir. Yeni doğan bebeklerin kötü gözden ve nazardan çok çabuk etkilendiği oldukça sık görülen bir inanç. Maşallah yazılı aksesuarlar, bebekleri bu kötü gözlerden ve nazardan koruması amacıyla takılır.

Yeni doğmuş bebekler için özel olarak üretilen yaka iğneleri, çengelli iğne üzerinde Maşallah yazılı bir plakanın yer almasıyla oluşur. Halk arasında kısaca “Maşallah” olarak da bilinir. Maşallahlar, bir bebeğe verilebilecek en değerli hediyelerin başında yer alır. Maddi değerinin yanı sıra yeni doğan bebeğin hayatı boyunca kötülüklerden korunması, sağlıkla ve bollukla büyümesi dileklerinin somut bir ifadesidir.

Maşallah yazılı künye ve iğneler, yenidoğan takısı konusunda kafanız karışıksa alabileceğiniz en doğru hediyelerden biri. Birçok farklı modele sahip olan bu takılar, oldukça kullanışlı olmaları nedeniyle de sıklıkla tercih edilir. Gümüş ya da altın kaplamalı olarak üretilir, değerli taşlarla süslenerek şık birer aksesuar haline gelir. “Maşallah” yazısına ek olarak nazar boncuğu, Ayetel Kürsi, Nazar Duası, Allah’ın isimleri, tuğra gibi figür ve yazıların da yer aldığı modeller mevcuttur. Dilerseniz yeni doğan bebeğin ismini yazdırdığınız iğne ve künyeler ile hediyenizi daha da özelleştirebilirsiniz.

Bebekler için Doğal Ağrı Kesici Olan Kehribar Taşlı Ürünler

Özellikle Uzak Doğu kültüründe sıkça kullanılan kehribar taşı, son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler. Tedavi edici özelliği ile alternatif tıpta özel bir yeri olan kehribar taşını aksesuar olarak da görmek mümkün. Kehribar taşı ve bu taşı taşıyan aksesuarlar ortamdaki kötü havayı dağıtır ve pozitif bir enerji verir. Bu nedenle kehribar taşlı takılar, zarif tasarımları ve pozitif etkileri sayesinde birçok kişinin en yeni gözdesi.

Şifa dağıtan, hatta doğal ağrı kesici olarak da anılan kehribar taşlı ürünler hem anne hem de bebekler için mükemmel bir hediye alternatifi. Kolye, bileklik ve halhal olarak kullanılan kehribar taşı, beden sağlığına iyi geldiği kadar ruh sağlığı üzerinde de etkili. Kehribar taşı, özellikle diş çıkarma döneminde bebeklerde oluşan ağrıyı dindirir. Bu ağrıya bağlı olan huzursuzluğu azaltarak bebeği sakinleştirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyon riskini azaltır. Ayrıca bebeklerin gaz sorununa da iyi gelir. Bir anne ve babanın da huzurlu ve sağlıklı bir bebekten başka ne gibi bir isteği olabilir ki?

Bebek Emziklerinin En Şık Hali

Emziklerinin, bebekler için ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bebekler emme refleksiyle doğar, bu nedenle sürekli annelerini emmek isterler. Annelerinden sonra bu isteklerini karşılayabilecek en iyi şey de tabii ki emzikleri olur. Emzik kullanmak bebeklerde güven duygusunu pekiştirir. Böylece huzurlu ve rahat uyurlar. Uykusunu almış, mutlu bir bebeği izlemek de herkesi keyiflendirir.

Emzikleri, bebekler için en değerli şeylerin başında gelir. Bir de iyi dileklerle hediye edilmiş, özel tasarım emzikler çok daha kıymetli. Özellikle son yıllarda kullanım amacı dışında şık bir aksesuar olarak da kullanılan bebek emzikleri, yenidoğan takısı konusunda başarılı bir alternatif.

ÇiçekSepeti, size yenidoğan takıları konusunda yüzlerce alternatif sunar. Siz de beğendiğiniz ürünü kolayca sipariş ederek ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıklılarında faydalanabilir, hızlı ve güvenilir teslimatın tadını çıkartabilirsiniz.